Новітні Технології — бутси Nike

464

Сьогодні, більше ніж коли-небудь ще, наукові дослідження і технічні розробки в лабораторіях компанії Nike відкривають нові шляхи для безперервного вдосконалення! Зниження ваги кросівка, розробка нових концепцій зручності взуття, відхід від традиційного побудови: підметка+підошва+верх, використання новітніх матеріалів і систем шнурівки, постійне оновлення виробництва — кожен елемент створення спортивного взуття NIKE є плодом безперервної еволюції…

Пропонуємо Вам кілька новітніх технологій на прикладі футбольних бутс Nike:

Технологія — Nike All Conditions Control (ACC)

1.All Condition Control. Де б не проходив футбольний матч, велику роль відіграє погода. Дощ значно ускладнює прийом і передачу м’яча навіть для найкращих гравців. Команда дизайнерів і розробників Nike прийшла до висновку, що у багатьох з них є потреба грати в бутсах, які могли б забезпечити ідеальну обробку м’яча в дощ. І тому компанія Nike розробила і представила нову технологію All Condition Control (контроль у будь-яких умовах), яка усуває цей недолік і допомагає забезпечити впевнене контроль м’яча в будь-яких погодних умовах.

Завдяки новій технології ACC незалежно від погодних умов зберігається однаковий рівень тертя між поверхнею бутси і м’ячем під час дотику. Ці переваги технології АС досягається шляхом спеціальної обробки матеріалу під час виробництва верхнього шару бутси. Саме завдяки цьому нововведенню у гравців з’являється відчуття постійного контролю м’яча. Бутси, створені з використанням технології ACC, ще більш ефективні, а зчеплення з поверхнею однаково надійно в суху і вологу погоду. Нова технологія All Conditions Control (ACC) тепер доступна для всієї лінійки бутсів Nike, включаючи Nike HyperVenom Phantom , Mercurial Vapor VIII, Tiempo Legend IV, CTR 360 Maestri III і Total 90 Laser IV.

Технологія — Nike Flyknit

2.Технологія Nike Flyknit була вперше використана для біговій взуття Nike в 2012 році, а з недавніх пір вдало використовується і в баскетболі, і в футбольних бутсах . Її суть у особливій конструкції верху спортивного взуття, який витканий із спеціальних ниток. Перед командою інженерів, програмістів і дизайнерів, стояло завдання позбавитися від всього зайвого, тим самим зменшити вагу взуття. Досягнуто це було за рахунок відмови від нашарування матеріалів і зайвих склеювань і швів. Верх взуття складається з цельносвязанной синтетичної нитки, завдяки чому вдалося піти від швів. При цьому шви не створюють додатковий вага, нехай і не великий, ну і тепер вже точно не будуть натирати ногу.

Nike Flyknit -це інноваційна верхню частину взуття, створена з суперпрочной і суперлегкой поліефірної стрейч-ніті з лайкрою. Не менш цікавою стала сама технологія в’язки цією 3D нитки. Вся справа в тому, що до середини вона більш щільна, ніж до носка. Різні кольори відображають різні властивості матеріалу, щільність плетіння якого варіюється — тонше, в тих зонах, де необхідна вентиляція і гнучкість, щільніше в тих зонах, на які припадає основне навантаження.

Ця технологія має незаперечні переваги:

  • Одягається як носок і дозволяє виконувати природне згинання стопи;
  • Екстремальна повітропроникність дозволяє нозі дійсно дихати;
  • Завдяки плетеними структурі використовується менше матеріалу, ніж у традиційних бутсах, що забезпечує легку вагу;
  • При виробництві практично відсутні відходи матеріалу;
  • 3D в’язання дозволяє Nike програмно задавати точну форму і щільність в’язання в конкретних областях взуття, найбільш схильних до тиску і тертя;
  • Взуття на основі цієї технології сидить на нозі як влита, «легка як пір’їнка і зручна як друга шкіра», — каже новий дизайнер Nike, Denis Dekovic.

У поєднанні з технологією Flyknit зазвичай використовується Технологія Brio — технологія вшитих , «каркасних» ниток. Дизайнери використовують їх для того, щоб забезпечити додатковий захист і фіксацію стопи. Ці нитки вшиті в цельнокроений верх бутси і закінчуються безпосередньо біля підошви, створюючи щось на подобі містка.мТехнология знайшла застосування в серіях бутс Nike Magista і Nike Mercurial Superfly IV — вага яких всього 185 грам.

Технологія 3D нитки

3.Технологія 3D нитки — У взутті типу Magista розробники використовували інноваційну технологію 3D нитки. Гравцям була необхідна більш агресивна, виразна текстура, яка дозволила б створити тертя для більш акуратного ведення м’яча і удару. Завдяки текстурного 3D верху бутси вони отримали відмінне відчуття м’яча при мінімальному покритті.

