Найшвидший чоловік у світі — Усейн Болт

452

Якщо б у тлумачному словнику замість описів розміщували фото, то навпроти слова «швидкість» обов’язково був би портрет Усейна Болта. Судіть самі, Усейн Болт – восьмиразовий чемпіон світу, шестиразовий олімпійський чемпіон і світовий рекордсмен цього цілком заслуговує. Швидше тільки вітер!

Перші кроки в спорті

Народився Усейн Болт 21 серпня 1986 року в селі Шервуд-Контент (Ямайка). Пристрасть до бігу виявлялася в Усейне ще в дитинстві. Спочатку він став кращим спортсменом класу, потім школи, а потім і всього села. Крім бігу Болт пробував себе у футболі і навіть крикеті, але за порадою тренера зупинився на легкій атлетиці і став займатися нею професійно.

Першим тренером Болта був Пабло Макніл, який часто лаяв юного спринтера з-за його недбалого відношення до тренувань. Усейн, дійсно, не завжди викладався на 100% і постійно розігрував тренера і своїх колег. Ставши відомим спортсменом, він не перестав придумувати розіграші та постійно влаштовував справжні шоу, наприклад, забіг наввипередки з автобусом.

придбати всю необхідну екіпіровку для бігу можна тут!

Світова слава і Книга рекордів Гіннеса

Вперше Усейн Болт взяв участь у змаганнях з легкої атлетики у 2001 році. Виступав він за Ямайку. Тоді він поставив свій перший рекорд – 400 метрів за 48,28 секунд. Після цього були змагання в чемпіонаті світу IAAF в Угорщині і чемпіонат світу серед юніорів, де він став наймолодшим володарем золота.

Після цього йшли роки тренувань, перемог і поразок. Наприклад, у 2004 році Болт став першим серед юніорів в іграх CARIFTA, де подолав 200 метрову дистанцію за 19,93 секунди. А в 2007 році він зміг побити ямайський національний рекорд на дистанції 200 метрів і пробіг їх всього за 19,75 секунди.

Але справжня слава прийшла до спортсмена в 2009 році. На чемпіонаті світу в Берліні він пробіг 100 метрів за 9,58 секунд, чим побив світовий рекорд був офіційно занесений в Книгу рекордів Гіннеса, як найшвидший чоловік у світі!

В цьому ж чемпіонаті Болт зміг поставити і другий світовий рекорд при забігу на 200 метрів. Дистанцію він подолав за 19,19 секунд. Після цього чемпіонату шанувальники легкої атлетики прозвали Болта – «Блискавкою». Курйозність цього прізвиська не тільки в тому, що спринтер швидкий, як блискавка, але і в тому, що напередодні забігу була сильна гроза.

Будні спортсмена, його цілі і бажання

З того часу, як Усейн поставив світовий рекорд, його показники стали еталоном навіть для нього самого. Варто зазначити, що в 2012 і 2013 роках Болт ставав чемпіоном при забігу на 200 метрів, але так і не зміг побити свій власний рекорд, а показав результати 9,63 і 9,77 секунд, відповідно. Звичайно, він зміг випередити суперників, але не зміг випередити сам себе.

Сьогодні Усейн активно тренується і дає поради початківцям спринтерам. Він не планує зупинятися на досягнутому, навпаки, мріє професійно грати в футбол, тому відвідує ще й футбольні тренування.

З особистим життям у Усейн Болта поки не складається. У спортсмена було безліч романів, але з усіма дівчатами він залишився в дружніх відносинах. Що ж, це приємна новина для всіх прихильниць ямайського спринтера, чиє серце зараз вільне!

На сьогоднішній день Усейн Болт переживає пік кар’єри. Як буде розвиватися його спортивна життя – покаже час, а поки ми маємо честь жити в одній епосі з найшвидшою людиною у світі!