Правильні туристичні сандалі

402

Як добре буває теплим літнім вихідним днем звільнитися від міської суєти і відправиться в похід! Сонце, ліс, гірська річка, заплутані стежки, намети, багаття. Відмінний заряд позитивної енергії та гарного настрою на довгий час. І тільки професійні мандрівники, і справжні любителі знають, що гарний похід — це похід в якісній, зручне взуття! А хороший похід жарким літом – це правильно вибрані туристичні сандалі!

Купити чоловічі туристичні сандалі можна тут!

Правильні Особливості

Туристичні (трекінгові або похідні) сандалі створені спеціально для легких, недалеких літніх прогулянок по лісі або гірських стежках. Їх можна також одягати в велотури та водні походи. Такі сандалі випускаються з позначкою «outdoor». Сандалі – outdoor найчастіше використовують для місцевостей з гладким і рівним рельєфом, і якщо ви «без нічого». Вони не підійдуть для складних далеких походів по складній кам’янистій поверхні. Не підходять і для холодних гір і місцевостей з вологим, дощовим кліматом. Для таких випадків підбираються трекінгові кросівки або черевики.

Нерідко сандалі використовують і при більш тривалих походах, але в якості змінного взуття на стоянці. Багато хто з нас часто їдуть на відпочинок в теплі країни, і там їм доводиться багато ходити. У спекотну погоду це чудовий варіант, щоб комфортно себе почувати у вашій подорожі.

Для того щоб вибрати гарні похідні сандалі, вам належить оцінити їх за двома найважливішими критеріями – якість підошви і фіксації на стопі:

1.Підошва

1. Зчеплення

Однією з найбільш важливих деталей трекінгових сандалій є підошва. На нижній поверхні, тієї, що стосується землі, то вона повинна бути з протектором, тобто з рельєфом (або візерунком). Часто протектор похідного взуття порівнюють з позашляховиком. Це потрібно для хорошого зчеплення з поверхнею і профілактики ковзання. Під час подорожі чіпкий протектор значно полегшує навантаження на ноги, адже постійне ковзання ноги і страх впасти в результаті приносять втома не тільки ніг, але і спині.

2. Амортизація

Ще одним якістю підошви повинна бути амортизація. Цей термін означає, що підошва буде поглинати удари, що також повинно полегшити навантаження від походу і відстрочити втому. Для цього підошва повинна бути досить міцної й товстої, але еластичною . Крім того, широка підошва в туристичних сандалях не дозволяє ногам відчувати каміння та іншої некомфортний для ніг рельєф.

Сандалі з більш тонкої і плоскою підошвою (тобто з мінімальною кількістю візерунків) теж не слід виключати з уваги. Такі сандалі значно легше попередніх. Вони використовуються для нескладних походів або в якості змінного взуття на стоянках. У таких сандалях ноги точно відпочинуть від навантажень і важкої взуття.

3. Носок

Особливістю сандалій є те, що носок у такому взутті відкритий. У трекінгових сандалях часто практикується піднесена спереду підошва, що захищає пальці від каменів і інших неприємностей на дорозі.

4. Устілка

Верхня поверхня підошви сандалій, що стикається з ногою і забезпечується устілкою, повинні бути досить м’якою і зручною. Часто її роблять з так званої «анатомічною структурою», тобто вона повторює форму стопи. Не завадить і антибактеріальне просочення від бактерій і неприємних запахів, що, погодьтеся, в поході не буде зайвим.

2.Фіксація на стопі

1. Надійна застібка

Вимоги до ремінцям і застібок туристичних сандалій теж особливі. Вони повинні бути максимально комфортними, добре триматися на нозі, не сповзати, і в той же час не сильно стискати і не натирати. Похідні сандалі використовуються в більш або менш екстремальних умовах, і вони не повинні створювати ще більше незручностей.

2. Стійкість до пошкоджень

Трекінгові сандалі повинні швидко висихати, не розтягуватися і не набухати від води та інших несприятливих умов. Крім того, що вони захищають ногу, вони повинні бути добре захищені самі, тобто бути достатньо стійкими до пошкоджень. Тому матеріали не повинні бути занадто м’яким і податливим. Якщо у вашій подорожі неминуче зіткнення з водою, то не варто брати замшеві або шкіряні сандалі. В інших випадках шкіра – один з найбільш надійних матеріалів.

3. Мембранні матеріали

Часто похідні сандалі виготовляються з мембранного матеріалу. Для підкладки можуть використовувати такі мембранні матеріали як Gore-Tex, eVENT, Sympatex. Завдяки особливій структурі мембранних матеріалів черевики можуть «дихати». Мікроскопічні отвори в мембранної плівки, нанесеної на підкладкову тканину, здатні пропускати молекули вологи, що випаровується тілом, але великі краплі води зовні проникнути через них не можуть.

Ще далі пішли виробники мембрани OutDry, яка наноситься не на підкладку, а на внутрішню поверхню зовнішньої шкіри. Тому при промоканні черевика волога не накопичується між шкірою і підкладкою, а залишається на поверхні.

4. Відсутність швів

Високий прогумований рант по краях взуття і відсутність швів — дуже важливо, якщо ви ходите по кам’янистих регіонам. В хорошій трекінгового взуття не повинно бути багато швів, так як є ризик і стирання, внаслідок чого взуття стає непридатною.

Надійні Туристичні Бренди

Туристичні сандалі можна шукати, починаючи з ринків, закінчуючи професійними туристичними магазинами. Якщо вам дорогі ваші ноги, ви напевно здогадуєтеся, де ви швидше знайдете якісне взуття. Трекінгові сандалі в своєму асортименті пропонують як спеціалізовані туристичні фірми, так і компанії широкого профілю. Наприклад, Nike або Adidas, відомі своїми технологіями. До популярним спеціалізованим брендам відносяться такі як Teva, Asolo, Campus, Columbia, Merrell, Karrimor, Slazenger.

Основна фішка Teva – надійна гумова підошва з анатомічним вигином по технології Spider Rubber. Campus – також один з лідерів у сфері одягу і взуття для активного відпочинку, її продукція розрахована для більш легких походів. Легкі сандалі Asolo підійдуть для піших і велосипедних прогулянок. Гнучкі дихаючі сандалі Merrell володіють хорошими амортизуючими властивостями, в чому є заслуга фірмової технології Air Cushion Midsole.

Сандалі компанії Karrimor завжди «до зубів» озброєні всілякими технологіями: підошви і проміжні підошви за технологіями Phylon, Vibram, EVA (залежно від призначення), які покликані дотримати баланс між м’якістю по відношенню до стопи та жорсткість по відношенню до різних поверхонь і рельєфів.

Сподіваємося, короткий курс за вибором правильних туристичних сандалій ми з вами пройшли. Залишилося тільки вдягнути сандалі і відправитися в подорож!