Термобілизна. Як воно працює?

359

Одяг, просочений потім, не в змозі зберігати тепло взимку і створювати комфорт влітку, тому в процесі саморегуляції організму доводиться витрачати додаткову енергію і людина починає відчувати втому і дискомфорт, в результаті переохолодження або перегрів. А термобілизна тим і добре, що практично не вбирає вологу, а просто відводить її від тіла!

Основне призначення термобілизни — температурний контроль і забезпечення оптимально комфортного температурного режиму для тіла в різних погодних умовах і при різних ступенях рухового навантаження. Термобілизна захищає організм не тільки від переохолодження взимку, але і від перегріву влітку, забезпечуючи при цьому хорошу повітропроникність.

Термобілизна володіє 2-ма основними властивостями:

1.ВІДВОДИТЬ ВОЛОГУ. Така терморегуляція можлива за рахунок певних властивостей матеріалу, з якого термобілизна виготовляється. Цей матеріал – відводить вологу від тіла і одночасно створює ефект термоізоляції. До таких матеріалів, насамперед відносяться поліпропілен, поліестер, поліамід, еластан спандекс, нейлон та інші.

Відведення поту від тіла постійно поліпшується виробниками за рахунок продумування конструкцій, плетіння та застосування різноманітних поєднань матеріалів. Якщо ви бачите термобілизна хитромудрої конструкції з різноманітними зонами відповідальності» і дивним незвичайним виглядом – це означає, що дизайнер білизни продумав такі речі, як варьирующаяся текстура тканини, двокомпонентна конструкція і многозональность.

Також дуже важливий момент – хімічна обробка тканини. Якісні моделі термобілизни мають специфічну обробку, яка надає матеріалу специфічні гідрофільні властивості, що прискорює транспортування вологи в зовнішній шар.

2. ЗБЕРІГАЄ ТЕПЛО. Крім того, термобілизна виготовляють з матеріалу, з особливою «комірчастою структурою плетіння», яка відмінно затримує повітря і створює певну термоізоляцію, іншими словами зберігає тепло вашого тіла. Завдяки особливостям складного плетіння, ця повітряна прошарок має оптимальну структуру, забезпечуючи не тільки теплоізоляцію, але і повітропроникність, що дозволяє уникнути парникового ефекту і знижує ризик шкірних захворювань.

Інноваційна синтетика або мікроволокно

Колись давно білизна починалося з бавовни. М’який, тонкий, легкий приємний на дотик і до тіла бавовна, був ідеальним варіантом для повсякденного носіння. Але часи і швидкості змінюються, і «улюблений» бавовна перестає задовольняти дедалі більші потреби сучасної людини. Бавовна добре вбирає вологу, але не може відводити її від тіла і довго сохне.

Купити чоловіче термобілизна провідних європейських брендів!

Тому йому на зміну прийшов поліестер. Сам по собі поліестер відноситься до невпитывающим волокнам – він забирає воду не більше ніж на 0.4% від своєї ваги. Вся справа в траверсі. Волога виходить у зовнішній шар і порівняно рівномірно поширюється по всій поверхні, де просто випаровується під дією навколишнього середовища.

ТЕХНОЛОГІЯ

Інновація полягала в тому, що робити поліестер стали з скручених між собою в джгут мікроволокон, майже таких же, як у бавовни. Це дозволило синтетичного матеріалу стати більш приємним на дотик, краще облягати тіло і краще виглядати, при цьому, практично, не вбирати вологу і зберігати тепло тіла.

Матеріал, зроблений з такого м’якого мікроволокна можна «розчесати», так, щоб він став ворсистим з однієї сторони, яка буде прилягати до тіла і створювати додаткову подушку теплоізоляції. При цьому зовнішня поверхня тканини покрита безліччю часу, що збільшує площу, з якої відбувається випаровування.

Матеріал Polartec PowerDry — чудовий приклад подібної будови тканини. Завдяки особливому плетінню волокон Рolartec Power Dry висихає в 2 рази швидше натуральної бавовни. Також хороший термоэффект дають тканини, вироблені з полімерної сировини, наприклад, поліпропілену з погано виявляється об’ємним плетінням поздовжній рубчик або сітка. З цього матеріалу шиються двошарові моделі білизни. Внутрішній шар – сітчастий або суцільний полімер, який повинен «дихати» і пропускати вологу.

