Кросівки — все ви про них знаєте?

485

Кросівки – це спортивне взуття, яке підходить не тільки для занять спортом, але і для повсякденного носіння. Як були винайдені кросівки? Які види кросівок існують? Які характерні особливості цієї взуття? Ось про це і поговоримо.

Зовсім трохи історії

Історія кросівок почалася наприкінці XVIII століття, коли англієць Джозеф Вільям Фостер виготовив першу взуття з шипованой підошвою. Наступним етапом еволюції спортивного взуття можна вважати випуск перших кед Американської Гумової Компанією.

Цікаво! Перші прототипи кросівок були зроблені не для спортсменів, а для співробітників поліції: така взуття давала можливість непомітно підкрадатися до зловмисникам, за що була прозвана «сникерами».

У 1920 році відкрилася перша фабрика братів Дасслерів по виробництву кросівок для бігунів, а з середини минулого століття почалося масове виробництво спортивного взуття, призначеної для занять різними видами спорту. Починаючи з 1950-х, кросівки виходять за рамки спорту і стають популярної взуттям на кожен день!

Види кросівок

Головним критерієм для розподілу кросівок на види є їх функціональне призначення. Існують:

  • Кросівки для туризму та активного відпочинку
  • Спортивні кроссовки
  • Класичні або повсякденні кросівки

Активний відпочинок

Купити кросівки провідних європейських брендів можна тут!

Однією з головних особливостей кросівок є їх універсальність – таке взуття підходить і чоловікам, і жінкам різного віку. Крім того, кросівки – сама практична, зручна і недорога взуття на всі випадки життя. Якщо вам потрібні кросівки для активного відпочинку – зверніть увагу на взуття з міцним верхом і зносостійкої трекової підошвою. Завзятим туристам також рекомендується купувати кросівки з п’яткової чашею-стабілізатором і спеціальною петлею на заднику взуття – для додаткового зручності в польових умовах.

Спортивні кроссовки

До кожного виду спортивних кросівок пред’являють особливі вимоги. Тому спортивні кросівки бувають різними:

Футбольними

Приміром, підошва футбольних кросівок повинна ідеально підходити для покриття, на якому відбувається гра. Для бігу по футбольному полю необхідна взуття з шипами (бутси), а для зчеплення з підлогою в спортзалі (indoor) підійдуть моделі з широким носом і спеціальною системою амортизації, для гри на штучних покриттях теж є своя спеціальна підошва (TURF ).

Баскетбольними

Баскетбольні кросівки відрізняються масивною і товстою підошвою, а також високою верхньою частиною. Кросівки для баскетболу особливо пружинисті, оскільки гра має на увазі велику кількість стрибків.

Скейтерських

Головні ознаки скейтерських кросівок – зносостійкість і відмінне зчеплення. Підошва таких кросівок складається з кількох частин, виготовлених з різних матеріалів. Язичок взуття повинен бути великим і м’яким, щоб захищати ноги скейтера від ударів дошкою.

Тенісними

Кросівки для тенісу відрізняє гнучка підошва і протектор формі зигзага, який зменшує ковзання по корту, а також наявність захисних вставок на передній і бічній частинах взуття.


Біговими

Бігові моделі кросівок – найбільш затребувані, причому не тільки серед професіоналів, а й любителів. Такі кросівки повинні бути гнучкими, мати амортизуючим ефектом, стабілізувати стопу і захищати її від травм. Ще одна характерна риса цього взуття – легкість, адже бігун не повинен відчувати кросівки на ногах.

На кожен день

Любите одяг в стилі Casual і, насамперед, цінуєте зручність і практичність? Тоді кросівки на кожен день – те, що вам потрібно. Зовнішній вигляд такого взуття максимально наближений до класики, відрізняється низькою підошвою і різноманітністю дизайну. Мокасини, топсайдеры, снікерси або кеди – кожен може вибрати щось на свій смак.

Що стосується використання новітніх технологій, то тут кожен виробник має свої секрети, починаючи від незвичайного візерунка підошви і закінчуючи монолітними або цельновязанными кросівками!