Дитячі бутси — це дуже важливо!

354

Ваша дитина грає в футбол? Ясна річ і мама, і тато дуже пишаються ним — це справжня гра для справжніх чоловіків! Але тут дуже важливо пам’ятати, що ваш улюблений футболіст ще дитина і він — зростає … Правильно підібрані дитячі бутси – це дуже важливо! Це насамперед безпека в грі, швидкість і впевненість на будь-якому покритті. Як правильно підібрати дитячі бутси, щоб не нашкодити, а допомогти підростаючому, несформованому організму правильно розвиватися?

Звертайте увагу на маркування

При виборі дитячих бутс варто звертати увагу на покриття, на якому проходять тренування. Вся футбольна взуття має маркування, що відповідають типу покриття, для якого призначені бутси.

І відразу беремо до уваги, що маркування SG (Soft Ground) – не підходить для дітей! Ортопеди попереджають, що дітям до 16 років категорично заборонено взуття з металевими шипами. Такі бутси напружують стопу , впливають на викривлення голеностопа і можуть призвести до розвитку плоскостопості у дитини!

Це те, що підходить дитині !

MG (Multi Ground) – універсальні бутси з 24 шипами, які підходять для гри на непрофесійних полях. Тиск по ступні розподіляється рівномірно, тому гравець відчуває себе комфортно і може довше грати у футбол. Це ідеальне взуття для дітей і підлітків, так як не деформує стопу! Вони безпечні для дитячої стопи, шипи рівномірно розташовані по всій ступні, а значить, правильно розподіляють навантаження. Крім цього, шипи в таких бутсах – гумові, тому надають невеликий тиск на голеностоп. Придбати дитячі бутси Ви можете тут!

TURF – «многошиповки», дана модель взуття відрізняється наявністю безлічі шипів на підошві. Такі бутси зручніше шипованих моделей, а також рекомендовані ортопедами спеціально для дитячих футбольних команд. Але, варто відзначити, що не всі юні шанувальники футболу визнають таку взуття, адже вона зовсім не схожа на бутси їх футбольних кумирів.

MSR (Multi Stud Rubber) – якщо Ваша дитина все ж наполягає на взуття з повноцінними шипами, бутси з маркуванням MSR – найкраще рішення. Шипи в такому взутті, справді, є, але вони гумові і розширюються до основи, тому надають мінімальний тиск на стопу. Кращий варіант для синтетичного покриття та непрофесійних газонів. Придбати для дитини бутси для штучних покриттів можна тут!

VHG (Very Hard Ground) – схожий варіант з MSR тільки шипи плоскі. Бутси збільшують швидкість гравця, тому їх часто вибирають нападники. Універсальна модель підходить для будь-якого покриття.Бутси в яких можна грати практично скрізь і при цьому не відчувати втому. Добре підходять для полів зі щебенем, гравієм і «футбольних» полях, на яких трави не залишилося.

А для гри в залі ?

FS (Futsal) – таке взуття ще називають «футзалки» або «бампы», вони призначені для гри в приміщенні, тому легше і м’якше стандартних бутс. Підошва у такому взутті – гумова зі спеціальним рельєфом, який забезпечує хороше зчеплення з поверхнею і дозволяє розвивати швидкість при обходах. Крім цього, футзалки можуть стати запасним комплектом взуття для тренувань на стадіоні.

Матеріал або з чого ж, з чого ж … зроблені наші хлопчики!

Звичайно шкіра ! Натуральна шкіра — вважається найкращим варіантом, оскільки вона легше, м’якше і зручніше. Бутси з натуральної шкіри приймають форму стопи і допомагають точно регулювати силу удару, і навіть напрям.

Синтетика – доступний матеріал, з якого виробляють недорогі бутси. Перевага матеріалу в його водонепроникності і порівняно низькою ціною. Але довго грати в такому взутті не вийде, оскільки синтетика не пропускає повітря . Хоча не варто скидати з рахунків створення нових високотехнологічних матеріалів, практично не поступаються натуральній шкірі за своїми якостями. Таким як мікрофібра, наприклад.

Посадка на нозі

Важливо! Міряйте бутси на свої футбольні гетри !

 Порада фахівців: вибирайте дитячі бутси з синтетичної шкіри на піврозміру більше, оскільки нога під час гри набрякає і збільшується в об’ємі. Бутси, що сидять на нозі впритул, можуть призвести до травмі рогівки нігтя!

Якщо Ви зупинили свій вибір на бутсах з натуральної шкіри, то при примірці перевірте, щоб між великим пальцем і носком взуття залишалося не більше 5 мм вільного простору. Бутси з натуральної шкіри розтягнуться і в іншому випадку стануть великі дитині, що позначиться на його швидкості гри і силі удару.

А якщо Ви вирішили підібрати бутси не тільки дитині, але і собі, тоді може бути варто прочитати Як правильно вибрати футбольні бутси?