Шкарпетки туристичні трекінгові. Чи варто за них переплачувати?

451

Перше вразливе місце під час походу – це ноги. Мозоль, здавлювання або потертість здатні зіпсувати настрій на весь маршрут і назавжди відбити бажання ходити в похід… Бо як » Ходити в похід зрозуміло, не дуже-то легко, не дуже-то приємно … дуже далеко…» 🙂

Саме тому важливо подбати про спорядженні заздалегідь. Туристи перед походом разнашивают взуття, і беруть з собою мінімум 5 пар шкарпеток, тому що при фізичному навантаженні бавовняні вироби швидко набирають вологу і можуть тільки нашкодити. Досвідчені мандрівники радять придбати спеціальні трекінгові шкарпетки.

Якщо маршрут проходить у 5 км від міста, і ви просто йдете милуватися природою, то трекінгові шкарпетки вам не знадобляться. Однак, коли шлях проходить через річку, гірську місцевість і йти доводиться не один день із зупинками на нічліг, такі вироби значно спростять вам життя.

 Навіщо потрібні трекінгові шкарпетки, і в чому їх відмінність від звичайних?

Ну, як навіщо? Що за питання? — щоб носити на них трекінгове взуття!

А якщо без жартів, то хороша трекінгове взуття з мембраною дійсно працює лише в поєднанні з трекінговими шкарпетками! Вологу з намоклого бавовняного носка не відведе жодна навіть якісна мембрана – вона не має функцію насоса. Шкарпетки для трекинговой взуття — самі відводять зайву вологу від ступні, і рух пари назовні логічно продовжується в мембранному шарі черевика.

Переваги трекінгових шкарпеток:

 • Такі шкарпетки щільно прилягають до ноги, що дозволяє мінімізувати можливість отримання мозолі або ударів.
 • У виробництві використовують спеціальні інноваційні волокна, завдяки яким виріб отримує додаткову міцність. Так і зносостійкість у таких шкарпеток в кілька разів вище, ніж у звичайних.
 • Шкарпетки для треккинга не перевантажують стопу, особливо це важливо при інтенсивних навантаженнях. Існує кілька моделей: для бігу, альпінізму, хайкінга – кожна з них має конструктивні особливості.
 • Туристичні шкарпетки виводять вологу з поверхні стопи, швидко сохнуть і підтримують правильний термоконтроль. З такою річчю ноги завжди залишаються сухими.
 • Додатковою особливістю є дихаюча функція і хороша вентиляція. Виріб відводить зайву пару, що може утворюватися під час фізичної активності.
 • Деякі моделі трекінгових шкарпеток мають компресійний ефект і знижують навантаження на м’язи, поліпшують кровообіг, знімають втому.

Купити трекінгові шкарпетки в Києві ви можете в інтернет-магазині SportsTerritory по самій вигідною ціною.

Види шкарпеток для туризму

Існує кілька видів і напрямків у туристичних походах, наприклад: хайкінг, трекінг, трэйлранниг, альпінізм, скелелазіння, водний туризм і так далі. Їх головні відмінності в типі місцевості, по якій проходить маршрут, навантаженнях, наявності перешкод або переходу через річку вбрід. Нарешті, існує полювання і риболовля, для яких теж потрібна серйозна екіпірування і шкарпетки. Відповідно, для кожного типу активності потрібна своя модель шкарпеток. Також на вибір впливають погодні умови і сезон. Залежно від призначення, буде змінюватися склад і технології, які застосовують виробники.

Термошкарпетки

Наприклад, для гірського трекінгу потрібні термошкарпетки. Вони повинні сприяти потоотведению від стопи і «дихати». За рахунок цього забезпечується своєрідний клімат-контроль, нога зберігає оптимальну температуру і сухість. Такі шкарпетки під трекінгове взуття і мають ущільнення на п’яті . Матеріалом виготовлення служить тільки функціональна синтетика.

Термошкарпетки для складних походів в екстремальних зимових умовах включають усі перераховані вище характеристики, плюс володіють міцністю і можливістю утримувати тепло. За рахунок використання суміші матеріалів. Зберігати ноги в теплі допомагають нитки з вовни мериносных овець, а влагоотводящие синтетичні волокна забезпечують сухість. Додатково про термоносках можна прочитати в нашій статті «Термошкарпетки – нові технології для ніг».

Водонепроникні шкарпетки

У водонепроникних шкарпеток — основна функція інша, вони повинні захищати від зовнішньої вологи, виробляють їх із застосуванням спеціальних матеріалів або просочень за технологією DexShell. В результаті, вироби виходять водовідштовхувальними, непромокающим, але дихаючими.

Погодьтеся, що прості шкарпетки такими здібностями не володіють !

Матеріал виготовлення трекінгових шкарпеток

 • В якості основного матеріалу шкарпеток для туризму виступають синтетичні матеріали, до яких в різних пропорціях можуть додаватися бавовна або шерсть. Також багато вироби проходять обробку іонами срібла або піддаються антибактеріальної просочення.
 • У кожній моделі застосовуються різні технології, які вказують на ступінь водовідведення, терморегуляції, міцності та інші параметри. Наприклад, технологія Cordura вказує на підвищену міцність; Coolmax – водовідвідні шкарпетки; Polycolon – антибактеріальний ефект, швидковисихаючі.

Як вибрати трекінгові шкарпетки?

 • Розмір шкарпеток повинен збігатися з розміром взуття. На нозі, виріб не має кривитися або стягувати ступню. Головний принцип шкарпеток – максимально комфортна посадка.
 • Вибирайте безшовні моделі, виготовлені за технологією круговий в’язання. Якщо у виробі є шви, вони повинні знаходитися виключно зовні.
 • Кожна модель має різну характеристику, враховуйте це при виборі, що підходить для бігу, може не відповідати гірським маршрутом.
 • Купити водонепроникні шкарпетки необхідно після придбання взуття. Виріб не повинно бути коротше черевиків або надто над ним підноситися і чіплятися за устілку.

Купити трекінгові шкарпетки в Києві ви можете в інтернет-магазині SportsTerritory по самій вигідною ціною.