Як обрати туристичну палатку? Коротко про головне

330

Намет у поході – необхідна річ, хоч деякі вважають, що можна обійтися спальником. І це не тільки додатковий комфорт, але і захист від комах, змій і гризунів. Вибираючи намет потрібно враховувати: розмір, матеріал виготовлення, тип конструкції і вага. І це далеко не все, що потрібно знати перед вибором такого простого (на перший погляд) предмета туристичної екіпіровки.

Типи туристичних наметів

 • Кемпінговий намет великий намет з вікнами, підходить для автотуризму. Мінуси: важка, погано пропускає тепло.

Бренд Gelert Quest , Кемпінговий Намет , на 8 осіб, 15,3 кг

 • Трекінгова намет для піших туристів і велосипедистів. Виріб легкий, але не захистить від поривчастого вітру та дощу. Підходить для рівнинних походів.

Бренд Gelert Quickpitch 2 Pop Up, трекінгова намет на 2-х осіб, вага 1,9 кг

 • Штурмова (високогірна) намет максимально полегшена конструкція для походів високої складності. Швидко збирається і розбирається, стійка до погодних змін. Мінуси: розрахована на одну людину.

Бренд Wild Country by Terra Nova Zephyros 1, штурмова намет на 1 людину, вага 1,5 кг:

Як правильно підібрати розмір намету?

Всі чули, що намети бувають одномісні, двох і тримісні і так далі. Перед покупкою в інтернеті уважно вивчіть довжину і ширину виробу, а потім візуалізуйте отриманий квадрат у себе на підлозі, якщо ви помещаетесь в нього зі спальником і речами – можна брати.

Матеріал виготовлення намети

Існують два поширених типи тканини: поліестер та нейлон.

Поліестер більш міцний, не рветься і стійкий до впливу навколишнього середовища, але коштує дорожче нейлону. Нейлон також показує хороші характеристики, але не стійкий до погодного впливу: розтягується під час дощу і вигоряє на сонці.

Poly Taffeta 190T PU 3000 – такий напис ви обов’язково зустрінете в описі намети. Але, що означають ці цифри.

 • Poly – вказує на тип тканини, в цьому випадку це поліестер;
 • Taffeta – спосіб плетіння нитки. На сьогоднішній день він найпопулярніший. Крім нього можна зустріти напис Oxford (додаткова міцність) і Rip Stop (використовуються армовані нитки);
 • 210Т – щільність плетіння. Чим вище цифра, тим більша щільність і важче тканину;
 • PU – виріб містить поліуретанову просочення (водостійка), також зустрічається
 • SI – це силіконове просочення, високої якості, але дорожче в порівнянні з PU.

Висновок: якщо походи нечасті, легкої або середньої складності достатньо купити вироби з нейлону з плетінням Rip Stop, додатковий плюс ‒ силіконове просочення; оптимальна щільність – 190T, 210T.

Купити туристичні намети всіх представлених моделей можна в інтернет-магазині SportsTerritory!

Дно намету для походу — вам на ньому спати і повинні йому довіряти

Основна характеристика – міцність: чим щільніше, тим краще, адже намет ставлять на камені, пісок або інший нерівний рельєф. Дно намету виготовляють з тих же матеріалів, що і верх виробу, тут також застосовують нитки з різних плетінням (Oxford, Taffeta), які розрізняються по товщині і містять різну просочення, але найголовніше – це показник водонепроникності. Гарне днище витримує до 5 000 мм водяного стовпа. А щоб Вам спалося ще краще купіть обов’язково спальні мішки!

Що таке спідниця намети?

Це ще одна смуга тканини, розташована по периметру вироби. Спідниці бувають знімні і пришивні. Головне призначення: запобігати задування, попадання води. Виріб з спідницею підходить для походів в зимовий час, а ось у літній період ‒ це додатковий вага до намету.

Типи конструкції намету

 • Півсфера. Складається з двох дуг і нагадує купол. Конструкція спокійно переносить вітер, дощ, тому її беруть навіть у походи високої складності. Бренд Gelert Scout 2 Tent Fern, намет півсфера, трекінгова, вага 1,8 кг :

 • Напівбочка. Намет підходить для кемпінгу, не стійка до погодних змін. Дуги конструкції розташовуються один до одного паралельно, не перетинаючись між собою.

  Бренд Outwell Prescot 500, кемпінговий намет на 5 осіб :

 • Будиночок. Це класична двосхилий намет, яка вимагає зусиль при монтажі. Вона впорається з дощем і снігом, але перед сильним вітром може не встояти. Підходить для туристів, що подорожують самостійно. Конструкція легка і компактна.

Бренд Gelert Navajo 4, вдосконалена класичний намет для 4 осіб, вага 8,2 кг

Конструкція з вікнами або без

Для намету наявність вікон не головна характеристика, дивитися через них вам не знадобитися. Вікна можуть виступати в якості додаткової вентиляції, але на практиці подачу повітря можна забезпечити, відкривши блискавку намети, розташовану на вході.

Купити туристичні намети всіх представлених моделей можна в інтернет-магазині SportsTerritory!

Після покупки туристичної намети обов’язково потренуйтеся збирати конструкцію будинку. Так ви краще зрозумієте, як вона влаштована і вже в умовах походу зможете швидко зібрати й розібрати свій тент. І все буде добре!