Трекінгові палиці. Як вибрати? А чи потрібні взагалі?

394

Один з найбільш поширених питань початківців туристів – купувати трекінгові палиці чи ні? Це слід вирішити індивідуально. Наше завдання розповісти про призначення палиць для ходьби, переваги і правильних методах вибору цієї продукції.

Навіщо потрібні палиці для трекінгу?

Важливе призначення – це зменшення навантажень на опорно-руховий апарат. В основному, від тривалої ходьби страждають суглоби, також палиці істотно знижують навантаження на спину і литкові м’язи.

 • Вони необхідні в середньому і важкому трекінг, при тривалих походах з рюкзаками;
 • Забезпечують стійкість, туристу не доводиться робити зусилля, щоб зберегти рівновагу, дають додаткову точку опори;
 • Допомагають легше подолати складні ділянки дороги, наприклад, перехід річку вбрід, підйом по кам’янистому або слизького рельєфу;
 • Під час спусків будь-якої складності знижують навантаження на колінні суглоби.

Як підібрати палиці для ходьби?

При виборі, в першу чергу, потрібно враховувати зростання туриста. У разі, якщо зростання вище середнього, перевірте, щоб палиці не виявилися занадто короткими. Рукоятка вироби повинна добре лягати в руку, відрегулювати положення рукояті допоможуть петлі. Якщо вага тіла перевищує 90 кг, слід відмовитися від ультра-легких моделей і вибрати щось поважче.

Наконечники палиці повинні бути з твердих сплавів, на відміну від пластикових і сталевих, вони міцніше і надійніше. Перед покупкою важливо перевірити фіксацію всіх механізмів. Не забувайте, що моделі для зимового трекінгу повинні мати посилені кільця-насадки.

Придбати ці та інші моделі трекінгових палиць провідних європейських брендів можна в інтернет – магазині SportsTerritory

Сучасні вироби можуть складатися з декількох сегментів (від 2 до 4), які телескопічно складаються один в одного. В зібраному вигляді довжина палиці не перевищує 60 см, тому комплект не займає багато місця в рюкзаку. Палиці застосовуються в туристичних походах, альпінізмі та під час пересування по складному рельєфу.

Основною частиною виробу є запори. Їх призначення – фіксувати туристичну палицю в розкладеному стані і оберігати її від складання в момент високого навантаження. Сьогодні можна зустріти два основних типи таких механізмів: засувка і гвинтовий.

Переваги і недоліки палиць для треккинга

Незважаючи на явні переваги палиці для опори при ходьбі мають і ряд недоліків. Але спочатку розглянемо переваги:

 • Зниження навантаження на нижню частину тулуба (спина, суглоби, коліна);
 • Додаткова стійкість, особливо на маршрутах з кам’янистим або слизьким рельєфом;
 • Захист від травм і падінь;
 • Підвищує швидкість пересування під час спуску та підйому;
 • Допомога в інсталяції брезенту.

З недоліків можна відзначити:

 • Зайва вага в доповнення до рюкзака
 • Від навантаження палиць можуть боліти м’язи рук, якщо вони нетреновані.

Як правильно ходити з палицями?

Єдиної правильної техніки пересування немає. Кожен вибирає її індивідуально, підлаштовуючи особливості палиці під себе. Якщо говорити в загальних рисах, то характер руху залишається природним, під час підйому палиці вкорочують, а під час спуску – висувають, якщо шлях лежить через траверс, одну палицю роблять коротше іншого.

Необхідно приділити увагу фіксації рук: не стискаєте рукоятку занадто сильно, упор буде йти на темляк, в такому випадку кисті руки не будуть перевантажуватися і хворіти, якщо побоюєтеся мозолів, можна надіти рукавички.

Деякі популярні моделі трекінгових палиць

Цінова категорія

Тут основою принцип такий — чим легше і міцніше палиці, тим вони дорожче. Краще вибирати трекінгові палиці середнього сегмента цін, занадто дешеве виріб шкоди чи впорається зі своїми обов’язками. Якісні палиці для походу прослужать довше, забезпечать потрібну підтримку, а вам не буде жалкопотраченных коштів. Лідерами виробництва таких туристичних палиць є бренди Gelert і Karrimor, а ось до люксових сегменту можна віднести продукцію Komperdell.

GELERT TRYFAN

Англійська туристичний бренд Gelert пропонує класичний варіант похідної палиці. Матеріал виготовлення – алюмінієвий сплав; максимальна довжина – 136 см; наявність трьох секцій; у комплекті поставляються насадки для снігового покриття.

KARRIMOR TREKKER

Ще один британський бренд Karrimor спеціалізується на виготовленні екіпіровки і спорядження для треккинга і альинизма пропонує свої трекінгові палиці. Матеріалом виготовлення виступає алюмінієвий сплав. Палиця складається з 3-х секцій; максимальна довжина ‒ 134 см, в складеному стані – 64 див. Легкий варіант для туристичних і гірських маршрутів. Наявність фіксації за допомогою ексцентрика забезпечує швидке регулювання і хорошу підтримку.

 Komperdell C3 Carbon Powerlock

Ультралегкий бренду Komperdell модель з 3-ма секціями виконана з карбону і Titanal.HF (інноваційний алюмінієвий сплав). Незважаючи на легкість конструкції, палиці підходять для екстремального трекінгу, хайкінга і альпінізму.

Придбати ці та інші моделі трекінгових палиць провідних європейських брендів можна в інтернет – магазині SportsTerritory