Туризм — або як правильно провести свою відпустку ?

428

«Внизу не зустрінеш, як не тягнися, За всю свою красиву життя, Десятої частки таких красот і чудес …» Ст. Висоцький.

Головна проблема сучасних людей — це лінь і невгамовне прагнення до комфорту. Наша праця став настільки автоматизованим, що сьогодні весь робочий день досить ефективно можна провести, практично не встаючи з-за столу. Адже на ньому є комп’ютер і сканер, телефон та факс — всі «інструменти» для виконання функціональних обов’язків. Гіподинамія або малорухливість, дійсно стала «бичем» сучасного суспільства. Деякі дослідники підрахували, що за останні 100 років фізичні навантаження людини знизилися майже в 100 разів.

Крім того метушня, шум, поспіх, постійні стреси руйнівно діють на психічний і фізичний стан кожної людини. Вихідні дні не завжди дають можливість повністю відновити нормальний стан організму. Тому залишається одна надія на відпустку. Але як правильно провести свою відпустку? Для тих, хто не знає, як правильно провести свою відпустку, на допомогу прийде туризм!

Купити всі товари і спорядження для туризму можна тут !

1322015

Туризм — це один з найцікавіших видів активного відпочинку, найкращий спосіб відволіктися від суєти, побачити нове і цікаве, набратися позитивних емоцій. Туризм дає можливість познайомитися з культурою інших країн і регіонів, задовольняє допитливість людини, збагачує його духовно, оздоровлює фізично, сприяє розвитку особистості!

Людину завжди вабили « невідомі дали»… Людину завжди цікавило питання: а що там, за горизонтом? І завжди зривалися непосиди з насиджених місць, і вони вирушали в путь — куди очі дивляться! Хтось у пошуках кращого життя, хто в пошуках скарбів, ну а хтось просто так, з цікавості. Ось з цих любителів нових вражень» і народився наш сьогоднішній турист!


Трохи історії

З найдавніших часів безліч людей вирушали в подорожі з метою пізнання світу і відкриття нових територій, з торговельними, дипломатичними, військовими, релігійними та іншими місіями. Всі ці мандрівники потребували певних послугах з боку місцевого населення в плані розміщення і харчування. Забавно, але факт! Історично першими підприємствами індустрії туризму стали — придорожні таверни, мали при цьому ще й сумнівну репутацію будинків терпимості. Мабуть термін «все включено» був відомий вже дуже давно.

В античні часи основними мотивами подорожей були торгівля, освіта, паломництво, лікування. У Древній Греції зародилися й спортивні поїздки, наприклад на Олімпійські ігри. Розвиток торгівлі призвело до масового будівництва доріг, постоялих дворів, таверн. Деякі постоялі двори по розкоші не відрізнялися від будинків багатих людей. Римська аристократія активно брала участь в оздоровчо-рекреаційних подорожах — на свої вілли до моря, в гори. Перші висококласні готелі з’явилися в Німеччині та Швейцарії на початку XIX століття, у другій половині століття — створюються вже бюро подорожей, які організовували туристичні поїздки і реалізовували їх споживачеві.

Різноманіття Видів

Варто зазначити, що на сьогоднішній день існує величезна кількість всіляких різновидів туризму: лікувально-оздоровчий, пригодницький, культурно-пізнавальний, спортивний, ностальгічний, Shop – тури і просто екскурсії. Останнім часом в сучасному туристичному бізнесі з’явився новий напрямок – психологічний туризм. Це обумовлено напруженим ритмом життя сучасного суспільства, особливо в великих містах і мегаполісах, який постійно тримає людину в напрузі. Але на щастя людський організм так влаштований, що він не здатний довго протягнути без постійного руху і активності, а в такому розмаїтті видів активного відпочинку будь-яка людина обов’язково знайде щось для себе! Купити дорожні сумки для подорожей.

Спортивний туризм та його різновиди

Все більшою популярністю в останні роки користуються Спортивний туризм. Це активний, можна сказати навіть екстремальний вид подорожей, який вимагає від туристів хорошої фізичної підготовки, здоров’я, а також володіння різними необхідними навичками. Траси, призначені для спортивного туризму, відрізняються від звичайних маршрутів тим, що їх класифікують в залежності від рівня складності.

