Фітнес – значить бути у формі!

409

Фітнес існував вже давно

Виявляється весь Древній Світ був суцільно захоплений фітнесом! Чому? Да тому, що «фітнес», дослівно означає — «відповідати» або бути в хорошій формі ! Адже відомо, що про важливість фізичного здоров’я говорили ще в Стародавній Греції. Теорію гармонійного розвитку фізичних і духовних якостей розробляли багато видатних уми давнини, в тому числі філософи Платон і Аристотель.

Знаменитий лікар Гіппократ стверджував, що «гімнастика, фізичні вправи, ходьба повинні міцно ввійти в повсякденний побут кожного, хто хоче зберегти працездатність, здоров’я, повноцінне і радісне життя». А грецькі і римські атлети прагнули до поєднання внутрішньої та зовнішньої краси і здоров’я. Що і означало тоді бути в «формі» !

Але родом таки з США

Однак батьківщиною сучасного фітнесу, в більш вузькому сенсі, вважають США. Саме там були розроблені перші фітнес програми для американських солдатів під час Другої Світової війни. Ці програми були покликані забезпечити хорошу фізичну підготовку і тримати солдатів в «формі». Потім ці програми були вдосконалені і склали основу фітнесу для чоловіків.

З часом «підтягнулися» і жінки, підтягнулися, треба сказати, в прямому і переносному сенсі. Пізніше з’явилися спеціальні клуби для жінок тренування в яких проходять без надмірного фізичного навантаження. Для цього використовуються спеціальні тренажери для пасивних тренувань.

Фітнес — буквально для всіх

Багато хто помилково вважають, що в основі фітнесу лежать серйозні фізичні навантаження. Насправді це не так, фітнесом може зайнятися практично будь-яка людина, незалежно від статі, віку і загальної фізичної підготовки. Зараз фітнес дуже індивідуальний і різноманітний, він може включати в себе безліч різних дисциплін, кожна з яких, в залежності від потреб людини, спрямована на досягнення конкретних цілей — оздоровлення організму в цілому або досягнення певних властивостей. Наприклад змінити форми тіла і його вагу і надовго закріпити досягнутий результат. Чи ж метою занять фітнесом може є поліпшення показників сили, гнучкості та витривалості за рахунок накопичення пластичних і енергетичних речовин.

Купити екіпірування для занять фітнесом для жінок і чоловіків можна тут!

Фітнес включає в себе фізичні тренування у поєднанні з правильно підібраною дієтою. І вправи, і дієта у фітнесі підбираються індивідуально, залежно від протипоказань, віку, стану здоров’я, будови і особливостей фігури. При цьому створюються оптимальні умови, коли людський організм функціонує, забезпечуючи повноцінний фізичний і психологічний комфорт. Тому в принципі протипоказань немає і бути не може, тому що підберуть програму саме для Вас!

Основні види фітнес-вправ

Всі існуючі фітнес-вправи як для чоловіків, так і для жінок можна умовно розділити на п’ять груп, за принципом розвитку фізичних якостей:

1. КАРДІО-ПРОГРАМИ, які розвивають аеробну витривалість, покращують кровообіг і серцеву діяльність. До них відносяться аеробіка, біг, ходьба, їзда на велосипеді, танці, інтервальні тренування. В залі — це вправи на таких тренажерах як: велоергометр, бігова доріжка, степпер або еліпс. Результат у більшій мірі залежить від темпу і тривалості тренування.

2. СИЛОВІ ПРОГРАМИ. Метою таких програм є зміцнення та розвиток м’язів тулуба. Вправи можуть виконуватися як за допомогою обтяження власного тіла, так і з використанням додаткових ваг. Це можуть бути вільні ваги, механічні тренажери, обтяження та аксесуари залу групових програм.

Купити чоловічі тренувальні кросівки для занять фітнесом можна тут!

3. ПРОГРАМИ , ЩО РОЗВИВАЮТЬ ШВИДКІСНІ І ВИБУХОВІ ЯКОСТІ. За типом виконання дані вправи нетривалі і одночасно швидкі. У дану категорію можна включити всі спортивні ігри з м’ячем, пліометричні вправи. Тренування швидких рухів стати в нагоді не тільки в танцкласі або на футбольному полі, але і на прогулянці по складному маршруту.

4. ПРОГРАМИ НА РОЗВИТОК КООРДИНАЦІЇ РУХІВ, БАЛАНСУ І СТАБІЛЬНОСТІ.

5. ПРОГРАМИ , СПРЯМОВАНІ НА РОЗВИТОК ГНУЧКОСТІ

Як правило, на практиці, фітнес програма являє собою гармонійну комбінацію вправ з усіх названих груп, але кожен вибирає за допомогою фахівців фітнесу ті програми, які актуальні саме для нього.

Все час у розвитку

Купити жіночі тренувальні кросівки для занять фітнесом можна тут!

Фітнес-це ціла наука, яка досліджує механізми рухової активності людини та її вплив на організм. Тому він безперервно еволюціонує і розвивається, безперервно з’являються його нові різновиди та напрямки. Серед найпопулярніших його видів на сьогоднішній день — бодіфлекс, каланетика, пілатес, тай-бо, фітбол, тай-чи і інших. Але про них ми поговоримо пізніше.

Привабливий і популярний

За даними статистики, 80% клієнтів спортклубів починають відвідування занять з однією лише метою — схуднути. Однак, той факт, що багато з них продовжують регулярно приходити на тренування вже після того, як вага скинутий і, здавалося б, мета досягнута, говорить, про те, що ними рухає вже щось інше. Вони вказують на те, що тренування стають для них потребою, а не необхідністю. Крім того, спортклуб — це прекрасне місце для спілкування. Тут люди об’єднані спільною справою, можуть ділитися своїми емоціями, радіти успіхами і долати невдачі. Покликаний скрасити будні жителя мегаполісу, фітнес міцно влаштувався в сучасній життя останнього.

Філософія гармонії з самим собою, постійного самовдосконалення, здорового способу життя, краси тіла і душі робить фітнес все більш привабливим і популярним варіантом проведення дозвілля для багатьох людей!