Як навчити дитину плавати?

379

Яка дитина не любить купатися, плавати у воді і пірнати! Багатьох дітей практично неможливо змусити вийти з води. Влітку купання – це порятунок від спеки, та й просто приємне проведення часу. При цьому важливо, щоб дитина вмів добре триматися на воді і легко плисти без сторонньої допомоги.

Дорогі батьки, навчити дитину плавати – ось ваше завдання! Адже від того вміє плавати дитина чи ні, залежить не тільки його здоров’я і настрій. У деяких ситуаціях від цього може залежати його життя! Тому починайте вчити свого малюка плавати як можна раніше. Придбати все необхідне для занять плаванням можна тут !

Найкращий вік

Існують правила, які допускають дітей в басейн тільки з 4 років. Однак починати вчити плавати можна навіть дитини, яка не досягла тримісячного віку. Вважається, що в цей час у дитини ще не згасли рефлекси і він здатний затримувати дихання при попаданні води на обличчя.Він ще вміє плавати інстинктивно і навіть під водою.

З чого починати

Уроки плавання для малюків варто починати у своїй звичайній ванній, так як дитяча ванночка занадто мала для таких цілей, яка в цьому віці буде відмінною заміною басейну. Хороший спосіб – почати навчання з того, що привчити його до води на обличчі, до рухів у воді а потім і пірнання. Перш ніж розпочати заняття з плавання, подбайте про безпеку. До основних критеріїв безпеки можна віднести чистоту води, її температуру ( вона не повинна бути холодною) і відсутність сміття або сторонніх предметів, які можуть поранити дитину.

Для самих маленьких

Навчання плаванню в ранньому віці має ряд переваг. По-перше, це неймовірна користь для здоров’я і розвитку малюка. По-друге, це хороший досвід, отримання радості від власних досягнень, набуття впевненості і свободи рухів, а так само вміння володіти власним тілом. Крім того, батьківська страховка забезпечує безпеку уроків.

Перш ніж почати вчити дитину плавати, батькам необхідно врахувати ряд особливостей :

1. Малюк, який не володіє ще усіма необхідними рефлексами, може заковтувати велику кількість води, що може привести до отруєння або інтоксикації водою. До симптомів інтоксикації відносять збудження, блювання, судоми, конвульсії. Важливо простежити, щоб дитина не надто глибоко занурювався у воду.

2. Дітей часто віддають інструктору, який точно знає, як правильно навчити дитину плавання. Однак такий підхід може принести дитині тільки страждання – адже навіть самий талановитий тренер для нього – чужа людина. Шлях інструктор покаже вам необхідні вправи, які ви будете виконувати разом з вашою дитиною.

Фахівці настійно рекомендують, щоб дитина до трирічного віку ніколи не входив в басейн без одного зі своїх батьків.

3. Не варто примушувати дитину знаходиться у воді більше, ніж він того хоче. Це може відбити бажання займатися плаванням, і не буде приносити задоволення ні вам, ні дитині.

4. Дитині легко передасться ваш страх, якщо ви боїтеся води. У разі, якщо ви не умете плавати, то краще відкласти уроки плавання до того часу, коли дитина зможе обійтися у воді без вас.

5. Велике водне простір, таке як басейн, може сильно вразити або навіть налякати малюка. Якщо ви відчуєте, що він все-таки боїться, дозвольте дитині учепитися за вас, опустіть його в воду по плечі, говоріть з ним про те, що його оточує, грайте з водою, співайте.

6. Дайте малюку адаптуватися. Добре, якщо дитина буде бачити, як плавають інші діти, повторюючи їх дії, він може навчитися певним рухам. У басейні повторюють ті ж вправи, що і в ванні. Різниця полягає в тому, що тут великий простір, і дитина може здобути незалежність у воді.

Важливо! Завжди стежте за дитиною, коли він у воді. Своєчасна допомога дорослого дозволить уникнути багатьох неприємностей, а то і нещасних випадків.

Дезінфекція стає все більш безпечною

Це питання хвилює багатьох батьків, тому відповімо прямо. Воду в громадських басейнах дійсно хлорують в обов’язковому порядку – це неодмінна вимога, яка санітарні служби пред’являють до адміністрації басейнів. Але для дезінфекції води в плавальних басейнах все частіше використовується метод хлорування не в чистому вигляді , а в комбінації з іншими методами дезінфекції. Сильного шкоди хлорка не приносить – вона навпаки захищає від шкідливих мікробів і інфекційних хвороб. Однак хлорована вода може викликати деякі порушення і алергічні реакції, а саме роздратування і сухість шкіри, кон’юнктивіт, ламкість та тьмяність волосся.

Від цих неприємностей легко вберегтися для шкіри, очей і волосся існують захисні засоби. Захистити волосся допоможуть шапочки для плавання, а очі захистять спеціальні окуляри для басейну. Так само можна використовувати численні креми, шампуні і бальзами, змиваючі хлорку і зволожуючі тіло.

Важливо! Відмовлятися від походів у такий громадський басейн варто тільки тоді, коли з’ясуйте, що й у дитини алергії на хлорку!

Однак у багатьох сучасних басейнах знезараження проводиться вже іншими безпечними способами – морською водою, озонуванням, ультразвуком, особливої фільтрацією з використанням дезінфектантів нового покоління. І ви можете не переживати за здоров’я своєї дитини.

Тому, дорогі батьки! Зважте всі за і проти, дотримуйтеся простих правил при навчанні дитини мистецтва плавання і цей вид спорту неодмінно стане для нього приємним, здоровим і абсолютно безпечним! Удачі!