Як правильно вибрати взуття для баскетболу?

781

Завзятість і прагнення до перемоги, регулярні тренування і вправи – все це важливі компоненти успішної спортивної діяльності. Важливим для ефективності, комфорту та уникнення травматизму є правильний вибір екіпіровки. Постійна навантаження на ноги – біг, стрибки – змушує задуматися про зручне взуття для тренувань і виступів на змаганнях.

Взуття для баскетболу, призначена саме для баскетболу — вона дуже добре фіксує гомілку, тому в основному моделі для баскетболу «високі». Таке взуття забезпечує стійкість при бічних переміщеннях і захищає від ударних навантажень при стрибках. Поговоримо трохи докладніше про те як правильно вибрати взуття для баскетболу.

Вибираємо правильну взуття для баскетболу!

Основними критеріями для вибору баскетбольних кросівок є:

 • Підошва
 • Матеріал виготовлення
 • Ступінь фіксації гомілковостопного суглоба

На них і треба звертати увагу в першу чергу:

Підошва. Вона ділиться на два видидля гри на вулиці і в закритих залах. Так, м’яка підошва найкращим чином підходить для гри на штучних покриттях критих стадіонів, в той час як жорстка підошва – оптимальний варіант для вуличної гри. Важлива і площа підошви – чим вона більше, тим краще тертя і гальмування. Стійкість при зупинках і поворотах додасть правильний візерунок протектора — рекомендують візерунок «Ялинка».

Матеріал. Вважається, що для баскетболу найкомфортніше носити взуття з комбінації шкіри і синтетичної сітки. Шкіра – один з найнадійніших матеріалів, а сіточка забезпечує гнучкість і вентиляцію стопи. Але, на ринку все частіше можна зустріти баскетбольні кросівки з повністю синтетичним верхи, які швидко набирають популярність, оскільки вони легше і міцніше через використання сучасних синтетичних матеріалів.

Захист і фіксація гомілкостопа. В залежності від конструкції баскетбольна взуття ділиться на три види:

 • 1. Високі кросівки (high). Їх перевага полягає в тому, що вони забезпечують захист кісточки спортсмена, а також хорошу стійкість гомілковостопного суглоба. Таке взуття ідеально підходить для новачків, це найбільш популярний вид кросівок серед гравців баскетболу. Їх люблять носити сильні і універсальні баскетболісти.
 • 2. Кросівки (mid) середньої висоти. Сильною стороною такого взуття є свобода рухів. Кросівки середньої висоти не обмежують рухи ніг спортсмена, на відміну від високих. Однак є і застереження — ці кеди не будуть гарантувати безпеку щиколоток, а недосвідчених гравців призвести до травм. Таке взуття найчастіше вибирають любителі швидкісного баскетболу.
 • 3. Низькі кросівки (low). У баскетболі вони використовуються досить рідко. Вершина низькою взуття закінчується в передньої частини гомілковостопного суглоба. Легкі і вільні, вони дозволяють баскетболістові показати максимум своїх можливостей . Але високий ризик травматизму змушує гравців задуматися перш ніж купувати низькі кросівки для гри в баскетбол. Підходять дуже швидким і спритним спортсменам.

Крім того ! Оптимальну фіксацію стопи забезпечує система шнурків, липучок та інших застібок.

Кілька рад по примірці

 • Після вибору певної моделі необхідно поміряти відразу пару кросівок на обидві ноги. Краще всього спробувати стрибнути у них або різко зупинитися, тобто спробувати зробити те, що зазвичай відбувається в грі.
 • При міркою баскетбольної взуття бажано міряти її в шкарпетках, які схожі на ті, в яких ви збираєтеся грати. Якщо гравець постійно користується еластичним бинтом або супортами гомілкостопа, приміряти взуття слід саме в них.
 • Важливо визначити, чи достатньо стійка стопа в кросівку. Вона не повинна бути перетиснута, але і не ковзати і бовтатися. Як і будь-яке спортивне взуття кросівки для баскетболу потрібно вибирати на 0,5 розміру вільніше. Тому, що нога під час гри від напруги набрякає і взуття Вам буде тиснути і травмувати стопу і пальці. Таким чином примірка кросівок — дуже відповідальний крок, який забезпечить Вам комфорт, зручність і здоров’я Ваших ніг.

Баскетбольні кросівки для дітей — що краще ?

Важливий вибір дитячих кросівок для баскетболу. Швидкі руху, різкі зупинки, маневри – це все може спричинити за собою можливі травми. Особливо схильний цим травм голеностоп. Тому найкращим вибором для дітей — травмобезопасность :

Обов’язкові вимоги щодо вибору баскетбольної взуття для дітей – це жорстка п’ятка, пружна і м’яка підошва. Постарайтеся, щоб кросівки фіксували всю стопу, при цьому носок взуття має бути м’яким і легко гнутися.

 • Якщо дитина частіше грає в баскетбол в приміщенні, простежте, щоб підошва взуття не ковзала. Якщо ж велику частину часу тренування проходять на вулиці, то приділіть уваги вибору кросівок з відмінною стійкістю до стирання, щоб не довелося купувати по кілька пар за сезон.
 • У варіанті гри на трав’яному газоні підійдуть будь-які бігові кросівки, які м’які самі по собі і не будуть сковувати рухи починаючого спортсмена.

І нарешті! Радимо також вибирати взуття відомих виробників. Це хороший спосіб захистити себе від підробки і придбати якісний товар. Адже для підтримки своєї репутації виробник намагається робити якісні речі, а вам гарантує комфорт і безпека. Купити дитячі кросівки відомих виробників можна тут.

Провідні виробники або як все починалося!

Зараз до провідних брендів виробників кросівок для баскетболу, які незмінно ведуть між собою боротьбу за кращу якість і «ігрові перемоги» традиційно належать такі гіганти як Adidas, Nike, Puma, Converse і Reebok. А почалася ця безперервна «гонка» в один прекрасний день в 1917 році. Коли знаменитий баскетболіст Чак Тейлор приміряв кеди Converse All-Star. Він був зачарований новинкою і з того моменту грав тільки в них. Невдовзі назва моделі змінили на Chuck Taylor All-Star, таким чином, знамениті кеди стали першою іменний баскетбольної взуттям в історії.

Converse Chuck Taylor All-Star домінували більше 40 років, до тих пір, поки на початку 70-х їх поступово стали витісняти кросівки зі шкіри інших виробників. У 144 країнах світу продано більше 750 мільйонів примірників All-Star. Кеди від Converse нерозривно пов’язані не тільки з баскетболом, але і з сучасною культурою, невід’ємним атрибутом якої вони стали ще в 50-х.Купити баскетбольну взуття провідних Європейських брендів можна тут!