Як вибрати футбольний мяч

515

Вже не одну сотню років гра у футбол користується популярністю серед усіх верств населення. У футбол грають незалежно від віку, соціального статусу або національності – ця гра об’єднує. І якщо Ви теж вирішили податися до футболісти, то, насамперед, варто обзавестися власним м’ячем для гри у футбол. І не думайте, що це просто:

Футбольні м’ячі за категоріями

Футбольні м’ячі поділяються на чотири умовні категорії, залежно від інтенсивності використання і рівня футболістів.

Професійний м’яч. Цей м’яч добре підходить для гри за будь-яких погодних умовах і на будь-якому покритті.

Матчевий м’яч. Він є найбільш міцним з усіх видом м’ячів. Має відмінне зчеплення з полем під час гри.

Тренувальний м’яч. У цього виду м’яча підвищена міцність і водовідштовхувальне покриття. Це ідеальний варіант для гри кожен день на будь-якому покритті.

Для міні-футболу. М’яч має менший радіус, ніж у звичайного. Єдине головна відмінність між м’ячем для міні футболу та звичайним полягає в наповненні камери матеріалом з піни. Це робить його більш важким, і відскік виходить не таким швидким.

Купити футбольні м’ячі провідних європейських виробників можна тут !

Вибираємо футбольний м’яч для дитини

Вибираючи м’яч для дітей обов’язково потрібно враховувати розмір м’яча. Існують три основних розміру м’ячів:

№3. Цей м’яч розроблений для футболістів, яким ще немає восьми років. Вага його становить від 311 до 340 грам і довжиною окружності 57-60 сантиметрів.

№4. Для дітей від 8 до 12 років FIFA радить грати м’ячами вагою від 340 до 368 грам і довжиною окружності від 62,5 до 65 сантиметрів.

№5. Це стандартний м’яч, який підійде всім футболістам старше 12 років. Його вага коливається від 396 до 453 грамів, а довжина кола від 67,5 до 70 сантиметрів.

Важливо! Вибираючи м’яч дитині, обов’язково варто звернути увагу на ці розміри, так як великий і важкий м’яч може призвести до травм!

Якість м’яча і від чого воно залежить ?

При виборі якісного м’яча, варто звертати увагу на такі особливості:

1. Матеріал

Те, з якого матеріалу зроблений м’яч визначає стійкість м’яча і те, скільки він Вам буде служити. На сьогоднішній день переважна більшість м’ячів роблять з синтетики. Виробники змушене відмовилися від шкіри, оскільки та через деякий час витягувалась, що позначалося і на водозахисні властивості м’яча, який починав вбирати багато вологи. Тому м’яч ставав набагато важче, набагато повільніше пересувався і просто втрачав форму. Крім цього, натуральна шкіра набагато дорожче синтетики, до того ж, програє їй не тільки міцності, але і в різних ігрових характеристик.

Найчастіше м’ячі виготовляють з полівінілхлориду і поліуретану.

  • Полівінілхлорид (ПВХ) — цей матеріал являє собою фактично синтетичну шкіру, при цьому менш дорогий, ніж натуральна. ПВХ досить міцний, на дотик нагадує пластик, особливо це відчутно в холоди – з-за цього м’яч складно контролювати. Тому полівінілхлорид використовують для виготовлення дешевих м’ячів.
  • Поліуретани (ПУ). Даний матеріал є синтетичною шкірою – довговічною, міцною і надійною. На дотик ПУ схожий на натуральну шкіру.

2. Підкладковий шар

Більше значення має підкладковий шар, який використовується між камерою і зовнішнім шаром. Від підкладки залежить пружність, вага, сферичність та інші характеристики якісного м’яча. Але варто врахувати той факт, що чим якісніше матеріал поверхні, тим менше потрібно підкладкових шарів. Для топових м’ячів оптимальне число 3. У хороших тренувальних м’ячах зазвичай від 3-х до 4-х. Великою кількістю підкладок виробники намагаються приховати економію на якості.

3. Шов

Шви бувають двох видів — машинні та ручні. М’ячі зшиті машинної зшивкою – це сувенірні м’ячі. Тому коли Ви купуєте такий м’яч, то будьте готові до того що якщо їм грати у футбол, то він скоро порветься. В ідеалі зшивання футбольного м’яча повинна бути ручною. І чим менш помітні на накоченому м’ячі шви, тим більш якісною була зшивання.

4. Камера

Камеру для більшості футбольних м’ячів виготовляють з латексу або з бутилу. Кожен з цих матеріалів має свої переваги і недоліки. Камера з бутилу прекрасно утримує повітря місяцями, але такі камери жорсткі. Структура ж латексу пориста, тому м’яч з такою камерою почне здуватися вже через тиждень. З іншого боку м’ячі з латексними камерами користуються попитом у професійних футболістів, тому що камери з латексу додають м’ячу м’якості і чутливості, вирівнює траєкторію польоту м’яча.

5. Клапан камери

Клапани на камері можуть бути силіконовими та бутиловыми. Обидва виду клапана чудово тримають повітря, але силіконовий клапан ставиться на більш дорогі моделі м’яча: силікон м’якше, а тому голка легше проходить в камеру.

Таким чином, для хорошого футбольного м’яча характерні наступні властивості:

  • міцність;
  • вологостійкість (залежить від матеріалу);
  • покриття м’яча (кількість шарів);
  • якість швів;
  • вага м’яча.

І ще одна порада: при виборі м’яча звертайте увагу на спосіб фарбування і малюнок. Якісні снаряди забарвлюються перед зшиванням, тоді як дешеві підробки фарбують безпосередньо після склеювання, внаслідок чого малюнок накладається поверх панелей і швів.

І в ув’язненні хотілося б додати, що при виборі футбольного м’яча варто звертати увагу на «знак якості»:

1. SELECT BRILLIANT SUPER FIFA 2008 — професійний м’яч, схвалений ФІФА. Універсальний для будь-яких покриттів.

2. Select Premiere FIFA Approved — офіційний м’яч Аматорської футбольної ліги. Схвалений ФІФА, призначений для гри на траві.

3. SELECT NUMERO 10 IMS — універсальний м’яч клубної серії, відповідає стандарту IMS.

4. SELECT FLASH TURF 2008 — м’яч клубної серії, призначений для гри на штучному покритті

5. Select Viking IMS 2008 — м’яч для гри на траві, відповідає стандарту IMS.

Ці позначення говорять про те, що м’яч протестований по всім міжнародним параметрам якості. З таким кожен любитель відчує себе професіоналом!