Футбол – гра №1 у всьому світі

389

Всім вже давно стало очевидним, що футбол це не звичайна спортивна гра. Це також мистецтво найвищого рівня, школа спілкування і взаєморозуміння, терпіння і взаємопідтримки, наполегливості і завзятості, вірності і дружби. Саме завдяки цій грі людина може розширити можливості свого характеру, восприйнять командний дух і відчути згуртованість і єдність. І абсолютно не має різниці — уболівальник Ви або гравець. Саме футбол – ідеальний вид спорту для виховання підростаючого покоління. Адже він виховує характер і зміцнює здоров’я. Але звідки прийшла ця популярна у всьому світі гра?

Історія футболу

Історія гри у футбол триває протягом не одного століття. Різноманітні види гри з м’ячем з’являлися в багатьох країнах, таких як Італія (у них гра називалася «гарпастум»), Англія, Країни Далекого Сходу, Китай і навіть у племен Ацтеків і Майя. У 1900 році до нашої ери існувала така футболу гра в Стародавньому Єгипті. Гра в м’яч була також відома в Стародавній Греції, про що свідчать малюнки на амфорах. Серед населення Спарти також гра з м’ячем під назвою «эпискирос» була дуже популярна. У цю гру, як повідомляють джерела грали як ногами, так і руками.

Але сучасний футбол, практично, такий як ми його знаємо, почав свій шлях в Англії, приблизно в дванадцятому столітті. Тоді в цю гру грали повсюдно, починаючи з ринкових площ, до вузьких вуличок. Чисельність гравців могла бути дуже високою. Правил, як таких теж не було (перші записані правила датовані 1848 роком), гравці могли ловити м’яч руками, заважати супернику, хапати і бити його. Результатом такої гри були знищені і розграбовані торгові ряди. Знаменитий мандрівник того часу Гастона де Фуа, побачивши таку гру у футбол, сказав: “Якщо англійці називають це грою, то, що тоді у них бійка?” Тому цю гру неодноразово намагалися заборонити.

І тільки в 1863 р., в Англії з’явилася перша офіційна Футбольна Асоціація. З нею також з’явилися і футбольні клуби. Також був розроблений і звід правил, який після багатьох років заборони отримав загальне визнання. Коли англійці придумали футбол, вони відразу стали популяризувати його у всіх країнах Європи. Але міжнародні зустрічі по футболу стали проводиться з 1872 року. Першим таким матчем стала гра між збірними Шотландії та Англії. Глядачі на тому матчі так і не змогли побачити жодного забитого гола. Перша міжнародна зустріч — і перша нічия.

Що ж таке футбол?

Чемпіонат світу з футболу в Бразилії 2014

Футбол — це командна гра. Одна гра між двома командами має назву — матч, який складається з двох таймів тривалістю по сорок п’ять хвилин. Між першим і другим таймом є п’ятнадцяти хвилинна пауза. Кожна команда складається з семи — одинадцяти чоловік. Тільки одна людина в команді — воротар може грати руками в штрафній площі біля своїх воріт, його основним завданням є захист воріт.

Інші гравці також мають свої завдання і позиції на полі. Захисники розташовуються в основному на своїй половині поля, їх завдання – протидіяти нападникам гравців протилежної команди. Півзахисники діють в середині поля, їх роль — допомагати захисникам або нападником в залежності від ігрової ситуації. Нападники розташовуються переважно на половині поля суперника, основне завдання -забивати голи. Головною особою на полі під час гри, все-таки є суддя. Чоловік, який стежить за виконанням всіх правил гравцями. Порушники видаляються з поля, і командам доводиться грати або із запасними, або у зменшеному складі.

Тактика гри

Добре поставлена тактика — запорука перемоги. Чим краще поставлена тактика, тим краще відбувається взаєморозуміння між гравцями. У сучасному футболі самою поширеною тактикою на полі є 4-4-2-1 (чотири захисники, чотири півзахисника і двоє нападників і воротар). Але, звичайно ж, кожен тренер може створювати свою тактику і гравці повинні під неї підлаштовуватися. Саме тренер створює план ігри для своєї команди, розподіляє ролі» для своїх гравців і веде їх до перемоги! Формує стиль команди, роблячи упор на стабільну командну гру і або на яскраву індивідуальну гру окремих гравців. Тренер ростить і виховує свою команду. Відео — Ефективна система тренувань для футболістів !

Футбол і Здоров’я

Під час заняття футболом:

Чемпіонат світу з футболу в Бразилії 2014

  • Поліпшується дихальна функція.
  • Збільшується м’язова сила;
  • Збільшується обсяг і маса м’язів гомілки і стегна;
  • Зміцнюється кісткова тканина, а також підвищується швидкість її регенерації;
  • Підвищується швидкість реакції.

Крім того у людей, які грають у футбол, набагато краще працює серце спостерігається помітне зниження холестерину в крові. Все це в сукупності покращує роботу коронарних і ниркових судин. Такої думки дотримуються фахівці з Університету Копенгагена в Данії. До такого висновку вони прийшли, завдяки експерименту. Людям, раніше не грали у футбол, різних вікових категорій запропонували зайнятися цим видом спорту. «Під час таких тренувань спостережувані виробляли безліч коротких забігів, стрибків і ривків. Саме завдяки такому поєднанню умов, забезпечується прекрасний стимул для кісткової мінералізації «, — говорить дослідний керівник Пітер Круструп в журналі Scandinavian Journal of Medicine and Science in Sports. Відео — Тренування разом з Клубом Манчестер!

Крім усього цього гра у футбол також нормалізує тиск у людини. Саме завдяки грі у футбол, у чоловіків нормалізується тиск, а також зменшується ризик інсульту. Такої думки дотримуються данські дослідники. І неспроста. Через півроку у сімдесяти п’яти відсотків людей, що брали участь в експерименті, зафіксована нормалізація тиску.

Люди, які, навіть періодично грають у футбол, значно менше нервують, і більш стійкі до стресових ситуацій. І неважливо, чоловік Ви або жінка. Гра в футбол підходить кожному, незалежно від віку і статі. Відео — 5 Топових вправ для швидкого успіху в футболі !

  Жіночий футбол

У другій половині двадцятого століття спочатку несміливо, а потім все більш наполегливо у футбол увійшли жінки. Футбольні школи почали приймати на навчання дівчаток. Організувалися жіночі футбольні команди спочатку на аматорському рівні, а до кінця сторіччя стали проводити національні чемпіонати серед жіночих команд. Жіночий футбол був визнаний на міжнародному рівні і в даний момент проводяться чемпіонати Європи, світу з цього виду спорту.

Характер має значення

Футбол гра для всіх. Він допомагає кожній людині знайти своє місце в команді в залежності від характеру:

  • Якщо Ви активний, азартний, самовпевнений, і цілеспрямований, якщо у Вас рухлива і сильна нервова система, то більше всього вам підійде позиція нападника.
  • Якщо ж у Вас переважають риси сангвініка, і Ви кмітливі, товариські, відкриті для взаємодій і комунікабельні — тоді ви можете підійти в якості півзахисника.
  • Людина, яка вважає себе надійним, впевненим, раціональним і чітким, практичним, швидше за все,
    віддасть перевагу позицію захисника.

Так що ж таке футбол? Це гра, якою захоплюється не одне покоління й не одна країна. Гра, якою хворіє весь світ Ця гра захопила душі багатьох людей і на чемпіонати світу з футболу вони збираються зі всіх континентів, тільки для того, щоб подивитися, як дві команди змагаються за один м’яч!

Купити все що потрібно для футболу можна тут!