Водонепроникні чохли для рюкзаків – найкращий захист в негоду

365

Без хорошого рюкзака в поході не обійтися. Сучасні вироби виготовляють із щільної тканини, вони місткі і максимально функціональні, але, незважаючи на свою практичність, рюкзак також потребує захисту. Під час піших маршрутів, особливо тих, які припускають нічліг на відкритій місцевості або перехід річки вбрід, може різко зіпсується погода.

І перед туристом виникає головне завдання — вберегти речі від води, адже сушитися в спартанських умовах непросто!

Захистити похідний рюкзак від води, вологи, бруду та пилу допоможе водонепроникною чохол або рейнкавер.

Види водонепроникних чохлів на рюкзак

Гідності.

Чохол кріпиться зверху на рюкзак, тканина закриває всі виріб, залишаючи вільними пояс і лямки. З чохлом можна не боятися вологої погоди, снігу, механічних пошкоджень, які можуть виникнути при транспортуванні під час походу, наприклад, якщо рюкзак буде тертися об гілки або камені.

Недоліки

Серед недоліків накидки можна виділити те, що вона виготовляється з міцної, але тонкої тканини. Це необхідно, щоб не додавати рюкзаку зайвої ваги, тому купуючи такий тип захисту потрібно бути готовим до того, що він буде зношуватися і протиратися, а водовідштовхувальні властивості згодом почнуть знижуватися. Але з таким пристосуванням речі в рюкзаку завжди будуть сухими, а сам рюкзак надовго збереже товарний вигляд.

Накидка для рюкзака буває двох видів, відмінність у моделях полягає в способі кріплення:

1.Чохол для рюкзака на гумці

Накидка за лічені секунди одягається на рюкзак і також швидко з нього знімається. Для захисту від поривів вітру більшість таких виробів мають додаткові кріплення, які пристібаються до петлі рюкзака. З недоліків: якщо всередину потрапляє волога, вода накопичується в чохлі, а не витікає назовні.

2. Чохол зі шнурками або ремінцями, без дна

Модель без дна більш практична, так як не схильна до стирання, це важливо, адже в поході часто доводиться ставити рюкзак на різний тип рельєфу. Такі чохли виготовляють із щільної тканини, яка стійка до зносу і прослужить до 10 років. Моделі без дна не накопичують воду, як перший вид чохлів. Якщо рідина потрапляє всередину, вона швидко витікає, не затримуючись всередині. Наявність стяжки дозволяє перетворювати цей тип конструкції вироби з дном.

Ще однією перевагою є спосіб кріплення: за максимальну фіксацію відповідають шнурки, які розташовуються з боків, з їх допомогою чохол і одягається на рюкзак. З таким підходом до кріпленню, навіть у дуже вітряну погоду, не доводиться переживати про те, що пориви можуть зірвати чохол з рюкзака. Мінуси вироби: одягати такий чохол потрібно довше, ніж перший варіант з гумкою. Якому виду віддати перевагу – справа особистого смаку: і перший, і другий варіант досить функціональний, легкий, практичний і гідно справляється зі своїм призначенням.

Підібрати підходящу модель чохла, а також туристичний рюкзак ви зможете в інтернет-магазині SportsTerritory.

Як правильно вибрати чохол для рюкзака?

Перед покупкою водонепроникного чохла важливо враховувати:

Розмір чохла

Більшість накидок іноземного виробництва не розраховані на каремат, який кріпиться до рюкзака. Наприклад, якщо в характеристиках зазначено, що накидка підходить для рюкзаків 50-60 літрів, то для вироби на 60 літрів з килимком краще вибирати моделі з розміром 80-90 літрів.

• Водостійкість

Важлива характеристика при виборі виробу, якщо виробник не вказав, що чохол має водовідштовхувальні характеристики, він не зможе захистити рюкзак від вологи, пилу та іншого зовнішнього впливу. Водонепроникність накидки повинна бути не менше 1000 мм.

Акуратні шви

Всі шви повинні бути якісно пошиті, щоб створити ефект герметизації. В іншому випадку вода буде проникати всередину.

• Легка вага

Накидки виробляють з легкої тканини, але деякі бренди можуть використовувати більш щільну тканину, вона довговічніша, але важче.

Кріплення накидки

Без надійного кріплення до рюкзака накидку може зірвати вітер, тому перевіряйте якість шнурків-зав’язок і гумок.

Підібрати підходящу модель чохла, а також туристичний рюкзак ви зможете в інтернет-магазині SportsTerritory. Подумайте про захист свого рюкзака і багажу заздалегідь!