ММА і Бойові мистецтва — погляд зсередини

521

Часто нам доводиться вибирати і від цього вибору залежить наш успіх . Можливо, хтось з вас давно мріє про спортивному статурі, що приводить у захват дівчат, або здатності укласти хулігана на лопатки, захищаючись від нападу в темній вулиці. Вміння наносити удари і ухилятися від них – це переваги героїв багатьох фільмів, де м’язистий боєць виходить переможцем у найскладніших сутичках.

Що ж все-таки являють собою бойові мистецтва? Варто відвідувати тренування саме вам? Або ви хочете віддати в секцію вашої дитини? Якщо ви усе ще в роздумах, тоді ця стаття для вас.

У чому сіль?

Від інших видів спорту, бойові мистецтва відрізняються в першу чергу високим рівнем відповідальності. Адже в таких видах спорту як плавання або біг ви надано самому собі, у футболі чи баскетболі ви наносите удари виключно по м’ячу (якщо ви, звичайно, чесний гравець). У бойових мистецтвах ви маєте справу з іншою людиною і можете завдати йому серйозний фізичний збиток.

Необізнаній людині важко розібратися у всіх тонкощах бойових мистецтв, особливо якщо ти тендітна дівчина, яка не має до мужньому спорту ніякого відношення. Тому ми звернулися за роз’ясненнями до людини «зсередини». Олександр займався рукопашним боєм два з половиною роки і з готовністю розповів нам про всі переваги та вади занять бойовими мистецтвами.

Головне почати!

Перед початком занять важливо визначитися з мотивацією. Коли ви достатньо мотивовані і розумієте, навіщо і на що ви йдете, вам вже легше буде безпосередньо приступити до тренувань. «У першу чергу, я хотів навчитися битися і досяг своєї мети, — каже Олександр. – Я просто відчув, що це моє, і ні в якому іншому виді спорту на той момент не бачив…»

Що ж потрібно мати, щоб почати тренування? Виявилося, головне – це бажання. Бажання повинно бути дійсно дуже великою, так як є ризик, що воно може зникнути вже в перші 10 хвилин першого ж тренування. Будь-яке бойове мистецтво – це не просто вміти махати кулаками. Це складний вид спорту з масою правил і обмежень, поруч вправ з навантаженням на багато груп м’язів. Стати в нагоді також уміння правильно падати. Тут ти вчишся наносити удари, ухилятися від ударів суперника і ризик впасти буде завжди. Але цього вчать і вчать в обов’язковому порядку. Адже якщо впадеш неправильно, можеш «скрутити собі шию», наслідки чого вельми сумні.

Якщо ви вже вирішили займатися бойовими мистецтвами, то варто визначитися з видом, який вам буде до душі. Кожен вид бойового мистецтва вчить різним прийомам і тактик поведінки в бою, тому навіть непогано освоїти кілька різних бойових мистецтв, тоді ви зможете відобразити різні удари.

Козирі та переваги

«Мені подобалося усвідомлення своєї сили, — поділився з нами Олександр. — Ти знаєш, як перемогти супротивника, знаєш, що сильніше його, саме тому ти вже виграв цей бій. А перемігши всередині себе, далі краще не продовжувати конфлікт, а знати, як його уникнути, щоб не нашкодити людині».

Завдяки безлічі вправ добре розвивається мускулатура всього тіла. Людина вже впевненіше тримається в бою, з’являється чіткість рухів, стійкість, спритність.

Юнаків і дівчат у цей вид спорту приваблює і можливість навчитися самообороні. Ви опануєте багатьма прийомами, які допоможуть вам захистити себе або іншої особи від недобросовісних елементів. Однак тут головне не перестаратися. Варто вчасно зупинитися, коли мова йде про життя людини. «Наш тренер говорив нам: якщо можете уникнути конфлікту, уникайте його».

Звідси випливає і таке гідність бойових мистецтв – розвиток сили волі. Великим плюсом для вас буде не демонструвати всю повноту своїх можливостей людині непідготовленій, а вчасно зупинити конфлікт. «Взагалі у всіх видах бойових мистецтв є певний звід правил, кодекс честі. Його треба суворо виконувати».

Роль тренера

Відзначимо і важливість тренерської роботи. Якщо вам дістався хороший тренер, вважайте це подарунком долі. Під поняттям «хороший тренер», ми маємо на увазі людину, який вклав у своїх учнів душу, навчив їх усього, що знав, а вони навіть через багато років з вдячністю будуть згадувати його роботу. «Ця людина багато чого побачив, – розповідає Олександр про свого тренера. – Він учив самодисципліні, що допомагає мені до сьогоднішнього дня.

Після кожного тренування ми з хлопцями по цілій годині стояли на колінах. Ми вчилися терпіння, витримки, самоорганізації. Спробуйте постояти на колінах 10 хвилин. Складно. Особливо складно це робити після тренування – ти сповнений енергії, прагнення діяти, а тобі потрібно цілу годину простояти на колінах, не рухаючись. Тих, хто падав, карали. Але тепер у мене є величезний плюс в житті, який дає мені багато чого – я вмію переступити через себе. Я вмію прийти на роботу втомленим і дійсно працювати, вмію змусити себе займатися спортом, незважаючи на біль, втома, лінь».

Важливим навиком буде для вас і вміння відчувати себе, своє тіло. Якщо ви відчуваєте біль, це знак, що в організмі не все в порядку, однак це не говорить про те, що потрібно припиняти тренування. З часом ви навчитеся відрізнити і ту біль, яка дає сигнал, що варто зупинитися. Однак відчувати своє тіло – це не тільки відчувати біль. Вам належить багато нових відчуттів, яких ви не відчували, лежачи на дивані і дивлячись змагання з боксу або дзюдо.

Зворотний бік медалі

Головною вадою занять бойовими мистецтвами є їх високий травматизм. Травму можна отримати не тільки, пропустивши удар. Наприклад, неправильний удар у боксі стоїть спортсмену перелому руки. Якщо м’яз не досить натренована, вона може порватися, після чого вже проблематично повернутися в спорт. Багатьох тренують з дитинства, але це ще не гарантія того, що спортсмен не отримає травм. І це навіть не гарантія того, що він реалізує себе у спорті краще, ніж ті, хто прийшли в більш зрілому віці.

Також, не варто ставати в бій двом людям з різних шкіл бойових мистецтв. Наприклад, що буде, якщо боксер встане з людиною, яка займається муай-тай: боксер оцінює рух рук і ніг, при цьому може пропустити удар ліктем або коліном, що також призводить до серйозних травм. Найбільш травмонебезпечний вид бойових мистецтв – ММА ( Змішані бойові мистецтва).

Бойові мистецтва підходять в принципі багатьом людям, хто не має серйозних захворювань. І все ж є тип людей, кому не варто займатися даним видом спорту. «Я не раджу йти на бойові мистецтва тим, хто не вміє стримувати свої емоції. Адже ти знаєш, що володієш ударом, і якщо перестараешься, то можеш нанести каліцтво і навіть вбити. Я дуже не схвалюю людей, які володіючи мистецтвом бою, і будучи в нетверезому стані готові затівати бійки. Це вже прояв слабкості духу».

Бойові мистецтва — це виснажливі тренування, терпіння і витримка, піт і біль… Але, в теж час, мужність, благородство і спокійна впевненість у своїй силі! Прислухайтеся до себе і твердо вирішите, чи готові ви до постійного подолання… заради торжества перемоги? Якщо ваша відповідь «Так», — дерзайте і удачі! І не забудьте про екіпіровку…