Як правильно вибрати футбольні бутси?

354

«Бампы», «копи», «пампи», «копочки» – все це бутси, без яких гра в футбол була б неможливою. Бутси для футболіста – це не просто взуття, це зброя, від якого безпосередньо залежить успіх гри. А Ви знаєте, як правильно вибрати футбольні бутси? Ми постараємося Вам допомогти — в першу чергу зверніть увагу на такі параметри:

Маркування

Маркування показують, для якого типу покриття підходять футбольні бутси:

MG (Multi Ground) – універсальні бутси з 24 шипами, які підходять для гри на непрофесійних полях. Тиск по ступні розподіляється рівномірно, тому гравець відчуває себе комфортно і може довше грати у футбол. Це ідеальне взуття для дітей і підлітків, так як не деформує стопу!
SG (Soft Ground) – улюблена модель воротарів і захисників, так як підходить для гри під час дощу та на м’якому ґрунті. Ці бутси мають круглі шипи з 6 або 8 металевими наконечниками з максимально припустимою довжиною 18 мм, за рахунок чого забезпечують максимальне зчеплення і маневреність.

! Увага: модель бутс SG підходить тільки для гравців старше 16 років! Бутси сильно напружують стопу, що може призвести до плоскостопості у дітей.

HG (Hard Ground) – класичні бутси з 13-ма круглими шипами, підходять для гри на твердому трав’яному покритті. А придбати футбольні бутси Ви можете тут!

FG (Firm Ground) – маркування компанії Nike. Бутси з 13-ма зубцями (9 на стопі і 4 на п’яті). За формою шипи можуть бути схожі на плавці або леза. Бутси з такими шипами, як правило, розраховані на високі швидкості і швидкий розгін, так як за основу виготовлення форми підошви, у деяких виробників були взяті бігові, легкоатлетичні шиповки. У таких бутсах Рональдо обігнав «Bugatti Veyron»!

Маркування для дітей

MSR (Multi Stud Rubber) – шипи на бутсах гумові і мають округлу форму. Кращий варіант для синтетичного покриття та непрофесійних газонів. Бутси мінімально тиснуть на стопу. Можуть мати ще маркування (Rubber). Шипи мають потовщення до верху, зменшуючи тиск на стопу гравця. Якщо дитина посилено вимагає бутси – MSR, це можливість надати йому взуття з максимально корисним ефектом.

VHG (Very Hard Ground) – схожий варіант з MSR тільки шипи плоскі. Бутси збільшують швидкість гравця, тому їх часто вибирають нападники. Універсальна модель підходить для будь-якого покриття.Бутси в яких можна грати практично скрізь і при цьому не відчувати втому. (Добре підходять для полів зі щебенем, гравієм і «футбольних» полях, на яких трави не залишилося.

Матеріал верхньої частини

Від матеріалу верхній частині залежить не тільки довговічність бутс, але і контроль м’яча і навіть сила удару. Виробники розрізняють кілька матеріалів: натуральну шкіру і синтетику.

Переваги натуральної шкіри:

  • Добре розтягується і приймає форму ноги
  • Довговічна
  • Забезпечує відповідний мікроклімат стопи
  • Не викликає алергії на шкірі
  • Найкращим матеріалом вважається шкіра кенгуру, після неї йде теляча шкіра. Компанія Puma надає бутси зі шкіри Pittards – щось середнє між вівцею та козою, такі тварини мешкають лише в кількох африканських країнах.

Переваги синтетики:

  • Доступна ціна
  • Водонепроникність

Однак синтетика не пропускає повітря, тому до кінця першого тайму ступні починають буквально «горіти» від великої кількості гарячого повітря. Також це може викликати алергію на шкірі. Взагалі-то щодо виготовлення взуття з синтетичної шкіри киплять суперечки. Високоякісні технології дозволяють створювати нові багатошарові синтетичні матеріали, які не поступаються натуральній шкірі по комфорту і перевищують по зносостійкості, які з часом цілком можуть зайняти лідируюче положення.

Калібрування за розміром

Футбольні бутси повинні прилягати до носку і п’яті, однак по ширині необхідно, щоб залишався невеликий люфт. Пов’язано це з тим, що під час гри нога набрякає, і в дуже вузьких бутсах буде незручно грати. Для дітей варто вибирати бутси на розмір або півтора більше, з-за того, що нога швидко зростає.

Не менш важливим є правильний вибір устілки, форми і дизайну бутс. Про все це Ви зможете прочитати на нашому сайті, а також дізнатися, яким чином NASA пов’язане з вибором футбольних бутс?