Спальний мішок – здоровий сон туриста!

361

Багато речей, що стрімко ввійшли в наш побут, були розроблені цілими групами дослідників в «секретних», або не дуже, лабораторіях, після неодноразових експериментів і дослідів. Але часто буває, що популярні тепер предмети були винайдені простими людьми, випадково.

Таку історію «прожила», в тому числі, і більшість туристичних пристосувань, а конкретно, спальні мішки. Як? Так просто десь, колись якісь у міру геніальні туристи трохи подзамерзли!

Ясна призначення спальника

Під час будь-якого походу важливим моментом завжди залишається відпочинок. Від того, як виспиться турист, залежить насиченість його наступного дня. Тому для сну необхідно, щоб людині було тепло, сухо і зручно. А якщо ви відправляєтеся в похід з дітьми, то звичайно згодиться і намет.

Види спальних мішків

Спальні мішки класифікують за видом, сезону використання, матеріалом виготовлення:

Мішок-ковдра

Досвідчений турист візьме такий мішок в нескладний похід. Такий спальний мішок схожий на ковдру своєї прямокутною формою, тільки з наявністю блискавок по трьом сторонам. До речі, якщо його розвернути, то можна перетворити у звичайний ковдру. Особливість даного типу в тому, що, з’єднавши блискавками два спальника, можна отримати двоспальний мішок.

Мішок-кокон

Широкий в плечах, звужений в ногах, облягаючий тіло мішок-кокон надійний навіть в суворих погодних умовах. До того ж є капюшон і комір, а шви продумані так, щоб максимально зберегти тепло. Сміливо можна брати в далекий похід, так як, крім перерахованого вище, він ще легкий і займає небагато місця.

Змішаний мішок

Мішок, взяв від попередніх двох їхні найкращі риси. Має форму ковдри з нашитим капюшоном. Придбати якісні спальні мішки в інтернет-магазині SportsTerritory!

Чим відрізняються спальні мішки по сезону?

Почнемо з передмови. В першу чергу пори року відрізняються між собою температурою повітря і погодою. Відповідно спальний мішок потрібно вибирати, виходячи з температурного режиму. Це означає, що в спальнику буде комфортно спати, не жарко, не холодно і незалежно від зовнішньої погоди.

Зима

 • Зимові моделі об’ємні і досить важкі, так як усередині мішків знаходяться пух птиці або штучні наповнювачі, зазвичай тришарові. Такі спальники витримують дуже низькі температури. Самим «зимовим» мішком вважається кокон.

Літо

 • Мішки для літа, звичайно, теж мають наповнювачі, просто з меншою кількістю шарів і вони не такі об’ємні. Зазвичай це мішок-ковдра або змішаного типу.

Міжсезоння

 • У міжсезоння, напевно, підібрати мішок найскладніше, так як погода в такий час не завжди стабільна. Та й деякі фірми випускають демісезонні мішки. В даному випадку туристу необхідно добре продумати, які температурні умови очікують його у походи і відповідно вибрати мішки з двох – або тришаровим наповнювачем.

Матеріали для виготовлення спальників

 • Дорогий, але такий «чудовий» натуральний пух має прекрасні характеристики: легкий по вазі, висока теплоізоляція, має деякі водовідштовхувальні властивості, не «збивається в грудки», але при цьому такий спальник можна щільно скрутити, щоб не займав багато місця. Але все ж, не любить вологою і сирої погоди.
 • Всім відомий синтепон недорогий, але і підійде для нечастих вилазок в похід. Має хорошу теплоізоляцію і дуже швидко сохне, однак мінус його в тому, що може злежуватися і збиватися. З-за цього його сильно і не скрутишь, тому і місця займе більше.
 • Серед переваг силіконових наповнювачів можна назвати його відмінні водовідштовхувальні властивості та еластичність. А чим густіше і товщі волокна даного матеріалу, тим тепліше буде в мішку.
 • Нейлонові наповнювачі відправляють нас до мембранних технологій. Розроблені так, щоб і захищати від холоду, і не промокати, та до того ж ще й «дихати». Зазвичай нейлон використовують у якості зовнішнього шару для захисту іншого наповнювача.
 • Придбати якісні спальні мішки в інтернет-магазині SportsTerritory!

 Як вибрати спальний мішок

Крім вищеназваних ознак, важливо правильно підібрати розмір. Тут треба знати свої розміри, насамперед, зростання. Розміри спальників класифікують майже як одяг: М, L, XL. Якщо є можливість, краще мішок навіть поміряти або хоча б притулити до себе.

При виборі так само варто звернути увагу на всякі дрібниці, які під час походу виявляться не такими вже дрібницями, наприклад:

 • Темні кольори тканини швидше нагріваються на сонці, а значить, і сохнуть швидше,
 • Яскраві кольори легко буде знайти у разі втрати.
 • Блискавка спальника повинна прикриватися так званої отворотной планкою, а простіше додаткової тканиною, що зберігає тепло.
 • Ще про блискавки – вона повинна доходити до самого кінця спальника, наприклад для того, щоб вивернути його, просушити, потрусити та інше.
 • Якість тканини має бути у будь-якому випадку високим, рядки рівними та й просто річ повинна Вам подобається. Так і прочитайте нашу статтю «Що взяти з собою в похід» , раптом ви щось забули?

Придбати якісні спальні мішки в інтернет-магазині SportsTerritory!

Польський сатирик Вєслав Брудзиньский якось сказав: «Рівень снів, на жаль, не залежить від числа подушок». Однак гарними ковдрами або спальними мішками якість снів підтягнути можна точно!