Літні туристичні спальні мішки або спальники

291

Влітку, звичайно, тепло. Проте починаючому туристу варто пам’ятати, що вночі температура падає, а якщо подорож проходить у горах, то і того нижче. Тому варто подбати про те, щоб було тепло і комфортно під час сну і вибрати Літній Спальник!

Особливості і відмінності

В першу чергу, літній спальник відрізняється від зимового температурним режимом. Зимові розраховані на більш низькі, а часто навіть на екстремальні температури, тому вони мають від 3 і більше шарів утеплювача. Літні ж спальники зазвичай мають 1 або 2 шари.

Літні спальні мішки бувають двох видів:

1.Кокон

Спальник-кокон повторює форму тіла, звужуючись донизу, облягає і є більш теплим варіантом. Він більш компактний, не займає багато місця.

2.Ковдра

Спальник-ковдра завдяки блискавок і застібок легко перетворюється в ковдру. Остання модель більше підходить для літа, якщо мова не йде про високогір’ях з можливими нічними заморозками.

3. «Спариваемые» спальники

До того ж серед ковдр є такі спальники, які можна з’єднати разом, отримуючи двоспальне місце. До речі, щоб «спариваемые» спальники зійшлися між собою, потрібно придивитися до їх етикетках. Лівий і правий відзначаються відповідними літерами L і R.

Придбати якісні туристичні спальні мішки для будь-якого сезону в інтернет-магазині Sport Territory!

Температурний режим для спальників

 На всіх спальних мішках повинні бути три покажчика температури:

 • Температура, при якій буде тепло в розстебнутому або полурасстегнутом вигляді;
 • Температура комфорту в застебнутому спальним мішку;
 • Мінімальна температура, що підходить для конкретного спальника.

Вважається, що краще спати в літньому спальному мішку в термобілизна або легкої натуральної одязі. А під спальник кладуть термоізоляційні килимки для наметів.

Матеріали виготовлення або наповнювачі

Наповнювачем для літнього спальника зазвичай є синтепон. Пухові наповнювачі більше підходять для зимових і демісезонних спальних мішків, так як він більш теплий матеріал.

Порівняно недорогими і дуже якісними альтернативами пуху є синтетичні наповнювачі:

 • Синтепон – легкий, недорогий матеріал з хорошими теплоізоляційними властивостями, швидко сохне і зручний в транспортуванні. Однак, на жаль, синтепон швидко злежується, тому його не можна сильно стискати при перенесенні.
 • Файбертек складається з безлічі тонких поліефірних волокон, укріплена на поверхні поліпропіленом для більшої міцності. Має дуже високу теплоізоляцію, в іншому схожий з синтепоном.
 • Холлоффайбер являє собою вертикальні порожнисті волокна поліестрової природи, закручені, як пружинки. Тому такий матеріал легко відновлюється, менш схильний злежуваності, а значить більш зносостійкий. Добра збереженість тепла і легкість робить матеріал дорожче, але востребованее.
 • Тінсулейт зовні чимось схожий на пух, тільки синтетичний. Є технологічним матеріалом і має високі показники по всіх важливих пунктах, а саме: теплоізоляція, здатність стискатися і відновлюватися, довговічність, простота догляду. Однак, і ціна на них відповідна.

Правила догляду за спальним мішком

Придбати якісні туристичні спальні мішки для будь-якого сезону в інтернет-магазині Sport Territory!

 • Під час походу зберігати в сухості, водоотталкивающем чохлі і подалі від джерел вологи, так як, ввібравши рідина він буде довго сохнути і використовувати його буде неможливо.
 • Це правило, звичайно, стосується і домашнього зберігання. Мішок повинен бути чистим і сухим, щоб не розмножувати мікроби і цвіль.
 • Як в поході, так і вдома, його варто регулярно провітрювати. Причому в першому випадку в рази частіше.
 • Щоб почистити спальник, його можна здати в хімчистку, або випрати самостійно. Для цього знадобляться спеціальні засоби, багато сил і часу.
 • Прати В пральній машині спальник можна, але вона може пошкодити його. Рекомендована прання – ручна.

Американський письменник, журналіст і альпініст Джон Кракуэр говорив: «При достатньої рішучості будь-який ідіот може піднятися на гору, — Але вся хитрість в тому, щоб спуститися назад живим… »

І Щоб дійсно повернуться ще до того ж і здоровими, запасаємося правильними й необхідними речами, запасаємося якісним спальним мішком і тільки хорошим настроєм!