Граємо в залі ! Як вибрати футзалки?

431

Футзалки або бампы – це різновид футбольних бутс на плоскій підошві з малюнком протектора, призначених для занять у спортзалі. Бампы вибирають, як професійні спортсмени для міжсезоння, так і члени аматорських команд.

Бампы

Гра в залі має свої нюанси – в умовах обмеженого простору і твердого покриття футболістам доводиться швидше приймати рішення і прискорюватися при передачах. Для таких умов гри максимально підходять нешиповані футзалки, які забезпечують відмінне зчеплення з гладкою підлогою, дозволяючи футболісту рухатися швидко і впевнено. Крім відмінного зчеплення, бампы повинні допомагати гравцеві витримувати навантаження і гарантувати захист стопи від травм. Як же правильно вибрати відповідні футзалки? Насамперед звертаємо увагу на підошву і матеріал верхньої частини бампов.

Підошва

Зазвичай вона виготовляється з поліуретану, як зносостійкого матеріалу, який не залишає слідів на паркеті. Він не так швидко «стоптуються», гасить вібрацію, знижує навантаження на ноги. Ще підошва постійно використовується при веденні м’яча. Також спортсменам в грі часто доводиться різко змінювати напрям руху, прискорюватися з місця і пригальмовувати. Тому лита підошва з поліуретану зустрічається в більшості моделей.

Потім подивіться на маркування взуття. Як правило, футзалки мають маркування IC (Indoor) і FS (Futsal).

IC (Indoor) – в такий спортивного взуття грають на рівних поверхнях. Найчастіше це взуття з тієї ж футбольної колекції, що і звичайні бутси. Верхня частина цих футзалок може бути виготовлена як з шкіри, так і жорсткої синтетики, і нагадує дизайн шипованих бутс. Взуття з такою маркуванням обирають професійні футболісти, які тренуються в залі, оскільки вони звикли до жорсткої твердої колодці.

FS (Futsal) – такі бампы призначені для любителів. Верхню частину взуття виготовляють з текстилю або синтетичного нубука, тому, порівняно з IC (Indoor) ці футзалки відрізняються більшою м’якістю. Ця взуття кілька зручніше і легше. А придбати футзалки можна тут!

Шкіра !

Якщо підошва футзалок відповідає за якість зчеплення, то від матеріалу верхній частині бампов залежить комфорт гравця під час гри, можливість взаємодії з м’ячем, і навіть сила удару.

Шкіряні футзалки – це повітропроникна взуття, яка розтягується, адаптуючись під форму ступні гравця, що сприяє більш комфортному управління м’ячем. Найбільш практичними вважають футзалки зі шкіри, маркіруються написами k-Leather і full-grain leather.

  • k-Leather – взуття, виготовлене зі шкіри кенгуру, відрізняється найвищою якістю, легкістю і гнучкістю.
  • full-grain leather – футзалки з телячої шкіри, трохи грубіше виробів з маркуванням k-Leather, однак відрізняються більшою довговічністю.

Зверніть увагу:

Або синтетика?

Синтетична шкіра – як правило використовується для виготовлення недорогих і дитячих бутс. Що стосується синтетичних бампов, їх основною перевагою є дешевизна і водонепроникність. Однак нарівні з цим, відсутність повітрообміну призводить до незручності під час гри. Стопа за рахунок навантаження збільшується в розмірі і набрякає. А так як синтетичний матеріал не тягнеться, бутси, які куплені за розміром починають тиснути, що може призводити до травм, а зокрема до травмі рогівки нігтя і подальших проблем.

Увага: Вибираючи футзалки з нерозтяжній синтетики, рекомендується купувати взуття на піврозміру більше звичайного. Для дітей та підлітків можна вибрати взуття на розмір більше, так як ступня у них постійно зростає.

Взагалі-то щодо виготовлення взуття для залу з синтетичної шкіри киплять суперечки. Адже зараз це не тільки дешевий замінник для бюджетних моделей, але і нові високотехнологічні розробки, які з часом можуть зайняти чільне положення.

До таких матеріалам наприклад, можна віднести мікрофібру. Мікрофібра (японська шкіра) – досить новий матеріал, але поступово завойовує популярність у гравців. За своїми властивостями він нагадує шкіру, але на відміну від неї, мікрофібра більш міцна і стійка до розтягування. Цей матеріал може мати властивість мембрани, тобто не пропускати всередину і при цьому виводити назовні вологу. Бутси з такого матеріалу беруть за своїм розміром, у зв’язку тим, що він досить м’який і еластичний!

Якщо Ви віддаєте перевагу грати на полях зі штучним покриттям, але не знаєте, яке взуття вибрати для тренувань, рекомендуємо Вам матеріал Вибираємо бутси для штучних покриттів