Як правильно вибрати черевики для сноуборду?

570

Раніше ми вже писали про те, як правильно вибрати кріплення для сноуборду і, звичайно, як правильно вибрати сам сноуборд. Не менш важливий і вибір черевиків, у яких райдер проводить навіть більше часу, ніж на дошці. Взуття для сноуборду складається з внутрішнього і зовнішнього черевика, шнурівки і підошви. Вибір черевиків для сноуборду має свої особливості і до такої купівлю можна підходити, як до вибору звичайного взуття.

Ось, що з цього приводу кажуть професійні райдери:

1. Розмір

МЕНС ХЕДБЕРГ, – володар золотої медалі в загальному заліку по сноуборду на Олімпійських іграх 2014, — «При виборі взуття для сноубордингу звертайте увагу на розмір. Черевики повинні щільно сидіти на нозі, інакше ви не тільки будете відчувати дискомфорт, але і ризикуєте отримати перелом».

Переможці та призери 12-го етапу Кубка світу-2013/2014 по сноуборду. Друге місце зайняв Менс Хедберг.

Дійсно, великий палець ноги повинен упиратися в шкарпетку, а п’ята – щільно прилягати до задньої стінки. Саме тому при виборі важливий кожен міліметр. Щоб максимально точно визначити розмір черевика, рекомендуємо вам заміряти свій розмір ступні. Для цього, поставте ступню на картон або папір і обведіть її, після чого виміряйте відстань від великого пальця до п’яти.

Якщо у вас вийшло 40,2 см, тоді вам потрібно вибирати взуття 40, але не більше. Допустима похибка 2-3 мм. В процесі катання взуття розтягнеться ще на 2-3 мм і вже щільно сяде на ногу.

2. Рівень жорсткості

ШАРКА ПАНЧОХОВА, – чеська спортсменка, володарка золотої медалі в загальному заліку на Олімпійських іграх 2014, — «Коли мене запитують про виборі черевиків для сноуборду, я рекомендую звертати увагу на жорсткість взуття. Наприклад, для себе я вибираю черевики з 10 рівнем жорсткості, а ось початківцям райдерам раджу зупинитися на м’яких черевиках 1-3 рівня жорсткості».

Фахівці виділяють три типи жорсткості:

 • М’які (1-3 рівень) – підходять для початківців райдеров, оскільки більш комфортні і прощають більше помилок.
 • Середні (3-6 рівень) – для досвідчених райдерів. Швидше передають руху на дошку і підходять для швидкісних спусків.
 • Жорсткі (7-10 рівень) – для справжніх профі. Миттєво передають дії райдера на дошку і підходять для катання на швидкості вище 80 км/ч.

Купити екіпірування для занять сноубордингом можна тут!

3. Шнурівка

Всі сноубордичні черевики оснащуються одним з 3-ма типів шнурівки:

 • ЗВИЧАЙНА ШНУРІВКА. Звичайна шнурівка Це традиційна система шнурівки, яка використовується на переважній більшості сучасної взуття. Являє собою просту систему «петля-шнурок».
 • ШВИДКА ШНУРІВКА. Назва системи говорить сама за себе. Швидка шнурівка ідеальний варіант, що забезпечує зручність при шнуровании черевика. Складається з кевларового шнурка, продернутого через петлі черевика, і фіксатор, який забезпечує надійну фіксацію.
 • БОА. Шнурівка БОА являє собою продінутий у всі петлі черевика кевларовий шнурок, фіксований спеціальним барабаном. Достатньо лише повернути барабан за годинниковою стрілкою і система буде затягувати шнурівку. Чим більше крутиш, тим сильніше затягується шнурівка.

4. На що ще звернути увагу при виборі взуття для сноуборду?

 • Внутрішній черевик повинен вийматися, це дозволить швидко просушити взуття або випрати її.
 • Внутрішній черевик повинен бути мати антибактеріальне покриття, яке не тільки перешкоджає розвитку грибка, але і усуває неприємний запах від взуття.
 • Дуже важливо, щоб підошва була зроблена з ударопоглинаючих матеріалів, тоді ви легше будете переносити удари при приземленні.
 • Ідеально, якщо шнурівка буде мати приховані петлі, це захистить її від швидкого зносу.
 • І, звичайно, найголовніше, це комфорт і легкість при надіванні черевик.

Основний ознака правильно обраної взуття — фіксована п’ята. Щільно зашнуруйте взуття при примірці — так, щоб повністю усунути люфт п’яти. Потім встаньте на шкарпетки і підніміть п’яти черевик. Якщо ваша п’ята перестала стосуватися устілки — черевики обрані неправильно, і ви не зможете здійснювати в них правильні повороти. Пам’ятайте, взуття для сноуборду повинна міцно утримувати щиколотки, притискаючи п’яти до підошви.

Основні виробники

Найпоширенішими виробниками черевиків для сноуборду сьогодні вважаються Burton, Oxygen, Airwalk, Rossignol, Lamar, Santa Cruz, Northwave, Ride, Nidecker, HBS, Volkl і багато інших. Ми рекомендуємо вам вибирати «північних виробників» з Австрії, Німеччині чи Швейцарії . Справа в тому, що культура сноубордингу там розвинена вже давно і виробники мають багаторічний досвід створення якісних сноубордів і екіпіровки.

Правильне поєднання черевик і кріплень позбавить вас від проблем з контролем дошки. Пам’ятайте, що черевики і кріплення роблять багато фірм, тому не всі черевики підходять до всіх кріплень і навпаки. Ідеальний варіант — вибирайте Черевики і кріплення однієї фірми!

Важливо! Наостанок хотілося б додати, що ні в якому разі не купуйте черевики «на виріст», особливо для дітей! Це не тільки не принесе вам задоволення від катання, але і небезпечно для здоров’я.

Тільки з правильно підібраними черевиками ви зможете насолодитися катанням на сноуборді, швидкістю і справжньою свободою.