Плавання — природне здоровя для всіх

341

Древній інстинкт і Культ води

До свого народження людина перебуває в утробі матері, у водному середовищі і для нього це природно. Поки новонароджений не відвик від водного простору, його можна вчити триматися на воді, тому плавання справедливо вважається найпершим видом спорту в житті людини.

У давнину культ води був у всіх народів. Два рази в рік на істмійські ігри в святилище Посейдона, влаштовувалися змагання з плавання. У Давній Греції було прийнято вважати, що культурна людина – це людина, яка вміє читати і плавати. Особливий інтерес до плавання відзначався у давніх слов’ян. Так, Візантійський історик Маврикій, здійснював подорож по Стародавній Русі, зауважив, що в мистецтві плавання слов’яни перевершували інші племена і народи. На фото Стародавні Купальні в Лаодикії 2000 років тому

Відмітні переваги

Плавання є універсальним видом спорту, який корисний майже для всіх систем організму, підвищує загальний тонус тіла, а також допомагає розслабитися. Плавання – ефективний метод боротьби із зайвою вагою, зміцнення серцево-судинної системи, крім того, цей вид спорту продовжує життя. Придбати все необхідне для занять плаванням можна тут !

Плавання володіє рядом переваг, які гарантують здоров’я тіла і душі:

1. Струнка фігура

Плавання рекомендують для боротьби із зайвою вагою – під час занять збільшується швидкість обміну речовин, що сприяють більш швидкому спалюванню жиру в організмі. Крім того, у час плавання задіяні всі групи м’язів, завдяки чому вже через кілька місяців ви можете стати володарем привабливою фігури. Не кожен з нас замислювався про те, що плавання є альтернативою бігу або вправ на тренажерах. Півгодинне активне плавання може спалити близько 450 ккал і значно прискорити речовинний обмін, що є на 25% більше, ніж заняття бігом.

2. Гарна постава

Плавання вважається дієвим засобом профілактики плоскостопості і викривлення хребта. Під час занять відбувається тренування м’язів спини, що в свою чергу забезпечує коригування постави. Як додатковий бонус, виробляється точність і пластичність рухів, витривалість і сила.

Крім усього, плавання не має особливих протипоказань. Плаванням рекомендується займатися людям, які страждають від проблем з хребтом і суглобами. Лікувальна властивість плавання засноване на законі Архімеда: будь-яке тіло, занурене в рідину, втрачає у своїй вазі стільки, скільки важить витіснена ним рідина. Доведено, що людина середніх габаритів, при приміщенні в воду важить всього близько 3 кг. Така от водяна «невагомість» дозволяє зняти зайве навантаження на хребет, дати можливість відпочинку, сприяє розправленні міжхребцевих дисків.

3. Поліпшення роботи внутрішніх органів

Інтенсивність роботи м’язів, виконання активних рухів покращують кровообіг. Це означає, що кров, як слід, забезпечує внутрішні органи киснем, і це допомагає їх правильному і своєчасному розвитку. Таким чином, завдяки плаванню відбувається розвиток дихальної системи, збільшується об’єм легенів, нормалізується робота серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту.

4. Профілактика і зняття стресів.

Прохолодна і заспокійлива водне середовище допомагає зняти втому, дратівливість, покращує сон, піднімає настрій і просто приносить задоволення, що в свою чергу є запорукою гарного самопочуття, позитивному ставленню до світу, радості від життя.

5. Все необхідне — мінімально

Якщо ви вирішили регулярно займатися плаванням та збираєтеся відвідувати басейн, то найчастіше для цього вам знадобляться купальник або плавки, шапочка і окуляри, шльопанці, мило, рушник і фен, хоча в деяких басейнах є стаціонарні фени. Для жінок зазвичай зручніше буде носити закритий купальник з широкими бретельками, що дасть можливість почувати себе вільно під час водних занять, не боячись того, що що-небудь відкриється або спаде.

Але все ж є і обмеження

Плавання практично не має протипоказань і підходить практично всім. Однак існує ряд порушень, при яких даний вид спорту може навіть завдати шкоди організму. До них належать важкі вроджені вади серця, гострі стадії захворювань (ГРЗ, пневмонії), неврологічні патології з судомним синдромом, серйозні порушення опорно-рухового апарату, шкірні інфекції, діатези, параліч, епілепсія. Для того, щоб виключити стани, які не дозволяють займатися плаванням, перед тим, як почати займатися, проконсультуйтеся з терапевтом, невропатологом або ортопедом.

Оцінивши всі козирі плавання, ми можемо стверджувати, що даний вид спорту ідеально підходить для поліпшення здоров’я, нормалізації більшості систем організму, а й просто для задоволення і насолоди. Людині не дано літати, але саме плавання дає йому це блаженне відчуття невагомості і польоту між небом і землею!

Пропонуємо вашій увазі відео: Правильне плавання. Шийний і поперековий остеохондроз. Аква-гімнастика і Майже все про плавання