Чоловічі трекінгові черевики або особливості національного туризму

427

Трекінгове взуття отримала свою назву від англійських слів track – дорога, або trekking – похід. Ось чому трекінгового називають взуття для походів у ліс, гори і туризму.

Її основне завдання витримувати тривале інтенсивне навантаження при різних погодних умовах і на різній місцевості. Вчені підрахували, що в середньому досвідчений турист проходить від 10 до 25 км щодня! Впоратися з таким навантаженням зможе не всяка взуття, особливо якщо мова йде про гірському туризмі. Трекінгові черевики – ідеальне рішення для мандрівника, але при їх виборі потрібно враховувати досить багато факторів: сезон, місцевість, рельєф, складності і довжину шляху, а також свою вагу і кількість вантажу, яке вам треба нести з собою за плечима.

Як вибрати взуття по сезону?

 • Влітку доречні похідні кросівки або черевики полегшені. У такому взутті добре опрацьована вентиляція, яка захищає ногу від перегріву, а прогумований кнат перешкоджає обвалу носка. Часто в моделях використовується мембранна технологія. Вона випускає пар, що утворився всередині черевика, і не дає волозі проникнути ззовні. Представляємо вам полегшені трекінгові черевики британського бренду Gelert.
 • Трекінгові черевики для міжсезоння підходять для осені або на початку весни. У цей період підвищується вологість і на маршрутах, часто зустрічається бруд, що у нічний час ще може замерзати. У такому взутті застосовують технологію Gore-tex: мембранна тканина не пропускає воду всередину і не затримує її у черевику. Ноги добре вентилюються та не перегріваються. Звертайте увагу на підошву: вона має глибокий протектор, забезпечувати надійне зчеплення, не ковзати і підтримувати голеностоп. І мати високий прогумований кант по всій довжині черевика.
 • Зимова шкіряна трекінгове взуття масивна, зазвичай виготовлена з цілісного шматка товстої шкіри, дуже міцна, але важка, особливо якщо намокне. Нітрохи не гірше високотехнологічні синтетичні матеріали. Часто при створенні черевик застосовують технології OutDry, eVent, Gore-Tex та інші. Головні характеристики ‒ це водонепроникність, потужна «тракторна» підошва, у деяких моделей на заднику є місце для кріплення «кішок».

Як вибрати взуття, в залежності від маршруту, місцевості і рельєфу?

Існує 3 основні групи маршрутів: трекінг, хайкінг і туристське багатоборство.

Маршрут трекінгу так само поділяється на легкий, середній та важкий і в залежності від рельєфу місцевості проходить через ліс, гірську або пересічену місцевість. В таких походах потрібна взуття, добре підтримує і захищає стопу — універсальні трекінгові черевики.

Хайкінг ‒ це просто тривала прогулянка, маршрут якої проходить по добре обладанним і спеціально маркованими стежками, на яких немає серйозних перешкод, наприклад, для прогулянок і подорожей навколо міста. У такому разі потрібні міцні, зручні кросівки.

Туристське багатоборство ‒ це поширений вид пішого туризму, що припускає під собою проходження різних перешкод на штучному чи природному рельєфі ( доречні різні види трекінгового взуття)

Купити трекінгові черевики провідних європейських брендів можна в інтернет-магазині SportsTerritory!

Залежно від тривалості і тяжкості вантажу маршрути можуть бути:

 • Легкі (прогулянкові без вантажу або з вантажем до 10 кг);
 • Середні (від 10-15 кг);
 • Важкі (від 20 кг).

Складність маршруту також впливає на вибір моделі взуття. Наприклад, для легких прогулянок можуть підійти трекінгові сандалі або кросівки, для складних з присутністю каміння, бруду, трави та гілок ‒ краще вибирати черевики.

Маршрути по складному рельєфу вимагають особливої підготовки

У таких маршрутах потрібно бути готовим до поверхні з брудом, мокрою травою і камінням, скелястими ділянками, водними перепонами. Найкращий варіант ‒ це трекінгові черевики з великим і глибоким малюнком протектора. Вся конструкція повинна забезпечувати підтримку гомілковостопного суглоба і захищати ногу від вивихів. У моделях такого типу повинна бути присутня проміжна підошва, пом’якшувальна динамічні навантаження. Для цього використовують будь-спінений матеріал. Верхня частина взуття обов’язково повинна бути непромокаючої, але при цьому дозволяла б «дихати» нозі. Наприклад, моделі Keen Durand та Karrimor Hot Rock.

Keen Durand Walking Shoes

Ці чоловічі трекінгові черевики мають водонепроникну верхню частина зі шкіри нубука з закритими сітчастими панелями для додаткової повітропроникності, мембранна технологія Кееп.dry створює додатковий рівень водонепроникною захисту, а подвійна гумова підошва EVA footbed забезпечує надійне зчеплення з будь-якою поверхнею.

Karrimor Hot Rock

Ці трекінгові черевики Karrimor Hot Rock виготовлені з натуральної замші з погодостойкой технологією Weathertite Extreme. Імеют низьку стійку для гомілковостопного суглоба з зручною і м’якою оббивкою верхньою частиною задника, проміжну підошву FFC забезпечує амортизацію і підошву DynaGrip для відмінної міцності і мобільності. Носок захищений подвійною гумовою накладкою.

І так, яким же повинен бути справжній трекінговий черевик!

Судячи по цій схемі він повинен бути трохи по-простіше » космічного корабля» і володіти великою кількістю характеристик і технологій:

Підсумуємо:

 • Моделі чоловічого трекінгового взуття виконані з використанням мінімальної кількості швів. Вибирайте верх черевиків з цельнокожаного матеріалу. Вони прослужать довше, а тканина не треться на насипах, не рветься про гілки, якщо маршрут проходить через ліс.
 • Носок черевика повинен бути посилений гумовою накладкою середніх розмірів. Маленька або велика накладка не забезпечить потрібних характеристик.
 • Підошва з застосуванням гуми Vibram забезпечує потрібне зчеплення з вологою поверхнею і снігом.
 • Захистити ноги від вологості допоможуть непромокальні черевики, виготовлені із застосуванням однієї з мембранних технологій (Gore-Tex, eVent, OutDry).
 • Наявність цільного клапана на язичку черевика. Він перешкоджає попаданню вологи, піску і каменів.
 • Шнурівка. Це можуть бути моделі з суцільною шнурівкою або гачками, розташованими у верхній частині.
 • Внутрішня частина черевик, особливо задня, повинна бути виконана з м’якого матеріалу. Всередині взуття не повинно бути швів, які випирають і можуть доставляти нозі дискомфорт або терти.

Ось такі загальні характеристики потрібно враховувати при виборі чоловічих трекінгових черевиків! Купити трекінгові черевики провідних європейських брендів можна в інтернет-магазині SportsTerritory!