Чоловічі туристичні куртки 3в1

472

Чоловічі куртки «3 в 1» належать до спортивного одягу формату «outdoors», тобто такої, яка призначена для активного відпочинку, в тому числі туризму, альпінізму, велосипедного спорту і так далі.

Чим вона відрізняється від повсякденного одягу для міста, так це своєю технологічністю і такими характеристиками, як зносостійкість, водовідштовхувальні властивості, повітропроникність та багато іншого, що може знадобитися під час активного туризму в екстремальних або просто нестабільних погодних умовах.

 Чоловічі куртки «триклимат» – конструкція

Зазвичай, чоловічі туристичні куртки 3в1 можуть називати наступними назвами: Триклимат, Component Jacket, 3in1, Combo Jacket. По суті, це всі назви однієї і тієї ж конструкції куртки з двох шарів, просто вони можуть відрізнятися у різних виробників.

На прикладі куртки «3 в 1», британського бренду Karrimor розглянемо конструкцію цих курток. Власне, сама куртка складається з двох готельних курток – верхній і нижній. Де нижня забезпечує збереження тепла, а верхня захищає від вітру і вологи. Саме завдяки такій конструкції куртка отримала свою назву «3в1» Тому що в результаті ви отримуєте чудовий трьохсезонний варіант одягу: осінь-зима-літо. Купити туристичні куртки «3 в 1» можна у спортивному інтернет магазині SportsTerritory

Їх можна носити окремо, а можна надягати разом, що забезпечить подвійний захист від поганої погоди:

 • У холодну пору року, коли немає опадів і високої вологості, ви можете носити тільки нижню куртку, яка забезпечить теплоізоляцію і при цьому не буде обмежувати ваших рухів;
 • Якщо намічається активний похід або, наприклад, велосипедний маршрут, а на вулиці дощ і вітер, можна обмежитися тільки верхнім шаром, який захистить від негоди і в якому вам не буде жарко.
 • А от якщо вам знадобиться захист від вітру і одночасно додаткове утеплення – просто об’єднайте дві куртки в одну за допомогою спеціального механізму. Розглянемо обидва шару детальніше:

Нижня куртка «триклимат» — теплоізоляція

Навіть туристи новачки знають, як важливо мати якісний теплоізоляційний шар під час походу. Залежно від моделі, нижній шар може бути з таких матеріалів:

1.Флісова тканина

Класична тканина, яку використовують для спортивної і туристичної одягу. Синтетичне волокно з поліестеру, чим і є фліс, володіє наступними характеристиками:

 • фліс легкий і навіть самі об’ємні вироби з нього (наприклад, чоловічі куртки) досить мало важать;
 • дихаючий ефект забезпечує своєчасний і ефективний відвід вологи від тіла при високих навантаженнях;
 • еластичність матеріалу робить його комфортним в носінні, особливо, якщо вам потрібно багато рухатися;
 • фліс швидко сохне, а це дуже корисна властивість під час туристичних походів;
 • тканина не вимагає спеціального догляду, легко стирається в машинному пранні;
 • фліс має хороші теплоізоляційні характеристики та добре демонструє їх під час холодної погоди;
 • матеріал міцний, зносостійкий і довговічний;
 • флісова тканина — гіпоалергенна.

Деякі виробники додають в матеріал додаткові волокна, які підсилюють ті чи інші характеристики тканини. Наприклад, флісова куртка з технологією Polartec буде мати високі показники компактності, а також буде краще сохнути. Деякі модифікації дозволяють поліпшити зносостійкість і еластичність нижній флісовій куртки, що буде корисно для туристів, які полюбили активний відпочинок в екстремальних умовах.

2.Синтетична теплоізоляція

Матеріал Ripstop – це тканина з особливою структурою, яка має підвищену міцність. Нейлонове волокно, з якого виготовляється матеріал, зміцнюється дійсно дуже сильно і знаходить захист від навантажень на розтяг і не розшаровується в разі невеликих тріщин або порізів.

Купити туристичні куртки «3 в 1» можна у спортивному інтернет магазині SportsTerritory

Іноді тканину обробляють за технологією durable water repellent, яка надає куртці вологовідштовхувальні властивості і при цьому зберігається повітропроникність матеріалу.

3.Теплоізоляція гусячим пухом

Зазвичай, це нижні куртки, які також виготовляються з тканини підвищеної міцності, обробляються з вологовідштовхувальним технології, але, на додаток, вони утеплюються гусячим пухом. В основному, це одяг для екстремального туризму, наприклад, для альпінізму. На рівень теплоізоляції буде впливати якість пуху і ступінь його очищення.

Верхня куртка «триклимат» — від дощу і вітру

Ідеальний матеріал для верхнього шару — синтетична мембрана. Цей матеріал являє собою тонку плівку з фторопласту (тефлону), покриту дрібними отворами, через які проходить пар. Забезпечуючи повітропроникність для тіла, тканина в теж час не пропускає воду, а значить ідеальна для умов снігу і дощу.

На сьогоднішній день виробники часто використовують синтетичний матеріал на базі мембрани. Він являє собою тканину з трьох шарів, зведену в єдине ціле: зовнішній шар, мембрана, внутрішня підкладка. В залежності від бренду, матеріал може називатися по різному і мати додаткові характеристики або технології обробки тканини.

У спеціалізованому спортивному магазині Sportsterritory, ви зможете знайти чоловічі туристичні куртки самих різних моделей в широкому ціновому діапазоні, в тому числі і куртки «триклимат» або «3 в 1»