Кросівки для бігу – продовження ноги спортсмена

476

Правильно підібрані кросівки для бігу – запорука успішної тренування. Якщо ви не хочете здійснювати головну помилку усіх спортсменів-новачків, насамперед звертайте увагу не на дизайн взуття, а на характеристики кросівок. Особливо ретельно до вибору взуття варто поставитися тим, хто має намір займатися спортом серйозно і регулярно.

Якісні кросівки для бігу здатні захистити спортсмена від травм, болів в колінах і мозолів, а також зменшити ударну навантаження на стопи і послабити напругу хребта.

Які існують види кросівок для бігу?

В залежності від типу поверхні, по якому здійснюються пробіжки, розрізняють такі види кросівок:

ТРЕЙЛОВЫЕ

Якщо ви звикли робити пробіжки по грунту – вибирайте трейловые кросівки. Їх міцна і щільна верхня частина забезпечена захищає мембраною Gore-Tex, а підошва – агресивним протектором, що забезпечує надійне зчеплення з нерівною поверхнею, вологим грунтом і травою. Рівень амортизації такого взуття невисокий, тому бігати в трейловых кросівках по асфальту не рекомендується.

АСФАЛЬТОВІ

Віддаєте перевагу прокошенным лісовими стежками чисте шосе? Тоді зверніть увагу на так звані «асфальтові» кросівки для бігу. Головним завданням останніх є погашення удару при приземленні на тверду поверхню. Варто відзначити, що сила удару на стопу при бігу по асфальту дорівнює шестиразового вазі бігуна! Саме тому технологія виготовлення асфальтових бігових кросівок передбачає наявність спеціальних гасять удар вставок, поміщених між шарами основного спіненого матеріалу.

Придбати чоловічі бігові кросівки можна тут!

На що звернути увагу при виборі кросівок? Амортизація!

Біг — це низка зіткнень. Ортопеди переконані, що довготривалі, комфортні, безболісні і безтравматичные заняття бігом неможливі без правильно підібраних кросівок з Амортизацією. Особливо актуально це твердження для новачків і бігунів із зайвою вагою. Чим більше вага бігуна, тим більше амортизуюча підошва йому потрібна. Але при невеликій вазі не варто брати кросівки, в яких велика амортизація: бігун буде їх «недодавливать» і вони здадуться йому надмірно жорсткими.

Індивідуальні особливості — Пронація або супінація?

Сучасні кросівки — складне технологічне виріб, їх конструкція повинна враховувати анатомічні особливості стопи. Спосіб постановки стопи називається Пронація. По тому, як людина ставить ногу, розрізняють три види пронації: Якщо гомілка завалюється всередину, то це Гиперпронация. Якщо назовні, то це Супінація (або недопронация ). Якщо нога ставиться рівно, то говорять про Нейтральною Пронації. Також дуже важливо наявність або відсутність Плоскостопості. Якщо плоскостопість є, то потрібні кросівки з підтримкою зводу стопи.

Визначити постановку ноги можна і самостійно. Найпростіше — це подивитися на знос своїй повсякденній взуття, з якого боку вона більше стирається. Оскільки ноги у всіх людей різні, то і видів кросівок багато, щоб кожному індивідууму можна було підібрати підходящу саме йому модель, яка поставить стопу бігуна в Нейтральне положення !

Взуття за розміром

При виборі кросівок для бігу, насамперед, варто звернути увагу на методику шнурівки – не поспішайте міряти більший розмір, перешнуруйте взуття іншим способом і оцініть рівень комфорту у всіх точках стопи. Врахуйте, що найкращий час для купівлі спортивного взуття – вечір. Справа в тому, що наприкінці дня стопа, як правило, розбухає і стає трохи більшого розміру. Тому куплені вранці кросівки можуть виявитися малі і не підійдуть для бігу.

Ширина

Дуже важливо, щоб кросівки підходили бігунові по ширині. Довжина вільного простору між стопою спортсмена і устілкою повинна становити близько 3-5 мм. Також необхідно враховувати, що при бігу нога може набрякати, а значить, в кожному кросівці повинно залишатися 7-10 міліметрів вільного місця.

Лінія згину

Перш ніж купити кросівки, протестуйте лінію згину взуття. Її відповідність місцем природного згину стопи – головна ознака якісних бігових кросівок. Купувати взуття з явним невідповідністю лінії згину – погана ідея, якщо тільки разом з кросівками ви не хочете придбати плоскостопість.

Взуття по сезону

При виборі бігових кросівок в різні сезони, не забувайте про те, що щільність носка прямо пропорційна тому, наскільки туго «сидить» взуття. У літній період рекомендується купувати кросівки з відмінною вентиляцією, без додаткового шару під сіткою. А ось для бігу в міжсезоння підійде взуття з водонепроникною верхньою частиною, виготовленої з мембранного матеріалу Gore-Tex. Для зимових пробіжок краще вибирати утеплені моделі, забезпечені захисним шаром, що перешкоджає попаданню снігу всередину кросівок.

«Велика бігова п’ятірка!»

Тому у Спеціальних бігових брендів буває до сотні різних видів кросівок, щоб можна було підібрати підходящу взуття для будь ноги, погоди і дистанції. Найбільший вибір моделей бігових представлений у так званої « Великої біговій п’ятірки» — у японських брендів Asics і Mizuno і американських Brooks, New Balance та Saucony. Як амортизатора різні виробники використовують різні матеріали. У Asics і Brooks — це всілякі гелі, у Saucony і Salomon — особливий спінений матеріал, в підошвах кросівок Mizuno вбудована пластикова пластина, амортизуюча за рахунок особливої хвилястої форми.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам вибрати ідеальну пару кросівок для бігу, але не забувайте, що лише правильного вибору взуття недостатньо. У бігу дуже важлива правильна техніка! Але про це вже в іншій статті.