Туристична посуд: як вибрати, щоб не пошкодувати в поході?

472

Одним з важливих елементів походу є посуд для туризму. Якщо тривалий похід або передбачає ночівлю, без похідного посуду не обійтися. Відома всім туристам абревіатура «КЛМН» — позначає мінімально необхідний набір туриста : «Кружка-ложка-миска-ніж» . Ну, це звичайно малувато буде…

Перше питання, яке доведеться вирішити туристу, це купувати посуд для туризму і відпочинку окремо або цілим набором?

 • Кожен елемент похідного посуду можна придбати окремо, причому в цьому питанні виробники постаралися на славу: один предмет може виконувати кілька функцій, наприклад, кришка від каструлі також виступає сковородою або мискою, а верхня частина термоса може бути кухлем. Купуючи каструлі і ложки окремо, у туриста з’являється більше можливостей підібрати посуд «під себе», укомплектувати власний унікальний набір.
 • Для туристів-початківців краще купувати посуд набором, у них все максимально укомплектовано, до того ж посуд має спеціальну форму, що необхідно для економії місця в рюкзаку.

Які фактори впливають на вибір посуду для кемпінгу?

Серед основних факторів необхідно враховувати:

 • кількість осіб,
 • вага рюкзака,
 • меню,
 • яке буде готуватися під час походу,
 • матеріал виготовлення,
 • вартість продукції,
 • експлуатаційні показники посуду.

Якщо більшість пунктів не вимагають пояснень, то про матеріалі туристичної посуду потрібно поговорити окремо:

Якому матеріалу віддати перевагу: плюси і мінуси

Нержавіюча сталь

Туристична посуд з нержавіючої сталі відрізняється міцність і довговічність, і в рази перевершує алюмінієві вироби. Такі гуртки і каструлі не бояться подряпин. З недоліків: вага і локальна теплопровідність, яка призводить до пригорання продуктів.

Алюміній

Туристична посуд з алюмінію Така посуд швидко проводить тепло, вона дешева, легка і невибаглива в мийці. Мінуси: на поверхні посуду швидко з’являються подряпини, а продукти, що містять кислоту, вступаючи в хімічну реакцію з алюмінієм, здатні руйнувати поверхню чашок, вилок і каструль. Альтернативою алюмінію виступає анодований алюміній. Він набагато міцніші, довговічніші і не представляє небезпеки для здоров’я.

Титан

Туристична посуд з титану. Незважаючи на невелику вагу, вироби з титану міцні, не схильні до корозії і не боїться подряпин. З недоліків можна відзначити: висока вартість у порівнянні з усіма перерахованими матеріалами.

Пластик

Туристична посуд із пластику.Такі вироби відрізняються низькою ціною, компактністю і невибагливі у догляді, виробники пропонують різні кольори та форми. Мінуси: погана термостійкість, не можна використовувати на вогні.

Металевий посуд для пікніка або пластикова? Все залежить від особистих переваг, сьогодні існують комбіновані варіанти, представлені в різної цінової категорії. Купити туристичну посуд європейських брендів можна в інтернет-магазині SportsTerritory!

Як обрати туристичну посуд?

Розглянемо кожен предмет окремо:

 • Каструля. Розмір каструлі вибирається з урахуванням 500 мл на кожного учасника походу, якщо виріб великого обсягу в нього доцільно складати інші столові прилади.
 • Столові прилади. Краще вибирати варіант 2-в-1, наприклад, ложка-вилка, у деяких виробників до «ложці-вилці» додають ніж. Всі вироби такого типу повинні бути полегшеними.
 • Кришка. Вона допомагає економити паливо під час приготування їжі, також кришки можуть виступати в ролі миски або тарілки.
 • Ручки. Краще вибирати вироби зі складними ручками, вони не нагріваються, тому мінімізується можливість отримання опіку, на відміну від використання дротяних ручок.
 • Термокружка. З-за своїх властивостей зберігати тепло, такі гуртки стануть справжнім помічником у спартанських умовах.

 Огляд популярної посуду для туризму

Gelert KFS Clip Multi Set

Комплект з 3-х приладів: виделка, ложка, ніж. Перевага: функціональність, легкість конструкції, компактність.

Gelert 8 Inch Смаження Pan


Скороварка зі складними ручками виготовлена з анодованого алюмінію, який забезпечує рівномірний розподіл тепла.

 

Gelert 5 Piece Cookset

Туристичний набір посуду з анодованого алюмінію. В комплект входять 2 каструлі, 22 см сковорода з кришкою, чайник.

Life Venture Ellipse Travel Mug Graphite

Термокружка зберігає напої теплими або холодними протягом години. Виготовлена з подвійного поліпропілену.

Професійні мандрівники радять віддавати перевагу саме спеціалізованої посуді. Купити туристичну посуд європейських брендів можна в інтернет-магазині SportsTerritory!