Сніг чи лід – який зимовий спорт вибрати?

530

Зима для багатьох з нас часто перетворюється на нудну низку холодних сірих днів, наповнених очікуваннями літа, здачею іспитів та звітів, походами в гості у святкові дні з переглядом новорічних телепередач. Внести життєлюбства і екстриму в монотонність зимових днів можуть заняття спортом. Якщо ви побачили сніжок за вікном, не сидіть вдома – вирушайте ліпити снігову бабу, кататися на лижах і санках. Якщо вже вам не пощастило з погодою і на вулиці сльота, це теж не привід залишатися в чотирьох стінах, адже є закриті катки, штучні траси, лижні курорти. Ви отримаєте незабутні враження, які триматимуть вас в тонусі до самого літа.

Лижний спорт

Лижі – універсальний вид спорту, відмінно підходить для будь-якого віку, поєднує в собі і красу ритмічного руху, і азарт перегонів, і неповторне відчуття свободи. Лижі найбільш популярні серед зимових видів спорту, до того ж безпечні, якщо не ризикувати даремно, наважуючись на круті спуски.Катання на лижах не вимагає особливої підготовки і дорогого спорядження.

Навчитися кататися можна самостійно, з допомогою інструктора або в лижному центрі, де організовуються як приватні, так і групові заняття. Кожному новачку не зашкодить отримати декілька рад від фахівця, як мінімум оволодіти технікою ковзання, навчитися спускатися зі схилів, підніматися в гори і гальмувати. Також важливо правильно вибрати лижі і палиці, залежно від вашого зростання і ваги.

Користь здоров’ю

Свіжий зимовий повітря і активні рухи сприяють поліпшенню настрою і, звичайно ж, підтримання здоров’я. Завдяки ритмічним рухам тренуються різні групи м’язів, тиск приходить в норму, зміцнюється серцево-судинна система, поліпшується циркуляція крові. Засніжені стежки, яскраве зимове сонце, природні краси заспокоюють і розслабляють, лижник забуває про насущні проблеми і психологічно відпочиває. Крім того, відбувається загартування організму, завдяки чому підвищується імунітет.

Придбати все необхідне для занять зимовим спортом!

Необхідна екіпіровка

Досвідчені лижники звикли одягати декілька речей, а потім орієнтуватися по змінам температури тіла і погоди. Не одягайтеся занадто тепло. Щільного светри і куртки (якщо мороз не за мінус тридцять) буде достатньо. Не катайтеся без шапочки, вона повинна бути спортивна. Рекомендується одягати теплі щільнооблягаючі шкарпетки.

Переконайтеся, що ваші черевики в повному порядку. Намагайтеся не користуватися чужою спортивним взуттям, не стільки з гігієнічних міркувань, скільки з міркувань елементарного індивідуального комфорту. Купити лижні черевики можна тут!

Сноубординг

Багато людей навіть не підозрюють, що таке катання на сноуборді. Які емоції переповнюють, як кров вирує адреналіном, як особа розтягується у посмішці від подоланої траси без падінь.

Походження

Сноубординг виникла як природне продовження гірськолижного спорту. (Хоча самі сноубордисти з великою неохотою визнають, чи не визнають зовсім, – це спорідненість, вважаючи сноубординг абсолютно самостійним видом спорту). Сноуборд дещо поступається гірських лиж в швидкості (100 км/год проти 150), але перевершує за гостротою відчуттів. До того ж ази сноуборд-техніки освоювати легше, а дошка вільніше в управлінні. На відміну від гірськолижників, сноубордистів стоять на дошці не особою, а боком відносно напрямку руху (запозичення з серфінгу).

Важливі елементи

Першим пунктом у списку потрібних речей має стояти величезне бажання навчити кататися. А це не тільки управління дошкою, але і подолання своїх страхів. Спорядження включає в себе безпосередньо дошку і кріплення, а також екіпіровку – куртку, штани, черевики, шолом, маски, захист, рукавички.

Організм буде в захваті

Перед тим, як йти кататися на сноуборді, ви повинні бути впевнені у своєму здоров’ї. Це екстремальний вид спорту, який навіть може бути небезпечним. Тому перевірте, здорове у вас серце, чи здатні ваші м’язи витримати навантаження, чи володієте ви хорошою координацією рухів і вестибулярним апаратом. Якщо сноубордист страждає яким-небудь серцево-судинним захворюванням, то не зможе витримати навантажень, і це може призвести до сумних наслідків.

