Що таке «питна система для рюкзака»? Особливості вибору

372

Більшість велосипедистів, шанувальники походів і просто туристи вже придбали рюкзак з питною системою. Використання гідратора або «питної системи» дозволяє у будь-який момент отримати вільний доступ до питної води, що особливо важливо в тих ситуаціях, коли руки зайняті, і дістати пляшку з рідиною проблематично.

По конструкції «питні системи» нагадують мішок (ємність) з трубкою, і хоч на перший погляд в такому пристрої немає нічого незвичайного, все ж існують деякі нюанси, на які потрібно звертати увагу. Гидраторы на сучасному ринку представлені в різному обсязі, різних виробників, з чохлом або без чохла. Всі ці характеристики впливають на ціну виробу. Купити питну систему для рюкзака або гидраторы ви завжди можете в інтернет-магазині SportsTerritory.

Особливості питних систем для рюкзака

У виборі такої речі потрібно враховувати матеріал виготовлення і спосіб герметизації:

 • Матеріал виготовлення туристичного гідратора.

  Зазвичай це прозорий поліетилен. Також існують напівпрозорі і непрозорі варіанти. Фахівці рекомендують вибирати прозорий варіант, оскільки так простіше відстежити чистоту ємності.

   Спосіб герметизації

Існує 2 варіанти:

 • Гідратор з кришкою;
 • Гідратор з клямкою.
 • Перевага у першого типу. Загвинчується кришка має кращу герметичність і стійко переносить удари.

  • Трубка гідратора

  Трубка кріпиться до нижньої частини питної системи і при необхідності відкручується. Краще вибирати моделі з довгою трубкою, вони практичніші і в будь-якому місці зберігання (рюкзак, поясна сумка) будуть виконувати своє пряме призначення. Представляємо вам гідратор британського бренду Karrimor. Ємністю 2 л Має великий Гвинтовий ковпачок для легкого наповнення і чищення. У укупорном клапані також є пилозахисний ковпачок для підтримки клапана в чистоті.

  • Матеріал виготовлення еластичний та м’який, важливо щоб при нульовій температурі трубка не ставала крихкою, інакше холодна вода просто її розірве. Купити питну систему для рюкзака або гидраторы ви завжди можете в інтернет-магазині SportsTerritory.

  • Клапан для питної системи

  Крім трубки гідратор для рюкзака має клапан ( загубник ). Це такий наконечник, що знаходиться на трубці, його головне призначення – подавати рідину. Клапани діляться на два типу:

  • прямий
  • г-подібний.

  Перевага у другого типу. Г-подібні клапани зручніше, тому що трубка системи зазвичай йде на лямці рюкзака і при такій формі трубку можна робити коротше, вона гнеться на 90°. Прямий клапан гніт трубку на 180°. Клапан обов’язково повинен мати пилозахисний ковпачок.

  Важливо! Хороший клапан має дві системи закручування:

  • транспортувальна (механізм, який перекриває доступ до води з трубки в соску)
  • оперативна (знаходиться в соску).

  Розмір горлечка – це важливо

  В асортименті представлені резервуари з діаметром шийки: 3,5 дюйма і 2,5 дюйма. 3,5 дюйма – досить велика горлечко, що дозволяє насипати в резервуар лід і ретельніше очищати пристрій під час миття.

  Навіщо потрібен чохол для гідратора?

  Питні системи для рюкзаків можуть продаватися з чохлами або без чохлів. Чохли забезпечують міцність, адже проткнути виріб в туристичному рюкзаку легше, ніж здається, також вони зберігаються температуру рідини (холодна, гаряча). Чохол виготовляється з міцної тканини і завжди йде в комплекті з більш дорогими питними системами, для бюджетних систем чохол доведеться купувати окремо.

  Коли рюкзак вам не потрібен, а питевой режим важливий ( наприклад для бігунів ), використовують спеціальну гидросумку. Представляємо вам гидросумку британського бренду Karrimor. Вага 100 р. Розрахований на місткість 2+0,5 л.

  Як вибрати літраж гідратора?

  Об’єм резервуара залежить від типу активності:

  • 1-1,5 л – система для дітей або недовгих поїздок по місту;
  • 2 л – оптимальне співвідношення ваги і об’єму, найпопулярніший літраж серед туристів і велосипедистів
  • 3 л – необхідний у тому випадку, якщо в похідних умовах не буде довгого доступу до питної води.

  Який купити гідратор для рюкзака залежить від бюджету, особистих уподобань і призначення. Якщо ви любите походи або поїздки по місту на невелику відстань, не купуйте 3-х літрові гидраторы. Не забувайте, 1 л важить близько 1 кг, возити з собою такий виріб не зовсім комфортно, резервуари з великим простором підходять гірським велосипедистам і пішим туристам, що проходить великий кілометраж.

  Поради по експлуатації питних систем для рюкзака:

  • При покупці зверніть увагу на спосіб кріплення трубки, вона не повинна бовтатися;
  • Подумайте про місце носіння резервуара;
  • Після кожного використання промивайте пристрій: вода залишає наліт, який накопичується на поверхні;
  • Не наливайте в систему молоко, соки з м’якоттю, якщо не хочете забити клапан;
  • Будьте обережні: незважаючи на міцність матеріалу виготовлення бренд, такі речі все одно дуже крихкі.

  Купити питну систему для рюкзака або гидраторы ви завжди можете в інтернет-магазині SportsTerritory. Продукція європейських брендів, перевірена тисячами туристів на особистому досвіді.