Як вибрати чоловіче термобілизна для туризму

336

Чоловічі термокофты – це професійна одяг для тих, хто любить активний відпочинок. Вона підходить для подорожей в гори на велику висоту, під час осінніх і зимових походів, а також для занять спортом в холодну пору року.

Термокофта прийшла на заміну вже застарілому бавовняному білизні, яке раніше слугувало зігріваючим шаром в морози. Але мінус бавовняних тканин в тому, що вони надто швидко вбирають піт і вологу і при цьому не віддають її назовні, тобто утримують її в тканини. Погодьтеся, вологий одяг взимку – це прямий шлях до застуди! Тому чоловічі термокофты і термотопы просто створені для того, щоб якісно відводити вологу від тіла в будь-яких умовах.

У статті ми зосередимо свою увагу на термокофтах для походів – для чого вони потрібні, які функції виконують, а також дамо декілька порад з вибору тремокофт в залежності від різного ступеня похідних навантажень.

Концепція трьох шарів у туристичній екіпіровці

Умовно для екіпіровки туриста потрібно кілька шарів одягу, кожен з яких буде виконувати свою функцію:

 • натільний,
 • утеплюючий
 • і захисний шари.

Такий розподіл дуже умовно і в залежності від погодних умов, на вас, звичайно ж, може бути надіто різну кількість одягу. Втім, якщо ваша активність буде пов’язана з серйозними фізичними навантаженнями або довгими туристичними маршрутами, вам не обійтися без якісного натільної шару – термокофты або термотопа.

Термо — значить зігріває? Ні — зберігає тепло тіла!

Ми впевнені, що відповідь на це питання для туристів-професіоналів очевидний. Але, якщо ви новачок в похідному спорті, давайте розберемося з термінологією, перш ніж приступати до вибору екіпіровки. Термобілизна, швидше, не зігріває, а відводить вологу від тіла, залишаючи шкіру сухою, що свою чергу, сприяє кращому збереженню тепла, ніж, якби на вас була майка з бавовни.

Купити чоловічі термокофты можна в інтернет-магазині SportsTerritory!

Під час крутого підйому, за яким слід рівна стежка, ви відчуваєте навантаження, яка сприяє потовиділенню. Щоб не замерзнути під час переходу по рівному ділянці стежки, термокофта зберігає комфортний теплобалланс тіла.

Чоловічі термокофты для походів виконують наступні функції:

 • сприяють терморегуляції тіла
 • за рахунок пористої структури і особливого плетіння волокон забезпечує термоізоляцію, створюючи повітряну прошарок з тілом.
 • завдяки тонким синтетичним волокнам, скрученим в джгути відводить вологу (піт) від тіла, залишаючи його сухим
 • випаровує вологу з зовнішньої поверхні термобілизни відводячи її наступний провідний шар у тришарової екіпіровці туриста: через провідний фліс, верх через пори мембранної куртки, де вона остаточно випаровується.

Як носити термокофту ? На голе тіло як білизна!

Щоб натільний шар добре справлявся зі своїми функціями під час туристичної подорожі, необхідно дотримуватися такі умови:

 • вибирайте тканину, яка щільно прилягає до вашого тіла, в ідеалі ви повинні взагалі забути про те, що на вас надіто і відчувати термотоп як другу шкіру. Зверніть увагу на широкий вибір моделей термокофт в інтернет-магазині SportsTerritory!

Поради щодо вибору термокофты для походу

Літо і високі температури, висока активність

Якщо ви затіяли туристичну вилазку в жарку пору року і вам мають серйозні фізичні навантаження, вибирайте термотопы з синтетичного матеріалу. Основна функція такого одягу – вологовідводяча. Також зверніть увагу на додаткові вставки з більш щільного і еластичного матеріалу на місцях, де максимально задіюються м’язи (наприклад – косі м’язи преса або м’язи спини, особливо, якщо ви йдете з важким туристичним рюкзаком).

Зима і низькі температури, висока активність

 • Зимовий туризм. У цьому випадку вибирайте термобілизна, матеріал якого поєднує синтетичні і натуральні (наприклад, вовняні) волокна. Так ви збережете тепло під час не дуже сильних навантажень і не переохолодитися при різкому підйомі. Наприклад, для зимового туризму підійде ось ця модель від бренду Helly Hansen з вовни мериноса

Мала активність

 • Привал, ночівля. Якщо вам доведеться тривалий час залишатися без активних рухів, а на вулиці – мороз, то бажано переодягатися в хороше теплоізоляційне термобілизна. Зазвичай, така натільний одяг виготовляється повністю з вовни (часто з вовни мериноса) – натурального волокна, що володіє хорошими теплозберігаючими характеристиками.

 • Багатоденний гірський туризм або тривалий похід в холодну пору року. Якщо вам доведеться довго йти з рюкзаком, без можливості здійснити привал, змінити білизну і переодягнутися, то термобілизна може зіграти з вами злий жарт. З-за того, що у горах досить волого, ваша одяг буде сиріти не зсередини, а зовні. Не маючи можливості її просушити, шкіра завжди буде вологою. Тому в даному випадку варто звернути увагу на всю екіпіровку і навчитися грамотно поєднувати один з одним, щоб не потіти.

Отже, тепер ви знаєте, на що звернути увагу при виборі чоловічих термокофт для туризму і ми сподіваємося, що ваш активний відпочинок буде комфортним та приємним!

Якщо у вас є власні секрети екіпірування для походів – діліться ними в коментарях!