Об’ємне 3D в’язання дозволяє Nike програмно задавати точну форму і щільність в’язання в конкретних областях взуття, найбільш схильних до тиску і тертя. Технологія 3D нитки дає чітку, жорстку структуру і є інноваційною для Nike і для футболу. Були виконані сотні тестів, щоб домогтися потрібного результату. У підсумку вийшло відмінне почуття м’яча при мінімальному покритті. Таким чином, кінцевим результатом є взуття, підтримуюча ногу там, де це необхідно. Технологія знайшла застосування в серіях бутс Nike Magista і Nike Mercurial Superfly IV.

Технологія Dynamic Fit Collar

4. Технологія Dynamic Fit Collar – це не просто інноваційна знахідка, це — розташована на гомілці система, яка забезпечує більш щільну посадку по стопі, надійно фіксує ногу для підвищення чутливості до рухів тіла і поверхні м’яча. Вона дозволяє відчувати м’яч ще краще і контролювати його ще впевненіше. Така висота бутси дозволяє стопі, щиколотці і нижньої частини гомілки працювати як єдине ціле, роблячи руху ноги природними. Технологія знайшла застосування в серіях бутс Nike Magista і Nike Mercurial Superfly IV.

Технологія Nikeskin

5. Технологія Nikeskin. Компанії Nike вдалося адаптувати свою технологію Flyknit і для футболу, яку спочатку використовувалася тільки для бігу, тільки за рахунок симбіозу його з технологією Технологія Nikeskin . Раніше вона вже використовувалася у футбольних бутсах серії HyperVenom. Це нова технологія Nikeskin являє собою м’яку і еластичну сітку, пов’язану грануфлекс, напівпрозорої, поліуретановий плівкою. Цей шар розтягується і рухається в незалежності від того на який матеріал він був нанесений. Запобігаючи проникнення води і бруду всередину бутс, в основному, шар є водонепроникним покриттям та не перешкоджає свободі руху. Технологія знайшла застосування в серіях бутс Nike Magista , Nike Mercurial Superfly IV і Nike Hypervenom.

Технологія «розділеної підошви» — Nike Hypervenom

6. Технологія «розділеної підошви» – це можливо, найбільша інновація в світі футболу, на яку не звертали увагу раніше. Заручившись підтримкою провідних оедртопов, Nike розробив роздільну підошву, яка підвищує здатність гравця бути швидше захисника. Як результат – підошва в області носка розділена і ніби складається з двох частин. Спеціальний розріз на передній частині підошви, зроблений для кращої рухливості великого пальця. Така конструкція дозволяє рухатися швидше за рахунок швидкої активації першої плеснової кістки. Дана частина стопи як раз і відповідає за час, необхідний для здійснення першого руху.Малюнок підметки для маневреного зчеплення з поверхнею дозволяє скоротити час відриву ноги від землі і оптимізувати сприйнятливість. Відмінний вибір для швидкісних гравців.

Ходова частина підошви виконана з спресованого нейлону, роблячи одночасно її легкою і міцною. Конфігурація та довжина шипів розроблена таким чином, щоб зіткнення з поверхнею було ефективним з точки зору руху. Так само, за рахунок того, що прибраний зайвий матеріал, стопа ще ближче до поверхні і м’ячу. «Це саме ті бутси, в яких відчуття від гри, близькі до гри босоніж» , — заявив новий дизайнер Nike, Denis Dekovic. Дані характеристики сприяє створенню оперативного простору набагато швидше, ніж це було до цього. Дійсно, Nike HyperVenom Phantom – це анатомічні бутси Nike, на даний момент!

ЗD друк шипи на бутсах Nike Vapor Carbon Elite Cleat

7. У 2014 році анонсувала компанія Nike футбольні бутси Vapor Carbon Elite , які є частиною її нової колекції Silver Speed Collection. Шипи-наклейки проти ковзання для цих футбольних бутс виготовлені з використанням технології 3D-друку. Шипы, мають форму «V-Plate», яка адаптована для швидкого різноспрямованого руху. Дизайн шипів, оптимізований для так званого «нульового кроку» — початкового поштовху від землі до першого кроку спортсмена.

Основою нових шипів є пластина з вуглецевого волокна у всю довжину, що сприяє підвищенню інтенсивності віддачі. Пластина проводиться за допомогою технології селективного лазерного спікання (SLS), в якій використовуються потужні лазери для сплавлення дрібних частинок матеріалу в тривимірну конструкцію. Процес SLS дозволив спроектувати і відтворити таку форму пластини, яку просто неможливо виготовити традиційними методами. Крім того, технологія 3D-друку дозволила Nike створити набагато більш легкий повнофункціональний прототип пластини шипа в десятки разів швидше.

Nike Vapor Carbon 2014 Elite Cleat є прямим підтвердженням гігантського стрибка у виробництві спортивного взуття. Створення бутс з використанням традиційних методів прототипування могло б зайняти кілька років. Однак технології 3D друку дозволили значно прискорити процес роботи на фазі проектування і тестування представленої концепції. Для компанії Nike головним орієнтиром у роботі над новими бутсами було поліпшення фізико-механічних і анатомічних властивостей взуття, безпосередньо впливають на швидкість та маневреність спортсмена.

Таким чином, інноваційна концепція Nike Vapor Carbon 2014 являє собою модифіковану спортивне взуття вже наступного покоління !