Плавання — це ефективне схуднення

447

Плавання дозволяє спалити більше калорій, ніж багато інші види фізичних навантажень. Відбувається це із-за процесів терморегуляції, за рахунок яких, вже при простому зануренні у воду, активується обмін речовин. За півгодини плавання спалюється не менше 400 ккал. Так що, худнемо — плаваючи! Придбати все необхідне для занять плаванням можна тут !

Вибираємо кращий спосіб для схуднення

Існують певні техніки і хитрощі, що дозволяють отримати максимальну користь від плавання. По-перше слід вибрати правильний стиль плавання:

1. БРАС. При цьому стилі руки плавця рухаються синхронно разом вперед від грудей. Одночасно ноги згинаються в колінах і потім, випрямляючись, виконують поштовх від води. Брас, безсумнівно, є самим повільний стилем, з причини того, що зворотні траєкторії руху рук відбуваються під водою, а ноги працюють з невеликими перепочинками. Але в той же час брас досить складний з технічної сторони, хоча і не вимагає надмірних фізичних навантажень. А значить, може бути рекомендований на перших етапах плавання для схуднення.

2. КРОЛЬ. Найшвидший спосіб плавання. Плавець робить поперемінні гребки руками, а в цей час ноги безперервно рухаються за принципом роботи ножиць. Кроль також часто називають вільним стилем, з причини того, що, якщо стиль плавання не визначено, то плавець завжди вибирає кроль. З-за більшої швидкості і темпу по відношенню до іншим стилям плавання кролем сприяє більшій витраті енергії, тому рекомендується для застосування на пізніх етапах, коли ваші м’язи більш-менш звикнуть до фізичного навантаження.

3. БАТЕРФЛЯЙ. Самий складний і енерговитратний стиль. Під час плавання ліва і права частини тіла плавця повинні виконувати одночасні, симетричні руху. Руками плавець робить синхронний гребок заданої траєкторії, а ноги виконують одночасне хвилеподібний рух. Батерфляй найбільш енерговитратний і важкий стиль плавання, тому починаючому дуже непросто виконувати руху, не порушуючи техніку стилю. Батерфляй можна використовувати в вашій програмі плавання для схуднення, але тільки після того як ви освоїте стилі брас і кроль.

Таки чином, найбільш ефективними видами плавання є батерфляй і кроль! Вони допоможуть підтягнути прес, привести в тонус м’язи ніг і рук, а також «расправят» хребет. Максимальна кількість калорій допоможе втратити плавання кролем (близько 600 ), але варто розбавляти його плаванням на спині, яке здатне ефективно опрацювати проблемні ділянки на боках.

Як схуднути швидко?

Тренери рекомендують дотримувати наступні правила, які допоможуть зробити процес зниження ваги максимально ефективним:

 • Чергуйте стилі і інтенсивність плавання. Це дозволить м’язам працювати в жиросжигающем режимі, а також значно прискорити міжклітинний метаболізм.
 • Навіть під час відпочинку не припиняйте рухатися, просто знижуйте швидкість і інтенсивність, плаваючи в звичайному, спокійному ритмі.
 • Для досягнення хорошого результату приділяйте тренуванні не менше 30-45 хвилин, це дозволить добре розігріти практично всі м’язи тіла і спалити максимальну кількість калорій.
 • Не забувайте про плаванні на спині – цей стиль дозволяє зняти навантаження з шийного відділу хребта і добитися схуднення найбільш проблемних зон – так званих «крилець» на лопатках.
 • Намагайтеся рухатися як можна активніше, щоб ваш пульс становив не менше 130 ударів у хвилину. Це зробить плавання для схуднення не тільки ефективним методом у боротьбі із зайвими кілограмами, але і дозволить замінити ним хорошу кардіо-тренування з використанням тренажерів. Виконання цих рекомендацій допоможе витратити зайві калорії, опрацювати основні групи м’язів і поліпшити стан серця і легенів.

Нпро підходять ці рекомендації тільки для тих, хто досконало вміє триматися на воді і знайомий з основними стилями плавання. Якщо з якихось причин ви не вмієте плавати, не впадайте у відчай, адже стрибати ви точно вмієте! Значить Аквааєробика — це те, що Вам потрібно!

Чудеса аквааеробіки

Тепер для схуднення в басейні ви також можете відвідувати заняття та виконувати вправи аквааеробіки:

 • Стрибки на двох ногах. Зайдіть у воду по плечі. Здійснюйте стрибки, відштовхуючись від дна двома ногами. Пробуйте вистрибнути, як можна вище. Зробіть 12-15 повторень.
 • Стрибки на одній нозі. Вправа по виконанню схожий на попередній, але відмінність полягає в тому, що на цей раз ви стрибаєте по черзі на кожній нозі. Виконайте – по 15 стрибків.
 • Підйом ніг. Покладіть руки «на воду» і по черзі, як можна вище, піднімайте перед собою випрямлені ноги. Виконайте по 12 підйомів.
 • Нахили тіла. Робіть нахили в різні сторони: вперед, назад, вліво, вправо. Повторити по 8-10 нахилів.
 • Біг на місці. Здійснюйте пробіжку на місці протягом 4 хвилин.
 • Випади. Виконайте по 12-15 «випадів» по черзі кожною ногою.
 • На завершення заняття аквааеробікою для схуднення необхідно вирівняти дихання, для чого зробите 4 глибоких вдихів-видихів, і тільки потім вийти з води.

Правильне харчування необхідно

Слід пам’ятати про харчування при плавання в басейні. При плаванні і вага, і загальний стан організму приходить в норму тільки при збалансованому харчуванні.

Важливо! Ні в якому разі не можна заходити у воду відразу після їжі. Справа в тому, що вода тисне на м’язи преса, тим самим порушуючи травлення. Їсти треба не пізніше, ніж за 40-50 хвилин до початку тренування.

Харчування повинно бути насиченим, але по калорійності менше, ніж затратится під час тренування. Раціон харчування для спортивного плавання обов’язково повинен включати білки: м’ясо, рибу, багато овочів. Слід забути про дуже жирну їжу, алкоголь і газовані напої. Для спорту можна додавати в меню вітаміни і амінокислоти, які підтримують організм і не дають йому виснажуватися. Крім того правильне харчування при плаванні допомагає не тільки схуднути, але і приводить організм в порядок: поліпшується крово – і лімфообіг.

Ну і звичайно не забувайте, що займатися плаванням та аквааеробікою ви можете і в річці, і в морі, і в озері — скрізь, де є вода. Так що відпочивайте, займайтеся і худніть у воді з насолодою!