Похідні пляшки для води — які вони?

630

Вирушаючи в похід, або просто вирішивши відпочити на природі, важливо заздалегідь подбати про запас води. Але, в чому зберігати воду? Що вибрати для походу:спеціальні похідні пляшки для води або одноразові пластикові? Більшість туристів віддають перевагу звичайним пластиковим пляшкам. Але, чи так вони хороші, як здається? Чи краще вибрати туристичні фляги для води?

Фляга або Пластикова пляшка

Переваги використання пластикових пляшок в поході:

 • Ціна. Звичайна пластикова пляшка в рази дешевше туристичної фляги. Навіть якщо ви її втратите, то не будете особливо шкодувати, а просто візьмете іншу.
 • Вага. Звичайна пляшка дуже легка в порожньому вигляді, крім цього її можна зім’яти, щоб вона не займала багато місця.
 • Зручно стежити за витратою води, завдяки прозорості пластику.
 • Будь обсяг завжди доступний у продажу.

Мінуси використання пластикових пляшок в поході:

 • Недовговічна. Пластик досить легко пробити гострим предметом, так і після падіння на камені така тара навряд чи залишиться цілою.
 • Відсутність кріплень. На відміну від туристичних фляг для води, пляшки не мають особливих кріплень, що доставляє деякий дискомфорт туристу.
 • Обмежений функціонал. Пляшка пропонує тільки транспортування води, на відміну від додаткових можливостей фляг.
 • Виготовляється з пластику не призначеного для багаторазового використання.

Переваги використання спеціальних похідних пляшок для води (фляг) під флягами ми розуміємо пляшки, виготовлені з металів:

 • Міцність. Алюмінієві і сталеві пляшки для води туристичні витримують падіння на камені і мають необмежений термін придатності.
 • Кришталево чиста вода. Всі похідні пляшки для води проходять спеціальну обробку, завдяки якій вода в них не змінює смак і запах до 14 днів, на відміну від звичайної пластикової тари.
 • Карабіни. За допомогою карабінів, наприклад, як в моделях бренду Karrimor, турист може закріпити флягу на поясі або рюкзаку. Це дозволить не тільки заощадити місце, але і спростить експлуатацію.
 • Додаткові можливості. Основною причиною використання алюмінієвих і сталевих фляг для походу є те, що в них можна гріти воду прямо на багатті. Це допоможе туристу не тільки отримати окріп без казанка або чайника, але і прокип’ятити її.
 • Підтримка температури. Звичайно, так довго, як це робить термос, металева фляга не зможе утримувати тепло, але ось 1-2 години з теплою водою ви точно будете мати. Це особливо виручить перед сном, адже так фляга перетворитися на міні-грілку і ви зможете прогріти спальний мішок.

Недоліки фляги для походів:

 • Ціна. Порівняно з пластиковою тарою, фляги коштують у рази дорожче. Однак у цьому випадку ціна себе повністю виправдовує.
 • Вага. Металеві фляги можуть важити від 200 до 900 г, на відміну від обсягу і моделі. Враховуємо, що сталеві фляги важче алюмінієвих

Підіб’ємо підсумок:

 • Якщо ви професійно займаєтеся туризмом або просто іноді виїжджаєте з друзями на природу на один-два дня, вам цілком підійде звичайна пластикова тара.
 • Але, якщо ви збираєтеся в експедицію або просто плануєте тривалий похід в місцевості зі складними умовами, тоді без металевої похідної пляшки для води вам не обійтися.

Купити туристичні фляги та похідні пляшки для води можна в інтернет-магазині SportsTerritory

Чи є альтернатива металевої пляшки для води, але легше?

Звичайно, є! Спеціально для тих, хто звик рахувати кожен грам багажу, виробники пропонують спеціальні пластикові туристичні фляги, виготовлені з високоякісного пластику. Багаторазові туристичні пляшки виготовляються з інноваційного матеріалу під назвою Тритан, сополиэфира нового покоління, абсолютно безпечного для здоров’я та прозорого, як скло, що вигідно відрізняє його від поліпропілену звичайного пластику.

Вони володіють тими ж перевагами, що і звичайні пластикові пляшки, але при цьому відрізняються високою міцністю і довговічністю. Один із популярний виробник таких пластикових похідних пляшок для води – британський бренд Karrimor. В його асортименті можна знайти моделі з широким горлом і фіксатор кришки, а також з шийкою-непроливайкой.

Наприклад пляшка Karrimor Tritan. Ця похідна пляшка для води, об’ємом 750ml, з гвинтовим ковпачком і широкою шийкою, забезпечує хороший доступ. З міцного матеріалу Tritan , без запаху і без бісфенолу-А (Bіsphenol-A) free. Можна мити в посудомийній машині. Такі пляшечки найчастіше використовують спортсмени або туристи, що йдуть на близькі відстані.

Це дитяча похідна пляшка для води 350 мл Karrimor з матеріалу Тритан має надійний ковпачок-засувку з трубочкою. Відкидна кришка, висувається вгору, а слідом за нею піднімається міцна соломинка, в той час, коли кришка закрита, соломинка зігнута і запобігає пролиття. Ця пляшка з будь-якими напоями ідеально підходить для дітей, вона безпечна для посудомийної машини. Не містить запаху і Бісфенолу-А

Або ця легка, але міцна і довговічна пляшка Karrimor (фляга) об’ємом 1 літр, для напоїв з алюмінієвого сплаву ідеально підходить для того, щоб не залишатися без води під час пригод на відкритому повітрі. Не містить Бісфенол А (BPA) має нержавіючі покриття всередині без запаху і пластикову завинчивающуюся кришку. Карабін і система кріплення backpacks дозволяє пристебнути пляшку в будь-якому зручному для Вас місці.

Існує оптимальний обсяг фляги?

Підраховано, що оптимальним об’ємом води, необхідне людині в день, є 700-1000 мл Звичайно, все залежить від особистих потреб організму, але в цілому цього обсягу вистачить, щоб не відчувати спрагу і правильно витрачати енергію.

Правила експлуатації туристичної фляги

Пляшка з водою – ідеальне середовище для життя і розмноження бактерій, особливо, якщо на поверхні пляшки присутні сколи та тріщини. Саме тому перед кожним новим використанням ретельно промивайте флягу і повністю висушуйте саму пляшку і пробку. Якщо ви берете воду із незнайомого джерела, краще прокип’ятіть її на вогні перед вживанням. Беріть з собою тільки найкраще!

Купити туристичні фляги та похідні пляшки для води можна в інтернет-магазині SportsTerritory.