Як обрати туристичну одяг

374

Успіх походу багато в чому залежить від спорядження, і дуже важливою частиною спорядження є одяг. Сьогодні існує безліч магазинів для туристів, де можна придбати все необхідне, однак перед тим як придбати собі похідний «костюм», слід чітко уявити, для яких конкретних функцій вам потрібна одяг, а точніше, як швидко і як багато ви будете пересуватися.

Поширена помилка полягає в тому, що багато хто вважає оптимальним вибором щільну бавовняну одяг, типу камуфляжу. Вона досить зручна, практична, надійна. Однак якщо планується «попотіти» в екстремальних умовах, то навіть щільний бавовна швидко вбере в себе піт, отяжелеет і почне заважати руху. В такому випадку буде зручніше спортивний костюм, з таких тканин, як «суміш» лайкри і поліестеру. Такі тканини не будуть вбирати піт, а всю накопичену вологу будуть виводити на зовнішній шар, де вона буде швидко випаровуватися. Такий одяг буде «стежити» за Вашим комфортом.

При покупці одягу слід врахувати наступні фактори:


Комфорт

Тканина не повинна натирати шкіру, шви не повинні заподіювати дискомфорт, одяг має бути вільною, але не мішкуватою. Особливу увагу варто приділити розміром. Також одяг повинна бути підібрана по фігурі, що також дуже позначається на комфорті.

Практичність

Одяг має бути міцним, але легким, поверхню водовідштовхувальним. Похідний одяг повинна легко стиратися і швидко сохнути.

Гігроскопічні властивості

Одяг має не накопичувати, а виводити піт і вологу на зовнішній шар, де вона з успіхом буде випаровуватися. Такий одяг не буде важчати від вологи, в ній вам буде тепліше.

Відповідність виду активності

Професійні туристи знають, як підібрати одяг у похід. Конкретно, це два комплекти :

  • Щільний бавовняний (куртка, штани, футболка), використовуваний при невеликій активності, під час стоянок.
  • Легкий синтетичний спортивний костюм, який використовується при більш активних пересувань по пересіченій місцевості. Також він може виконувати функцію костюма для сну, в холодну пору року, або просто запасного комплекту, поки ваша основна одяг, наприклад, просихає.

При виборі одягу для походу зверніть увагу на:

  • проклейку швів;
  • анатомічний крій виробів;
  • додаткова вентиляція на блискавках;
  • блискавки повинні бути закриті клапаном, або ж бути водонепроникними;
  • сітка для вентиляції;
  • місця з найбільшою навантаженням повинні бути посилені високоміцними тканинами і деталями.

Щоб уникнути більшості неприємностей, обов’язково одягайте тільки одяг з довгими рукавами і такі ж довгі брюки. Що стосується кольору туристичної одягу, то краще вибирати світлі тони, що запобігає можливості перегріву на сонці. Не зайвим буде наявність таких елементів на одязі, як стяжки для регуляції вироби під свою фігуру і світловідбиваючі вставки.

Флисовка — середній шар Вашої екіпіровки

Купити чоловічу флисовку можна тут!

Мембранна куртка — універсальна і від дощу і від вітру

Парасолька не вважається похідним атрибутом, тому на випадок дощу треба взяти з собою дощовик або вітровку. Особливо це актуально, якщо передбачена ночівля на природі. Вітровку краще купувати з синтетичної тканини, а дощовик — з поліетилену. Плюс такого дощовика в тому, що в складеному вигляді займає дуже мало місця , по суті його можна навіть покласти в кишеню. Як вітровки в ідеалі брати мембранну водонепроникну і одночасно «дихаючу» куртку, яка надійно захистить Вас від негоди в будь-якій ситуації.

Купити чоловічу водонепроникний одяг можна тут!

( Технічно мембрана — це щось на зразок плівки особливої структури, а мембранна тканина — це матерія, в структурі якої є ця сама спеціальна плівка. Мембраная плівка самостійно не використовується, вона наноситься на виворітну сторону тканини і виконує функцію водонепроникного шару. При цьому вільно пропускає випаровування тіла назовні, але не дозволяє потрапляння вологи ззовні. Забезпечує найвищу ступінь водонепроникності )

Головний убір

Ну, і звичайно ж, не можна забувати про головний убір. Голова повинна бути прикрита, незалежно від погоди та сезону. Це захистить голову від теплового удару і не дасть краплях поту стікати по обличчю. Ще захистить від гілок і комах. Що для цього вибрати, можете вирішувати самі, кепку, бандану або бафф, який користується великою популярністю серед туристів. Це багатофункціональний головний убір, який оберігає голову, добре відводить вологу і не мнеться, займає мінімум місця.

Купити все спорядження для походу можна тут !

Пам’ятайте, що правильно підібраний одяг для походу — одне з важливих умов приємно проведеного часу !