Туристичний термос – потрібна річ або зайві кілограми?

396

Перед тим, як відповісти на питання: «чи Потрібен туристичний термос в поході?», потрібно визначити тип цього походу. Якщо ви запланували одноденну прогулянку в літній час, то, швидше за все, термос з гарячою їжею або напоями вам не знадобиться, а ось в осінньо-зимовий період або на довгих дистанціях без термоса для рідин вам не обійтися.

Вибрати підходящий термос для їжі ви можете на сайті SportsTerritory.

Як вибрати термос для походу? Які вони бувають?

Основні критерії вибору термоса в похід:

 • Ширина шийки;
 • Матеріал колби;
 • Вид пробки.

Який матеріал колби вибрати?

Виробники пропонують туристам два типу колб в термосах: металеві та скляні. Останні – досить крихкі і важкі. Однак скляні колби володіють одним великою перевагою – абсолютна нейтральність матеріалу, а значить, ніякі сторонні запахи і присмаки не з’являться навіть з часом.

Металева колба легше і набагато міцніше, однак, потрібно вибирати надійних виробників. Для походів варіант з металевою колбою є самим прийнятним.

Якої ширини повинно бути горлечко?

Розрізняють кілька видів термосів: з вузькою шийкою (для зберігання рідини), з широкою шийкою (для зберігання продуктів), а також термоси-трансформери.

 • Термоси для рідин з вузьким горлечком ще називають «питними». Вони підходять тільки для зберігання окропу або готових гарячих напоїв
 • Термоси для їжі з широким горлечком мають більш розширений функціонал і будуть зручними для зберігання їжі, а широка кришка може легко замінити глибоку тарілку.
 • Термоси-трансформери мають спеціальну пробку з вузьким отвором. Вставивши пробку, ви отримуєте термос для води, а витягши її можете використовувати тару для зберігання їжі.

Яка пробка краще?

Здавалося б, вибрати термос з пробкою – завдання елементарне, але що краще купити: модель з закручується, комбінованої або кнопкової пробкою?

 • «Закрутка» вважається більш надійним варіантом. Крім цього, її легко мити і вона має практично необмежений термін придатності.
 • Кнопкова пробка відкривається швидше і зручніше «закрутки», що значно полегшить вам умови походу, особливо взимку. Однак кнопкові пробки мають дрібні частини, які складно вимити і почистити.
 • Під комбінованими пробками мається на увазі наявність у комплекті з термосом двох типів: «закрутки» і «кнопки», а турист вже на свій розсуд може вибирати найбільш підходящий варіант.

Який об’єм харчового термоса вибрати?

Будь бувалий турист вам скаже, що вибір обсягу термоса залежить від багатьох факторів:

 • Сезон (зима чи літо);
 • Складність і цілі маршруту;
 • Кількість туристів;
 • Як ви плануєте харчуватися і багато іншого.

У загальних рисах можна сказати, що одній людині достатньо від 500 до 800 мл рідини, якщо планується тривалий маршрут в складних умовах, можна вибрати термос на 1-1,5 літра. Все що більше – буде зайвою вагою до загального вантажу. Представляємо Gelert 1 Літр Термос для Їжі Brushed.

Як часто є у поході гарячу рідку їжу?

Якщо ви хочете в поході відчувати себе комфортно і не переживати про роботу кишечника, тоді одними перекусами і кашами не обійтися. Хоча б один раз у 2-3 дні необхідно їсти рідку їжу. Це може бути юшка, юшка, суп і багато іншого. Ви можете взяти гарячу їжу з дому, в термосі вона не зіпсуватися перші 1-2 дні і ви зможете чудово повечеряти на другий день подорожі.

Чи потрібно купувати термоси для їжі з контейнерами?

У контейнерах є своя принадність, в них можна зберігати відразу кілька гарячих страв, що допоможе вам зробити прийом їжі більш різноманітним і повноцінним. Крім цього, в контейнерах можна зберігати дрібні цінні предмети (ключі, картки, гроші тощо).

Вибрати підходящий термос для їжі ви можете на сайті SportsTerritory. Широкий асортимент та великий вибір обсягів дозволять вам підібрати підходящу модель термоса!