Як вибрати ракетку для великого тенісу?

724

Сьогодні, сміливо можна сказати, що сьогодні великий теніс надзвичайно популярний. У нього з задоволенням грають люди різних вікових категорій: починаючи від дітей і закінчуючи пенсіонерами. Головна «зброя» тенісиста це – ракетка. Тому дуже важливо вибрати «свою» ракетку, яка підходить за віком, досвідом і стилем гри. Яка буде зручною і не травмонебезпечною, яка буде твоїм продовженням на корті.

На що звертати увагу при виборі ракетки ?

Мета ракетки – максимально ефективніше й точніше передати енергію руху руки м’ячу, і при цьому уберегти руку від шкідливих для здоров’я вібрацій. Тому, основними параметрами ракетки є її жорсткість і вага. Зазвичай на ракетці і для дорослих, і для дітей зазначаються кілька стандартних характеристик: площа струнної поверхні або розмір голови ; вага ракетки; її довжина; баланс і склад матеріалів, з яких виготовлена ракетка. Саме на них треба звертати пильну увагу при виборі ракетки.

Тепер перейдемо безпосередньо до вибору ракетки. Для цього ви повинні віднести себе до таких категорій:

1. Ракетка для дітей

Тенісні ракетки для дітей, в основному, виготовляють з алюмінію з мінімальною вагою, короткою ручкою і великою площею струнної поверхні, так легше попадати по м’ячу. Дітям більш старшого віку, вже можна купувати дорослі полегшені ракетки.

Далі наводимо приблизну таблицю відповідності віку дитини і підходящої ракетки:

Вік дитини

Зріст дитини (см) Вага ракетки (р) Довжина ракетки (мм/дюйм)
3 -4 роки 100 см 149 г 432мм./17 дюймів
5 -6 років 116 см 157 г 483/19
6-7 років 125 см 175 г 534/21
7-9 років 135 см 195 г 584/23
9 років 140 см 215 г 635/25
10 летгрок 145 см 245 — 255 г 660/26

Придбати ракетки для гри у великий теніс можна тут!

2.Початківець гравець

Склад. Для дорослих ракетки в основному робляться з чистого графіту або композиту, який представляє собою сплав графіту і титану.

Довжина. Для жінок ми радимо вибирати полегшену ракетку вагою від 245 до 275 г, для чоловіків поважче — від 270г до 300г і розміром голови ракетки від 645 см2 до 680 см2.

Поверхню. Чим більше струнна поверхню, тим легше попадати по м’ячу, але точність ударів зменшується. Тобто, чим менше розмір голови ракетки, тим точніше удари.

Вага. чим легше ракетка, тим менше сила удару, але для починаючого гравця краще відточувати техніку, а не силу удару. Чим важче ракетка, тим удари можна робити більш потужними.

Ручка. розмір ручки ділиться від 1 до 5. Ручки з номером 1 і 2 для дітей, жінок, чи дорослого з маленькою долонею, ручки з номером 3 і 4 для дорослих людей, а ручка з номером 5 для великого чоловіка з великою долонею. Прийнято підбирати таким чином: при обхваті ручки рукою має залишатися відстань в один палець. Але все-таки у виборі ручки потрібно керуватися зручністю.

3. Гравець любитель

До гравців-любителям можна віднести людей з досвідом, які грають регулярно 2 -3 рази на тиждень в теніс або більше. Для них також потрібно врахувати наступні критерії:

Площа струнної поверхні. Чим більше площа струнної поверхні і менше жорсткість натягу струн, тим більше збільшується сила удару, і зменшується контроль над м’ячем. Краще брати ракетки для тенісу з головою не більше 645см2 і з більш жорсткої натяжкою струн. Ви будете краще контролювати м’яч при грі з потужним суперником.

Склад струн. Струни діляться на натуральні і синтетичні. З новими технологіями синтетичні струни навіть перевершують натуральні за якістю і більш доступні в ціні. Більшість гравців в даний час використовують синтетичні струни. Придбати все необхідне для гри у великий теніс можна тут!

Вага ракетки. Чим більше вага ракетки, тим потужніше удари. Якщо Ви сильний чоловік, то Вам, як і професіоналу треба вибирати ракетку вагою більше 300 грам.

Баланс ракетки. Баланс ракетки буває по центру, в голові і в ручці. Покладіть середину ракетки на вказівний палець. Якщо ракетка нахиляється до голови, значить у неї баланс у голові, якщо зберігає рівновагу, то баланс тенісної ракетки по центру, якщо відхиляється в бік ручки, то баланс в ручці. Баланс в голову більше підходить для сильних подач і атакуючого стилю гри. Баланс в ручку більше підходить для гри-захисту. Баланс в центрі — універсальна ракетка, підходить, як і для атаки і захисту.

4. Ракетки, які вибирають професіонали

Склад ракеток для професіоналів — це графіт з вольфрамом. В основному це ракетки з великою вагою і меншою поверхнею голови для збільшення потужності і точності удару. Ручка може бути подовжена для великої маневреності.

Баланс: професіонали в основному грають з балансом в голову ракетки, але це залежить від стилю гри, нерідко баланс професійних ракеток зміщений у бік ручки. Це зроблено з метою підвищення маневреності та контролю.

Вага. Ракетки, які забезпечують високий рівень контролю, досить важкі — їх вага варіюється від 325г до 370 м, вони мають малий розмір голови від 85 до 95 кв. дюймів. Такі ракетки дають великий контроль, але при цьому вони є малопотужними і призначені для професійних тенісистів і клубних гравців високого рівня, які вкладають власну силу в удар. Довжина професійних ракеток в основному стандартна, в рідкісних випадках подовжена.

Наприклад! Ракетка Рафаеля Надаля — Babolat Aeropro Drive+: вага 320 г, розмір голови — 645 см2, баланс у голову, довжина 685 мм

Зверніть увагу:

Кілька загальних правил, при виборі ракетки

  • Більш довгі ракетки збільшують силу удару, але більш довгі ракетки, менш маневрені, ніж моделі стандартної довжини;
  • Більш важкі ракетки допомагають збільшити силу удару;
  • Більш важкі ракетки, володіють великим розміром голови, тобто великим «ударним плямою» і краще гасять вібрації.
  • Ракетки з великим розміром голови забезпечують м’ячу велику швидкість, але струни на таких моделях рвуться найчастіше;
  • Ракетки з жорстким ободом дозволяють здійснювати більш сильні удари і призначені для професійних гравців, оскільки при непотрапляння по м’ячу центром вони більше травмують кисть і лікоть.

Зірки тенісу і їх ракетки

Один з найвідоміших у світі виробників ракеток для тенісу, є відома американська фірма Wilson, яка з 1913 року займається виготовленням спортивного інвентарю, одягу і взуття. У 2012 році цей відомий європейський спортивний бренд створив і випустив новинку у світі тенісу — ракетки по технології BLX. Ракетками Wilsonпользуются — Серена Вільямс, Филисиано Лопес, Вікторія Азаренко і зірки великого тенісу. Віра Звонарьова, наприклад, грає ракеткою Wilson Juice Pro BLX. Марія Шарапова майже завжди грає ракетками американської фірми Head, які вважаються одними з найдорожчих у світі. Ракетки фірми Babolat воліє Рафаель Надаль.