Питний режим під час занять фітнесом

576

  Можна пити воду під час тренування? Досі в спортивних і близько-спортивних колах спори про це не вщухають. Ми зібрали думки спортсменів, фітнес-тренерів і лікарів і пропонуємо вашій увазі короткий огляд отриманих фактів:

Потреби організму

Коли організм починає сигналізувати вам про потреби в питво (простіше кажучи, коли ви відчуваєте спрагу), це означає, що всередині вже спрацювали механізми, які утримують рідину. З медичної точки зору організм фактично вже починає страждати від зневоднення, а це може зіпсувати ефект від тренування.

Дехто до останнього ігнорують потреби організму і вважають, що вода під час тренування не сприяє схудненню. Це, по-перше, в корені невірно, а по-друге, недолік рідини погіршує циркуляцію крові, а це, в свою чергу, призводить до підвищення тиску.

Рада! Під час тренування пийте воду з регулярними інтервалами, не чекаючи сигналів організму про випробовуваної спразі. Купити спортивний пляшку для води можна на сайті SportsTerritory

Скільки потрібно пити води під час тренування

У попередньому пункті ми вже розібралися з тим, що воду необхідно пити регулярно, не чекаючи спраги. Індивідуальна пляшка для води на тренуванні в цьому випадку – оптимальне рішення. Отже, вода під час тренувань середньої інтенсивності повинна споживатися приблизно кожні 10-20 хвилин.

Новачкам в спортзалі спочатку може здатися досить незвичайним постійне відчуття рідини в шлунку, але після декількох тренувань в такому режимі, ви звикнете, а організм перестане страждати нехай від легкого, але все-таки зневоднення.

Рада! Перед тренуванням рекомендується випити 250-300 мл води за 15-20 хвилин до початку занять.

Чи можна пити воду після тренування

Можна і навіть потрібно для того, щоб заповнити втрачену рідину! Навіть якщо ви не вважаєте ваші заняття дуже інтенсивними і не выжимаете з футболки літри поту після тренування, знайте – ваш організм вивільнив набагато більше вологи, ніж ви можете побачити.

Багато хто задаються питанням, коли можна пити воду після тренування. У ідеалі вам необхідно повільно відновлювати втрачену вагу за допомогою рідини в найближчі 3-4 години, випиваючи по 1-2 склянки (залежно від інтенсивності занять) щогодини.

Вода для тренувань

Якщо ви тільки починаєте свій фітнес-шлях в спортзалі і ваші тренування проходять в середньому темпі (тривалість – 1-1,5 години), то вам поки що рано обвішуватися пляшками зі спеціальними спортивними напоями і коктейлями.

Але деякі рекомендації все ж існують:

  • Пийте невеликими ковтками;
  • Увійдіть в ритм і поповнюйте запаси рідини в організмі кожні 10-20 хвилин;
  • Ідеальна температура води в пляшці – трохи нижче кімнатної.

Якщо ваші навантаження вже вийшли за межі любительського рівня, то краще всього під час тренувань вживати спеціальні спортивні напої, що містять вуглеводи. Такі напої сприяють швидкому відновленню сил і забезпечують оптимальний водно-електролітний баланс в організмі.

Якщо ви точно визначили для себе, що потребуєте в спортивному напої під час тренувань, подбайте про те, щоб ця вода для фітнесу завжди була з вами.Ви можете приготувати напій самостійно і перелити його в індивідуальну пляшку. Це зручно, адже вам не доведеться отв я на те, щоб замовляти і чекати свій спортивний коктейль у фітнес-залі.

Кілька загальних порад:

  • Якщо ви вирішили відвідувати спортзал регулярно, зверніть увагу на своє харчування. Дуже важливо споживати сіль в помірних кількостях. І хоча сіль є необхідним компонентом нашого повсякденного раціону, у досвідчених спортсменів вона користується поганою репутацією. Надлишок солі в організмі порушує природні функції м’язової і нервової тканини. Це відбувається з-за того, що сіль затримує рідину в організмі. У цьому випадку важливо не впадати в крайнощі і не виключати сіль з раціону повністю.
  • Для того, щоб допомогти організму і якісно вплинути на обмін речовин, вживайте в їжу більше свіжих овочів і фруктів, а також – цільних круп.
  • Намагайтеся не використовувати фармацевтичні діуретики. Ви зможете знайти натуральні продукти, які допомагають виводити рідину з організму природним шляхом. Запам’ятайте їх. Це – помідори, огірки, гарбуз, спаржа, морква.

А ви як думаєте ? Залишайте свої особисті поради та рекомендації з питання про те, як правильно пити воду під час тренування в коментарях до статті!