Сноубордінг – це адреналін. Коли спускаєшся з гори, серце починає скажено битися і м’язи забезпечуються великою кількістю кисню, м’язові судини розширюються, і відбувається велика тепловіддача, стає жарко. Людина відчуває себе збуджено. Це одночасно і навантаження на організм, і величезний позитивний ефект: свіже повітря, тренування і зміцнення різних груп м’язів, розвиток координації руху, загартування, а також буря емоцій, моральне задоволення і психологічна розрядка.

Заняття екстремальними видами спорту ведуть до зміцнення нервово-психічної системи людини і підвищують здатність долати будь-які життєві труднощі!

Катання на ковзанах

Фігурне катання – один з найпрекрасніших видів спорту, і хто хоч раз не мріяв пережити це відчуття польоту, свободи і краси? Нехай навіть не в солідному палаці спорту, а на вечірньому міському ставку, під світлом ліхтарів та електричних гірлянд? Втілити цю мрію легко, достатньо дістатися найближчого ковзанки вашого міста.

Збираємо компанію

Від походу на каток вас зупиняє тільки невміння кататися? Кличте друзів, адже катання на ковзанах – це не тільки поліпшення фізичного стану вашого організму, але й відмінна можливість для спілкування та отримання маси позитивних емоцій. Можливо хтось з ваших друзів, хто вміє кататися, охоче допоможе вам оволодіти основними навичками. Якщо ні, то вчіться все разом. На ковзанці можна попросити допомогу фахівця, який продемонструє вам необхідні рухи, розповість вам, як правильно падати, щоб не травмуватися, і відповість на всі ваші запитання.

Якщо говорити термінами, виробляється правильна постава, розвивається ритмічність і виразність рухів, підвищується стійкість вестибулярного апарату. Навчиться кататися не так складно, як здається. Для цього необхідно відштовхуватися ребром одного коника, повністю переносячи вагу тіла на іншу ногу. При ковзанні коліна повинні бути зігнуті, спина пряма, можна злегка нахилитися вперед. Ні в якому разі не відштовхуйтеся носком коника – тільки ребром.

Якщо розібрати ковзання по деталям, вийде наступна схема:

1. Ноги разом, стопи паралельно.
2. Зігніть ноги в колінах, тримаючи спину рівною, і розгорніть праву ногу приблизно на 45 градусів.
3. Відштовхніться внутрішнім ребром правого конька і під час поштовху перенесіть вагу на ліву ногу.
4. Від поштовху ви поїдете вперед на лівій нозі (її коліно залишається злегка зігнутим).
5. Відірвіть праву ногу від льоду і підтягніть її до лівої. Стежте, щоб зубці на носку коника не стосувалися льоду. Якщо це відбудеться, значить, ви занадто сильно направляєте носок донизу.
6. Тримайте обидві ноги разом і спокійно пішли на обох. В цей час перевірте своє тіло: спина пряма, корпус розгорнуто вперед, коліна зігнуті.
7. Повторіть те ж рух з лівої ноги.

Катайтеся в своє задоволення, довіртеся катку і людям, які прийшли з вами. Тоді кожен ваш похід на каток буде незабутнім святом для тіла і душі.

Хокей

Хокей справедливо називають грою століття. Він втілив в собі самі яскраві, хвилюючі і вражаючі риси сучасного спорту: пристрасність боротьби, вихрові швидкості, мужність у силовому єдиноборстві, блискавичну зміну ігрових ситуацій. Він нікого не залишає байдужим, об’єднуючи своїх численних шанувальників незалежно від їх віку та інтересів.

Сучасний хокей починався з ігор англійських солдатів, гонявших в Канаді на розчищеному льоду звичайну консервну банку. У 1879 р. її змінила гумова шайба і з’явилися перші правила гри. У 1890 р. у канадській провінції Онтаріо було створено перше об’єднання хокеїстів. Гра стає популярною не тільки у себе на батьківщині, де в 1899 р. в Монреалі був збудований перший у світі штучний каток, що вміщає 10 тис. глядачів, але і в Англії, Франції, Бельгії.

У 1910 р. пройшов перший чемпіонат Європи, а з 1920 р. канадський хокей увійшов в програму Олімпійських ігор. Хокей – це командна гра. Адреналін, захоплююча гра, прагнення до перемоги, відчуття командного духу – все це в сукупності з тренуванням м’язів та інших систем організму.

Захоплення хокеєм не тільки як глядач і вболівальник, а як учасник подій, принесе вам чимало задоволення, нових друзів, а також міцне тіло і здоров’я!