Nike в баскетболі = інноваційні технології !

379

Розробники та дизайнери взуття для баскетболу фірми Nike постійно працюють над забезпеченням високого комфорту і легкості кожної нової моделі. Ідеї їх деколи вражають уяву і навіть самі прості на перший погляд речі можуть надихнути їх на створення якогось революційного елементу для висококласних кросівок, в яких можна «літати»!

1. Технологія Nike Air

Все почалося в 1979 році, коли колишній аерокосмічний інженер Маріон Френк Руді запропонував Філу Найту, одному з творців Nike, свою ідею розміщувати капсули з стиснутим газом у підошві бігових кросівок для кращої амортизації і довговічності. Технологія, названа Air, стала справжнім проривом в дизайні спортивного взуття, визначивши вектор її розвитку на довгі роки.

Через три роки ці капсули, нарешті, дісталися до басктебольной майданчики — туди, де вони були по-справжньому необхідними. З цього моменту «зітхнуло» безліч гравців, яким доводилося до цього моменту надягати по кілька шкарпеток, щоб пом’якшити удар при приземленні. Запатентувала технологію торгова марка компанії Nike , на відміну від компанії Adidas в якій з невідомих причин не прийняли цієї ідеї. І вона принесла Nike небувалий успіх. Призначена для забезпечення амортизації. При виготовленні використовується інертний газ, що знаходиться в капсулі з поліуретанового пластику.

На базі цієї ідеї в подальшому були засновані такі технології, як «Air Max», «Air Max 2», «Tube AIR», «Tuned AIR», «Visi Zoom AIR» і «Zoom AIR».

Купити баскетбольну взуття Nike можна тут !

Одними з кращих моделей кросівок з цією технологією вважаються Nike Air Max. У них навантаження на стопу максимально знижена і ноги втомлюються не так швидко. Вони дуже добре облягають ногу і створюють знаменитий масажуючий ефект, який розслаблює м’язи ступні і впливає на активні точки, які активізують тонус всього організму. Хороші не тільки для професійних спортсменів, але і любителів баскетболу. Їх беруть навіть просто для занять бігом.

2. Технологія Nike Zoom

Забезпечує найкраще поєднання чутливості поверхні і амортизації. Технологія виготовлення такого амортизуючого матеріалу полягає в з’єднанні двох капсул з багаторазово стисненим повітрям тонкими каналами. Тонкі легкі вставки Nike Zoom дозволяють добре відчувати поверхню під ногами і забезпечують малу вагу кросівок. Рівень пружності і комфорту при цьому залишається на найвищому рівні. Найбільше застосування ці кросівки знаходять при грі в баскетбол, теніс, а також у легкоатлетів.

Прискорення, різка зміна напрямку руху, стрибки – з усім цим кросівки Zoom справляються на відмінно, допомагаючи спортсменам досягати фантастичних перемог. Верх зазвичай виконаний з натуральної шкіри з основою з синтетичної сітки. Для створення підошви використана високоякісна резина.

Представники сімейства баскетбольні Nike Zoom , Nike Zoom Structure, Nike Zoom Attero.

3. Технологія Nike Zoom Air

Технологія виробництва кросівок з дуже чутливою низькопрофільної амортизацією типу «ближче до землі». Використання технології Nike Zoom Air почалося ще в 1996 році. Однією з перших моделей, зроблених за цією технологією, були баскетбольні кросівки Nike Zoom Air Flight 96, які швидко стали дуже популярні серед професійних спортсменів і зірок NBA.

Nike Zoom Air являє собою вдосконалену технологію Nike Air, від якої вона відрізняється тим, що володіє максимальною віддачею енергії, тобто має кращу амортизацію. По суті Nike Zoom Air – це повітряна подушка, всередині якої знаходяться пружні поліуретанові волокна. При сильному тиску вони не дають повітрю всередині переміщатися дуже швидко і тому подушка від ударів не мнеться і не втрачає форму. Зазвичай стійкість досягається за рахунок збільшення висоти підошви, що значно ускладнює кросівок, повітряна подушка на вагу взуття ніяк не впливає.

Технологія дозволяє спортсменам добре відчувати покриття, бути «ближче до землі», але при цьому отримувати потрібний рівень амортизації і захищати ногу від ударів.

4. Технологія «Lunar foam»

Виготовлялася за безпосередньої участі інженерів з NASA. «Lunar foam» являє собою высокоэластичную, сверхотзывчивую і при цьому пружну піну, яка раніше використовувалася при створенні посадочних місць в космічних шаттлах. Для того, щоб отримати технологію «Lunar foam», дизайнери Nike замісили EVA . з нітратом гуми. Отриманий матеріал на переконання дизайнерського штабу виявився на 30% легше традиційного Phylon.

( Phylon – це брендове назва надзвичайно легкого матеріалу, стисненого під дуже великим тиском EVA. Після цього він піддається впливу високих температур, а потім вже охолоджується, купуючи бажану форму . Phylon низкопрофилен і володіє високим ступенем «чутливості»).

(EVA -пластична суміш поліуретану і вініл ацетату. Це одна з найбільш поширених різновидів набивочного матеріалу, з якого складається середній шар кросівка (мидсоль). Цей матеріал значно м’якше, легше, краще і швидше згинається, до того ж вона стійкіші до зносу, ніж звичайний поліуретан. EVA являє собою традиційну технологію, основу основ, що послужила ідеєю для створення безлічі послідовників.)

Це дозволило назвати технологію «Lunar foam» — найлегшій серед всіх «чуйних» технологій, присутніх на сьогоднішньому ринку!

5. Технологія «Flywire»

Створена з метою полегшення верхній частині кросівок. Розробник Джей Мештер почерпнув ідею з конструкції сучасних мостів, зокрема мосту через Сан Франциско. В основі технології «Flywire» лежат розташовані в стратегічно важливих областях, волокна нейлону, що витримують велике навантаження. Завдяки цій технології стопа всередині кросівка чудово фіксована. Це дійсно революційний винахід, що не має аналогів в спортивного взуття інших фірм.

Представляємо вам одні з найулюбленіших кросівок гравців NBA — Nike Hyperdunk. При їх виготовленні як раз використовувалося безліч цікавих технологій, у тому числі: Zoom Air, а також Lunar foam і Flywire:

Сподіваємося, що ця інформація допоможе вам не розгубитися при виборі баскетбольних кросівок. Ви будете знати, що стоїть за цими часом магічними термінами, які позначають нові технологічні рішення … і сміливо виберете те, що підходить вам!