Як вибрати шнурки для трекінгових черевиків?

517

Шнурки для трекінгового взуття, грають дуже важливу роль. Якщо вони будуть постійно розв’язуватися або рватися, далеко Вам не піти! Не менш важливо і те, як шнурки зашнуровані, наскільки «підігнані» черевики за формою вашої ноги з допомогою правильної шнурівки.

 • Відмінна риса трекінгових черевиківце металеві петлі. Вони забезпечують швидку шнурівку і утяжку, а за своїми характеристиками надійніше, ніж текстильні і люрексные петлі. Одним з головних переваг такого взуття є те, що після фіксації, шнурівка залишається рухливою, тим самим не передавлюючи ногу і не порушуючи кровообіг. Кількість гачків для шнурка вказують на те, для чого призначена взуття. Наприклад, три гачка на халяву – черевики для складного трекінгу, два ‒ середній і легкий трекінг.

Купити трекінгові черевики для чоловіків, жінок і дітей можна в інтернет-магазині SportsTerritory!

 • Сьогодні на ринку представлені нові моделі, постачені спеціальними затискачами в районі щиколотки. Такі пристосування допомагають регулювати ступінь утяжки в зонах гомілки і стопи. Якщо шнурки можуть ослабнути і розв’язатися, то затискачі все одно будуть утримувати черевик.

Виробники виділяють кілька видів шнурків, давайте подивимося і щось собі підберемо:

 •  Easy Lace – 100% силіконові шнурки, які не тільки прості в експлуатації, але і неймовірно зручні і комфортні. Прати їх можна прямо з взуттям. Такі шнурки більше підходять для повсякденного взуття. З їх допомогою можна підкреслити індивідуальний стиль, вибравши яскравий колір, а також поекспериментувати зі шнурівкою. За рахунок відмінної еластичності таких шнурків взуття можна знімати і одягати, не розв’язуючи їх. Але от для треккинга вони не підходять: шнурки слизькі, тому будуть швидко розв’язуватися.
 • Тонкі круглі шнурки – теж виготовлені із синтетичного матеріалу, тому добре піддаються пранню і мають довгий термін служби. Але, нарівні з моделями Easy Lace, швидко розв’язуються, тому підійдуть для використання в тенісках або літніх кедах.

DC-Mens-Court-Graffik-Skate-Shoe-Easy-Tie-Dual-Colored-Shoelaces-Red-Black-Grey-Loop-Back-Lacing-How-to-Lace-Your-Shoes-Method-small

 • Плоскі шнурки – традиційний аксесуар кедів і стритрейсерских кросівок.
 • Вощені тонкі шнурки – більш міцні і солідні шнурки, які часто застосовують в дорогий чоловічого взуття. Вони добре тримають вузол, однак підходять не для всіх черевик. Але, не з-за своїх функціональних якостей, а з-за дизайну.

Купити трекінгові черевики для чоловіків, жінок і дітей можна в інтернет-магазині SportsTerritory!

А ось це вже більше підходить для трекінгу:

Круглі середні і товсті шнурки – більш надійна міцна продукція. Можуть бути виготовлені з синтетичних і натуральних матеріалів. Для трекінгового взуття підійдуть натуральні матеріали: бавовна, джут, шкіра – вони добре тримають вузол. Але, останнім часом, виробники пропонують надійні і практичні синтетичні шнурки для трекінгового взуття. Вони об’єднали в собі практичність синтетики і надійність натуральних матеріалів.

Давайте розглянемо детальніше :

Синтетичні шнурки для трекінгового взуття

 • Круглі шнурки Zamberlan® для туристичних черевиків.

Мають серцевину з особливо міцної синтетичної тканини і зовнішнє покриття з поліестерових ниток. Особлива структура волокна гарантує максимальну зносостійкість, а високоякісна тканина запобігає загнивання шнурків в сирих умовах.

 • Кевларові шнурки для екстремальної взуття

Кевлар — легке синтетичне волокно, що володіє великою стійкістю до різних впливів, наприклад, температурних, розривних і до навантажень на стирання. Також кевларові волокна мають нульовий коефіцієнт розтягування. За даними, які надають розробники, волокна Kevlar™ при рівній вазі в п’ять разів міцніше сталі.

Шнурки рекомендується застосовувати для взуття з екстремальними умовами експлуатації, в різних видах спорту, у військовій взуття екстремальному туризмі і звичайно підійдуть для трекінгового взуття. Шнурки складаються з обплетення (склад: кевлар 65%, капрон 35%) і осердя (склад: поліестер 100%). Сердечник доданий для додання шнурку обсягу.

 • Шнурки взуттєві поліефірні товсті

Поліефірне волокно — революційний матеріал, що володіє пружністю, властивостями збереження форми і терморегулювання. Перераховані вимоги забезпечуються застосуванням новітніх технологій виготовлення нетканих матеріалів; пустотілої формою волоска «принцип макаронів». Крім того сам волосок має вигляд спіральної пружини, яка дозволяє виробу зберігати свою форму і легко відновлювати. Теж підійдуть для трекінгового взуття.

Вважається, що синтетичні шнурки ковзають і частіше розв’язуються, але це їх єдиний недолік, який можна виправити правильною шнурівкою. Про найпопулярніші види шнурівки читайте у статті «Шнурки для трекінгового взуття. Як шнурувати?».

Альтернативні шнурки

Бренд Salomon представив альтернативу звичайним шнурки на початку 90-х. У ті часи їх часто використовували спортсмени, коли кожна секунда на рахунку, немає часу думати про вузлах. QuickLace швидко затягують і послаблюють черевик, забезпечуючи хороший хват. Додаткову надійність дає карбонова нитка, якою посилено шнурок.

Як вибрати довжину шнурків?

Найпростіший спосіб – заміряти довжину старих шнурків. Але, що робити, якщо вони порвалися або взагалі загубилися? Простий підрахунок отворів допоможе вам правильно вибрати і замовити шнурки для трекінгового взуття навіть в інтернеті. Спеціально для таких випадків виробники взуття створили спеціальну шкалу:

 • Якщо взуття 2-3 пару отворів для шнурків, тоді оптимальною довжиною шнурків буде 45 см;
 • 3-4 пари отворів – 60 см;
 • Від 5 до 6 пар отворів – 75 см;
 • 6-7 пар отворів – 90 см;
 • 7-8 пар отворів – 100 см;
 • 8-9 пара отворів – 120 см;
 • 9-10 пара отворів – 140 см;
 • 10-12 пар отворів – 180 см;
 • Більше 12, але менше 19 пар отворів – 250 див.

Потрібен наконечник на шнурках?

Якщо ми говоримо про вибір шнурків саме для трекінгового взуття, то, звичайно, наконечник має бути. Він може бути виготовлений не тільки з металу, але і пластику, а також силікону, головне, щоб він захищав кінці шнурків.

Лайфхак: якщо краї шнурків у вас все ж розтріпалося, а йти в похід треба вже через пару годин – використовуйте звичайний скотч (липку стрічку) і замотайте неслухняний край шнурка.

Висновок: матеріал ремінця для трекінгових черевиків повинен бути міцним, але еластичним і при цьому добре тримати вузол. Підійдуть моделі з натуральних матеріалів, так і синтетичні аналоги з посиленою серцевиною. Вибирати вам!