На шляху можуть зустрітися всілякі перешкоди – гірські вершини, льодовики, каньйони, скелі, перевали, річкові пороги і багато іншого. Подолання туристом маршрутів певної складності і протяжності дає право на отримання певного спортивного звання, починаючи від юнацького розряду і закінчуючи майстром спорту. Як у багатьох країнах Європи, так і в Україні, спортивний туризм – один з найпоширеніших видів спорту.

Він включає в себе величезну кількість всіляких напрямів:

Одним з найпопулярніших є альпінізм – проходження перевалів і підкорення гірських вершин. Гірський туризм передбачає походи на висоті більше 3000 метрів з подоланням різноманітних перешкод.

Пішохідний туризм – переміщення на висоті менше 3000 метрів по рівнинах і гірській місцевості. Водний туризм включає в себе сплави по річках на байдарках, плотах, рафтах, каяках. Вітрильний туризм також входить в цю категорію. Автотуризм – ралі і різні види інших гонок за маршрутами, на яких містяться перешкоди. Зимний туризм – підкорення гірськолижних спусків, гонки на лижах, а також сноубординг. Ну і, звичайно ж, велосипедний туризм, який представляє собою різної складності велопробіги, а також командні змагання в велоперегонах.

Крім того, існує таке поняття як комбінований спортивний туризм. В такому разі мандрівники на одному маршруті долають перешкоди, які властиві його різних видів.

Звичайно ж, для такого відпочинку необхідним є відповідне спорядження і підготовка. Але воно того варте!

Кілька слів про спорядження

Підбір туристичного спорядження та одягу для туристичних походів — настільки тонка справа, що як би багато порад ви не наслухалися і як би багато форумів не простудіювали, іноді все одно можна помилитися і купити не зовсім те, що хотілося б. Тому хочеться зупинитися на тих речах, на яких, не варто економити, які варто купувати саме у туристичних магазинах.

Купувати в туристичних магазинах потрібно:

1. Взуття — взуття SecondHand з-за спеціальної обробки в поході відразу ж розвалюється, крім того вона вже «стоптане» під іншу ступню. На базарах і навіть в спортивних магазинах знайти хорошу трекинговую взуття просто неможливо. На взуття дійсно варто витратитися. Природно, що взуття повинна бути правильно підібраною. Купити чоловічі туристичні черевики можна тут.

2. Мембранна, водонепроникна куртка — абсолютно незамінна річ, яку можна використовувати як вітровку або дощовик. Це така річ, яка продається виключно в туристичних магазинах і ніде більше.

3. Намет — оскільки це ваш будиночок і дах над головою, не варто скупитися і купувати на ринку дешеві китайські вироби. Якщо вони на першому дощику вас підведуть, приємного буде мало. Так що, краще якісну та у магазині.

4. Спальник — те ж саме, що й з наметом. Основний критерій — вага спальника. У SecondHand або на ринку ви не знайдете якісних дешевих спальників. Так що краще переплатити і купити легкий спальник з сучасними синтетичними наповнювачами.

5. Рюкзак — ні, ні і ні дешевим рюкзаків з ринку. Уявіть, якщо на початку походу у вас порветься лямка! Як ви понесете весь свій скарб? Попереду себе на витягнутих руках? Та й якщо неякісні шлейки будуть натирати плечі, а спинка складеться гармошкою і буде боляче упиватися в хребет, ви десять раз пошкодуєте про заощаджених грошей. Купити туристичний рюкзак можна тут.

6. Ліхтарик – Фірмові якісні ліхтарики і батарейки, дають хороший потік світла і довго служать. А дешеві китайські ліхтарики розвалюються на перший-третій день походу. А ось інше спорядження — це вже на Ваш розсуд …

Однак, спортивний туризм це не тільки спорт. Він дозволяє познайомитися з культурою проживають в районі подорожі народів, насолодитися спогляданням дивовижних ландшафтів, випробувати трепет дослідника — першопрохідника.

Нарешті, спортивний туризм це школа мудрості. Це точний розрахунок сил, вміння передбачати події і прогнозувати перебіг породжуваних ними процесів. Так що вперед за новими яскравими емоціями, які Ви отримаєте завдяки туризму. Вдалого відпочинку!