Купити жіноче термобелье провідних європейських брендів!

Інший варіант мікроволоконного матеріалу для термобілизни — тканина з волокон Coolmax. Coolmax — поліестрове волокно особливої конструкції, розроблене фірмою DuPont, з четырехжильной ниткою, що забезпечує розтягнення зовнішньої поверхні. Його волокно має площу поверхні на 20% більше, ніж будь-яке інше волокно, і володіє підвищеними капілярними властивостями. Ця унікальна структура вбирає вологу, що виділяється тілом, набагато швидше, і відразу виводить її на зовнішню поверхню одягу, де вона тут же випаровується.

Синтетичні тканини мають безліч різних назв. Але все це різноманітні плетіння з базових матеріалів, які залежно від складу володіють різноманітними показниками міцності, еластичності, теплоізоляції і відведення вологи. На сьогоднішній день модифікований поліпропілен самий вдалий матеріал для білизни — він практично не вбирає вологу ззовні і краще відводить вологу від тіла.

Всі ці технології дають термобелью певні переваги:

  • Виводить вологу при фізичному навантаженні, оберігаючи організм від переохолодження взимку, і від перегріву влітку
  • Дозволяє заощадити енергію, яку зазвичай організм людини витрачає на зігрівання і випаровування вологи з поверхні тіла
  • Добре зберігає тепло в холодну погоду і захищає від простудних захворювань
  • Не натирає шкіру за рахунок технології плоских зовнішніх швів або 3D-в’язки.
  • Гіпоалергенний і швидко сохне порівняно із звичайним білизною
  • Якісна білизна обов’язково має спеціальну антибактеріальну обробку для зменшення неприємного запаху при тривалій шкарпетці.
  • Тонке, легке, еластичне, повітропроникне, не сковує рухів
  • Многозональность — застосування різних комбінацій волокон і переплетень дозволяє контролювати виведення вологи з поверхні різних ділянок тіла
  • Сучасне термобілизна не тільки функціонально, але і стильно, що робить його самостійним видом одягу.

Як правильно доглядати за термобілизною?

Головне при догляді за термобілизною – не пошкодити структури його волокна і плетіння тканини, інакше воно втратить свої чудові властивості. Його рекомендують провітрювати на повітрі, полоскати, прати при температурі не вище +40 °с в делікатному режимі. Прати потрібно попередньо вивернувши навиворіт. Після прання обов’язково якісно виполоскати термобілизна, оскільки мікроскопічні волокна можуть у своїй пористій структурі затримати залишки миючого засобу і тим самим зменшити свої функціональні властивості.

По закінченню прання легко відіжміть, не викручуючи. Не рекомендується сильно віджимати і сушити в барабані пральної машини. Краще покласти цю білизну в горизонтальному положенні і почекати трохи, поки воно самостійно не висохне, а сохне термобілизна дуже швидко.

Купити дитяче термобілизна провідних європейських брендів!

Не МОЖНА! Термобілизна ні в якому разі не можна кип’ятити і прасувати. Його не можна сушити на батареї. При температурі понад +60 °C, термобілизна втрачає свої властивості. Крім того, для прання білизни не можна використовувати відбілювачі. Так само не можна його обробляти розчинником або піддавати хімічній обробці. При правильному догляді термобілизна прослужить вам довше !

УВАГА! Якщо ваше термобілизна починає «кашлатиться» це не означає, що воно не якісне! Високофункціональний термобілизна має властивість «кашлатиться» зважаючи особливостей волокон. Мікроскопічні синтетичні волокна схильні до механічного впливу, оказываемому верхнім шаром одягу на термобілизну, вони зазнають розриви і збираються в своєрідні окатиші. Це погіршує естетичний вигляд білизни, але нітрохи не погіршує працездатність. Зате блискуча і гладка синтетика не зможе видати таку необхідну функціональність.

Якщо Ви зацікавились і вирішили — Термобілизна Купити! Інтернет-магазин SportsTerritory пропонує вам великий асортимент найрізноманітнішого чоловічого, жіночого та дитячого термобілизни на сторінках нашого сайту! Ми можемо запропонувати вам термофутболки і термошорты, термоштани і термолосины, термотопы і термокофты та інше термобілизна хорошої якості, будь-якого виду і цінового діапазону від провідних європейських виробників.