Біг з парашутом – нова техніка екстремальної тренування!

394

Будь-який спортсмен тренується для того, щоб поліпшити свої показники, стати швидше, маневреннее, сильніше. Багато бігуни погодяться з тим, що рутинні щоденні пробіжки по стадіону швидко набридають і з кожним днем стають все менш цікавими. Деякі привносять різноманітність допомогою різних видів бігу: інтервального, човникового, на місці, по сходах. Однак все це не зрівняється з інноваційним видом тренувань – бігом з парашутом! Так ви ще не бігали? А між тим тренувальний парашут — відмінний інструмент, що дозволяє збільшити як швидкість, так і силу вашого бігу. Існує невикористаний потенціал , який може бути використаний з допомогою цього тренажера

 Що за інновація «біг з парашутом» і кому варто займатися таким видом спорту?

Багато спортсменів стикаються з проблемою, коли їхні показники зупиняються на місці, а намічена мета здається зовсім недосяжною. В такому випадку необхідний сприятливий стрес для організму. Більшість експертів відзначають, що біг з парашутом, відмінно підходить не тільки для бігунів, але і представників силових видів спорту. Багато фитнесмены і бодібілдери вже переконалися в практичності та ефективності таких тренувань.

Насправді, парашут – додаткове навантаження на м’язи спортсмена. При пробіжці з парашутом створюється опір в кілька разів сильніше звичайного, як результат — тренування проходить з посиленням. Парашут забезпечує постійну силу опору, прикладені до місця близькій до центру ваги тіла людини і горизонтально спрямовану!

Таким чином, при бігу зі швидкістю приблизно 10 м/с, формується опір близько 13 кг. Для спортсменів ігрових видів спорту плюс такого бігу в тому, що парашут забезпечує змінну потужність навантаження, що викликано змінами повітряних потоків. Так, спортсмен тренує не тільки швидкість, але і відпрацьовує навички стабілізації тіла при бігу. Як результат, під час гри спортсмен здатний витримати поштовх противника і контролювати м’яч при великій швидкості.

Переваги бігу з парашутом

Біг з парашутом дає можливість тренувати:

  • витривалість;
  • швидкість, покращуючи частоту і силу відштовхування.стійкість;
  • силу і міць ніг;
  • спритність;
  • координацію рухів;
  • вибухову силу.

Крім цього парашут портативний і легкий, його можна застосовувати на будь-якій відкритій площадці. А ось для більшого ефекту краще бігти проти вітру.

   Чому саме парашут, а не інші обтяження?

Багато спортсменів використовують як обтяження покришки, проте досвід показує, що заняття з парашутом в кілька разів ефективніше:

По-перше, парашут важить всього лише 200 грам і займає місце однієї футболки в рюкзаку.

По-друге, парашут починає діяти тільки, коли людина набере певну швидкість, у той час як покришка – з самого початку тренування. Таким чином, зусилля, що необхідні на старті і при досягненні максимальної швидкості при бігу з покришкою зменшуються, а ось під час тренувань з парашутом вони лише збільшуються.

По-третє, парашут, на відміну від покришки, безшумний і комфортний у використанні.

По-четверте, парашут безпечний: немає ривків, що сприятливо позначається на хребті. Навантаження прикладена горизонтально точно до центру тяжіння тіла атлета (якщо спортсмен тягне автомобільну покришку, то виникає сила, спрямована вертикально вниз).

По-п’яте, з парашутом в кілька разів легше змінювати траєкторію руху.

Способи тренувань

Варто враховувати, що для розгону необхідно як мінімум 30 метрів. Оскільки парашут легко відстібається, існує чотири типи тренувань:

  • забіг з парашутом;
  • отстегиваем парашут під час тривалого забігу;
  • чергування забігів з парашутом, потім без нього;
  • кілька забігів з куполом, після чого без нього.

Такі чергування режимів бігу надзвичайно ефективні . Тому що, коли спортсмен відстібає парашут, він «пам’ятає» відчуття бігу з парашутом (це в першу чергу потужність відштовхування і спрямованість зусиль) і, відчепивши парашут, реалізує їх у звичайному бігу. Крім того у нього з’являється відчуття легкості і свободи рухів, можливості, за словами спортсменів, «частіше перебирати ногами», тобто збільшити частоту рухів, а це дуже важливий компонент розвитку швидкості!

Переваги бігу з парашутом цілком можуть оцінити і початківці спортсмени, які бажають трохи струснути і підбадьорити свій організм. Проте варто пам’ятати, що результат стане дійсно помітний тільки в тому випадку, якщо ви будете тренуватися регулярно і з бажанням! Придбати екіпіровку для бігу ви можете тут!