Як вибрати кріплення для сноуборду?

425

Ми вже розповідали про те, як правильно вибрати сноуборд і на що звернути увагу. Прийшла черга вибрати кріплення, які не тільки допоможуть вам швидко опанувати технікою катання, але і збережуть ваше здоров’я. Перш ніж вибирати кріплення для сноуборду, необхідно підібрати черевики, адже саме від їх розміру та форми буде залежати вибір відповідного кріплення.

Як правильно вибрати черевики і кріплення для сноуборду?

На відміну від вибору зимового взуття, черевики для сноуборду вибирають не тільки за розміром, але і по жорсткості. Шкала твердості черевик починається від одиниці і закінчується десяткою. Новачкам краще вибирати м’які черевики, де показник жорсткості досягає максимум п’яти одиниць. Впоратися з таким взуттям буде набагато легше, так і помилки, допущені при навчанні, будуть не так помітні. Тим не менш, такі черевики надійно захистять ваші голеностопы від переломів і вивихів.

Жорсткі черевики вибирають досвідчені райдери, яким потрібна впевненість на високих швидкостях. Чим вище жорсткість у черевик, тим вони стійкіші на швидкостях понад 50 км/ч.

Вибираємо кріплення черевиків для сноуборду

Вибравши черевики, вже під них підбираємо відповідний кріплення. Кріплення є найважливішою частиною будь-якого сноубордного спорядження. Вони утримують Ваше тіло на дошці. Основним завданням кріплень вважається ефективна передача зусиль від ніг до сноуборду. Кріплення бувають декількох категорій: стреповые (strap) і замикаються (step-in), з задником і без такого. Стреповые кріплення є найбільш поширеними, вони надійні, зручні і комфортні.

Сьогодні на ринку товарів для сноубордингу представлено три види кріплень:

  • STEP IN – в світі професійного сноубордингу таке кріплення називається «для ледарів», адже для того, щоб його закріпити, необхідно лише вставити черевик в спеціальні пази. Для цього не потрібно нахилятися або сидіти на схилі, затягуючи ремінці. В кріпленні є тільки задня стінка (хайбек) і болт для черевиків. Недоліком кріплення вважається його ненадійність: при попаданні всередину снігу, воно може расстегнуться.
  • CLASSIC – класична модель кріплення з ремінцями. Звичайно, з таким кріпленням доведеться повозитися, але зате ви будете абсолютно впевнені в тому, що воно не відкриється. Даний тип підходить для новачків, яким потрібна впевненість у кожному русі.
  • FLOW – цей тип кріплення дуже полюбили професійні райдери, так як він такий зручний, як classic і такий же практичний, як step in. Кріплення, крім хайбека має ремінці, які надійно фіксують черевик. Застебнути кріплення можна за допомогою ремінців, або опустивши задню стінку вниз.

Також кріплення розрізняють по жорсткості. Тут все просто, якщо ви купили жорсткі черевики – вибирайте жорстке кріплення і, навпаки, для «м’яких» черевик можна вибрати таке ж кріплення.

Не менш важливо звернути увагу на розмір платформи. Виробники розрізняють два типи розміру small medium і medium large. Орієнтиром прийнято вважати 42 розмір ноги, тобто:

small medium < 42 < medium large

Всі кріплення можна відрегулювати і налаштувати під будь-який розмір ноги. Для цього потрібно відкрутити болт і відрегулювати кріплення під вашу ногу за допомогою підставки. Її можна підсунути вперед або назад. Так ви виключите освіта люфтів, а значить, катання буде більш безпечним.

І останній параметр, який повинен регулюватися в якісних кріпленнях – це кут нахилу задньої стінки. Кут потрібно виставляти у відповідності з кутом нахилу черевика.

Купити екіпірування для занять сноубордингом можна тут!

Кріплення якого виробника вибрати?

Піри виборі кріплень звертайте увагу на виробника, краще всього віддати перевагу товарам німецької компанії VOLKL, яка виробницт професійне спорядження для сноубордингу вже більше 20 років. В асортименті VOLKL ви знайдете кріплення будь-якої жорсткості та виду. Радимо звернути увагу на Fastec Prime Alu , які є найлегшою моделлю на ринку. Мінімальний вагу завдяки новим асиметричним хайбекам з можливістю регулювання без інструменту. Дуже гнучкі налаштування і регулювання, що робить ці кріплення незамінними в парку. Більшість наших фрірайд і беккантри райдерів також обожнюють ці кріплення за миттєву реакцію і стабільну поведінку на будь-якому покритті.

 Вибравши кріплення для сноубордингу, обов’язково дізнайтеся, як його правильно кріпити до дошки. Але це, як мовиться, вже зовсім інша історія.