Шоломи для ММА — як вибрати?

465

Захисний шолом – саме та частина інвентарю, яку обов’язково повинні використовувати спортсмени, як на змаганнях, так і на тренуваннях у всіх видах єдиноборств. Завдяки йому пом’якшуються ударів в області голови, запобігають гематоми, розсічення і інші травми. Такі шоломи бувають різних видів: відкритий або закритий боксерський шолом з маскою, трубкою; шолом із захистом вух і особи, із закритим підборіддям, який може відстібатися. Проте, якою шолом де використовується – залежить від стилю єдиноборств. Як правило, на тренуваннях використовують закриті шоломи, а на змаганнях — відкриті.

А тепер трохи детальніше розповісти про кожному вигляді шолома:

1.Шолом з мінімальною захистом

Даний вид шоломів захищає тільки найважливіші області голови. Приміром, змагальні боксерські шоломи, крім захисту особи і щік, також захищають вуха. Наповнення даних шоломів досить тонке, що робить їх легкими.
Вони також діляться на два підтипи: зі шнурками і липучками. Як правило, вони виготовляються майже під всі розміри голови. Не рекомендується застосовувати їх на тренуваннях з-за їх гранично низькою товщини. Варто відзначити, що шоломи для тайського боксу мають додатковий захист зверху.

2. Шолом із захистом скул і підборіддя – тренувальний

Один з найбільш підходящих варіантів для тих, хто займається тайським боксом, змішаними єдиноборствами. Також підходить для новачків в боксі Наповнення таких шоломів більш товста і щільна. Вони також оснащені протектором на підборідді для захисту від ударів колінами і аперкотів.

Крім цього, забезпечують додатковий захист скул. У таких шоломах дуже зручно обробляти різну ударну техніку, клінч і так далі. Незважаючи на хороший захист дані шоломи забезпечують рухомість голови. Випускаються вони всього декількох розмірів, так як мають можливість підгонки за розміром голови.

Купити екіпіровку для ММА європейських виробників !

3. Шолом для максимального захисту особи або «з бампером» — тренувальний

Дані шоломи мають висунуту конструкцію, повністю захищає обличчя від удару. Найчастіше вони мають металеву основу, яка оточена наповнювачам і обтягнута шкірою.
Цей варіант відмінно підходить для спортсменів-аматорів, які на наступний день повинні бути на роботі, або на нараді.

Важливо! Такий шолом підходить тільки для тренувань , так як додатковий захист ускладнює роботу ніг. Шолом має додатковий захист вух, однак обмежує кругозір і рухливість.

Шолом з максимальним захистом для Кудо:

4.Матеріал виготовлення

Всі шоломи виготовляються з самих різних матеріалів. Найбільш популярні – це штучна шкіра, вініл, натуральна шкіра. Матеріал безпосередньо впливає на довговічність шолома, а також на його вартість.

  • Найбільш довговічним і дорогими серед них є шоломи з шкіри.
  • Альтернативу таким шоломам можуть скласти шоломи зі штучної шкіри PU. ( Шкіра PU є високотехнологічним і високосортним продуктом. Цей продукт імітує будову шкіри, для його виготовлення використовується надтонке волокно і високосортний поліуретан , проводиться за новою технологією). Такий матеріал не поступається в довговічності, він комфортний, і коштує на порядок менше.
  • Найбільш дешеві є шоломи з вінілу. Вони досить непрактичні, у них сильно пітніє голова, а вініл може почати зношуватися вже після першого сезону.

НАПОВНЕННЯ. Зазвичай в якості наповнювача використовується пінополіуретан. Наповнення якісних шоломів як правило виконуються з надлегких матеріалів, відмінно поглинають в себе удари. А саме: наповнення — це кілька рівнів інтегрованого гелю G-core і пінного наповнювача.

5. Розмір має значення

Серед провідних лідерів по виробництву боксерських і ММА шоломів — Everlast, Lonsdale, Adidas Boxing, Title, Reyes. Шоломи можуть випускатися або різних розмірів, або ж одного, але з можливістю регулювання. Дуже важливо правильно підібрати розмір, якщо він випускається за розмірами. Все із-за того, що маленький шолом просто не налазить на голову, а великий буде злазити і заважати кругозору.

Щоб підібрати підходящий шолом для спортсмена, потрібно в першу чергу враховувати його вік і розмір голови. Існують стандартні розміри шоломів, а саме: XS/S, S, M, L, XL. Однак вони також здатні кілька регулюється під розмір голови.

Для того, щоб визначити, який розмір вам потрібний, беремо метр і заміряємо довжину окружності голови в області чола.

Виходячи з результату, вибираємо розмір:

См

51 — 55

52 — 55

55 — 58

58 — 60

60 — 62

Розмір

XS/S

S

M

L

XL

6.Тепер трохи про акредитацію

Якщо Ви вирішили купувати шолом для змагань, то варто звертати увагу на ту модель, яка була схвалена спеціальними асоціаціями по тому чи іншому виду єдиноборств. В боксі дана організація — AIBA, а в тхеквондо — WTF і т. д. Варто звертати увагу на те, що багато виробників випускають схожі моделі, однак ступінь акредитації мають не всі.