Як вибрати бутси для дітей?

536

Футбольні бутси – найважливіший і бажаний елемент екіпіровки гравця в футбол, особливо якщо цей гравець дитина. Тренери-професіонали знають, що осягати ази гри і відточувати прийоми без хорошої дитячої футбольної взуття просто неможливо. Діти завжди з гордістю і трепетом ставляться до своїх першим справжнім футбольним з шипами бутсів.

Купити дитячі футбольні бутси можна в інтернет-магазині SportsTerritory!

Ось, що про своїх перших бутсах розповів знаменитий Зідан: «Adidas завжди означав для мене дуже багато. Мені було вісім, коли сталася одна дуже важлива подія. Мій батько цілий рік збирав гроші, щоб купити мені пару футбольних бутс. Це були Copa Mundial, вони тоді були кращі»

В першу чергу, бутси повинні комфортно сидіти на нозі, не сковуючи рухів, в іншому випадку, дискомфорт і травми можуть назавжди відбити у дитини бажання займатися футболом.

Ось чому до вибору дитячих футбольних бутс потрібно приділити особливу увагу:

1.Розмір взуття – це те, на що потрібно орієнтуватися

Розмір залежить від довжини стопи. Ось чому потрібно знати довжину стопи своєї дитини з точністю до декількох міліметрів, тим більше, якщо ви хочете купити дитячі бутси в інтернет-магазині. Додатковими параметрами розміру є індивідуальні особливості стоп дитини: плоскі, широкі, з високим підйомом або середні. Тут вже необхідна примірка.

Важливо! Нога всередині взуття не повинна бовтатися. Під час гри це буде заважати в освоєнні правильної техніки володіння м’ячем і погіршить саме положення стопи – вона стане нестійкою. Не варто забувати, що стопа повинна добре входити у п’яту бутси та її підйом. Після того, як дитина туго затягне шнурки, він повинен відчути опору, з’явиться відчуття, що в бутсах так само зручно, як в шкарпетках. Але, при цьому важливо залишати зазор хоча б 0,5 см, оскільки нога під час гри набрякає і збільшується в об’ємі.

2.Який вибрати матеріал футбольних бутс: натуральна шкіра або синтетика?

Раніше професійні бутси виготовляли зі шкіри кенгуру і інших натуральних матеріалів, які як і раніше популярні. Але сьогодні на ринок приходять інноваційні технології. Такі великі виробники, як Adidas, Nike і Puma щороку удосконалюють синтетичні матеріали і роблять їх неймовірно міцними і комфортними. У таких бутсах дитяча ніжка не набрякає, дихає і щільно прилягають до стопи. Більше дізнатися про сучасні технології виробника Nike ви можете зможете дізнатися в статті «Новітні технології — бутси Nike» , а про інновації Adidas ми писали в статті «Нові технології в бутсах Adidas.

Переваги синтетичних матеріалів у виробництві футбольних бутс:

  • водонепроникність – дитина може займатися футболом на відкритому полі в будь-яку погоду;
  • довговічність – порівняно з натуральною шкірою, синтетика довше зберігає ідеальний зовнішній вигляд і характеристики;
  • мала вага – бутси виходять значно легше, ніж з натуральної шкіри, що дозволяє дитині бігати швидше;
  • щільно сидить на нозі

3. Задник і устілка

Не менш важливий вибір задника. Він повинен бути твердим, щоб нога була добре зафіксована, але при цьому мати м’яке покриття, щоб не натирати п’яту під час гри. Також зверніть увагу на вибір устілки. Безумовно, це має бути ортопедична устілка, зроблена з дихаючого матеріалу. Так під час гри дитина не буде відчувати абсолютно ніякого дискомфорту.

4. Шипи: маркування і відмінності

Купити дитячі футбольні бутси можна в інтернет-магазині SportsTerritory!

Обов’язковим атрибутом бутс для футболу є шипи. Головне при виборі не забувати ‒ шипи вибираються в залежності від покриття. Також потрібно враховувати матеріал виготовлення і кількість шипів. Розібратися в цьому допоможе міжнародна класифікація:

  • FG (firm ground) – бутси з 13-ма зубцями (гума або пластик) і твердою підошвою для штучних покриттів з короткою травою і сухого натурального газону.
  • HG (hard ground) – бутси з 13-ю шипами для дуже твердого грунту: витоптані трав’яні поля, вигоріла на сонці земляна поверхня. Головна відмінність від FG – трохи коротше шипи.
  • MSR (Multi Stud Rubber) – бутси з гумовими шипами округлої форми. Підійдуть для штучних і твердих покриттів.
  • VHG (Very Hard Ground) – схожі за характеристиками на моделі MSR, крім одного «АЛЕ», бутси мають плоскі шипи.

 5. Конструкція дитячих бутс і форма зубців

Виробники взуття розрізняють трикутну і круглу форму шипів. Бутси з трикутною формою підходять для гри на м’яких грунтах, круглі шипи більше підійдуть для твердих покриттів. Не багато знають, але від форми зубців залежить прискорення і маневреність, а також правильна техніка.

Купити дитячі футбольні бутси можна в інтернет-магазині SportsTerritory!

Величезний внесок у розвиток футбольних бутс і створення шипів зробив Адольф Дасслер (засновник компанії Adidas), і сьогодні футбольні бутси для дітей – це не просто кросівки з шипами, це до дрібниць продумана взуття з безліччю характеристик і навіть зовні не відрізняється від моделей для дорослих. І якщо раніше шипи були виключно гострими, для кращого зчеплення з грунтом, то сьогодні кожен гравець, залежно від того, в якій зоні він грає, вибирає свою форму шипів і малюнок підметки. Наприклад, для швидкого прискорення підходять шипи у вигляді бумеранга, для точності удару і завдання швидкості м’яча підійдуть шипи у вигляді шестикутника, а для креативних плеймекеров підійдуть напівкруглі шипи.

6.Особливості дитячих моделей бутс

Між бутсами для дітей і дорослих немає жодних відмінностей (хіба що, тільки розмір), дизайн і матеріали повністю ідентичні. Важливо пам’ятати, що не можна купувати футбольну взуття на виріст. Взуття, що не підходить за розміром, доставляє дискомфорт і знижує ігрові показники, таки як: маневреність, швидкість і техніку володіння м’ячем. А головне, це великий ризик для здоров’я дитини. Граючи в бутсах не відповідного розміру, дитина може запросто отримати травму.

Дитина хоче дитячі бутси Nike або Adidas?

Ось невеликий секрет, який допоможе не переплачувати зайвих грошей. Взуття в магазинах міста коштує значно дорожче, ніж в інтернеті. Вирушайте на примірку в магазин, запишіть відповідний розмір, модель і фірму, а після замовте їх в інтернет-магазині на сайті SportsTerritory. В асортименті інтернет-магазину ви знайдете бутси від відомих спортивних брендів: Nike, Adidas, Puma, Sondico, ONeills і Under Armour. Футбольна взуття представлена в різних розмірах і колірних рішеннях, а ціна цілком доступна!