Як вибрати сноуборд? Чотири правила і один міф

430

Сноубординг можна вважати досить молодим видом спорту: йому близько 20 років. Але за цей час він встиг завоювати мільйони сердець і навіть увійти в обов’язкову програму Зимових Олімпійських ігор. Вас манять схили? Хочете відчути себе молодим і вільним? Тоді все що вам потрібно – це вибрати правильний сноуборд і відправитися назустріч мрії!

Виробники сноубордів

Сьогодні існує маса компаній, що виробляють сноуборди. У першу п’ятірку виробників традиційно входять Burton, Nitro, Salomon, Forum і К2. Але ми хотіли б виділити одного з першопрохідців – німецького виробника Volkl. Компанія однією з перших побачила потенціал у виробництві сноубордів, після чого доповнила асортимент професійними кріпленнями. Тепер кріплення Volkl використовують і професійні спортсмени, і любителі. Зважилися нарешті купити сноуборд ? Можна тут!

На що звернути увагу при виборі сноуборда?

Сноубордисти нерідко порівнюють сноуборд з дівчиною, адже підібрати ідеальну дошку дуже складно. Потрібно звернути увагу на безліч факторів, починаючи від вашого віку і закінчуючи технічними характеристиками дошки. Але, ми розповімо вам чотири правила і один міф, які допоможуть вам вибрати сноуборд своєї мрії.

Правило №1 – Довжина дошки

Важливо! Довжина дошки залежить в основному від ваги спортсмена ! Чим більше важить сноубордист, тим більше і довше йому потрібна дошка. Також довжина дошки залежить і від стилю катання. Запам’ятайте, чим коротше дошка, тим більше контроль на підготовлених трасах, а чим дошка довше, тим впевненіше вона поводиться на високих швидкостях. Саме тому, новачкам рекомендують вибирати короткі сноуборди, а професіоналам – довгі.

Пропонуємо орієнтовну таблицю для вибору Ростовки в залежності від ваги і стилю катання:

Правило №2 – Ширина дошки

Тут вибір буде залежати від вашого розміру взуття. Купувати потрібно як можна більш вузьку дошку, щоб витрачати менше зусиль на управління.Пам’ятайте, що сноубордичні черевики повинні трохи виступати за краї дошки, але не сильно, щоб не зачіпати сніг при поворотах, зупинках і виконанні стрибків, заважаючи катання на сноуборді.

Якщо черевик значно менше ширини дошки, то в цьому теж нічого хорошого немає. Занадто широким сноубордом важко управляти, при цьому ноги втомлюються сильніше. Широка дошка їде повільно, тому що велика площа зіткнення зі снігом призводить до великої силі опору. У середньому ширина талії коливається від 23 до 28.

А купити сноуборд і екіпірування для занять сноубордингом від провідних Європейських виробників можна тут!

Правило №3 – Жорсткість сноуборду

Сьогодні в асортименті можна знайти сноуборди трьох типів жорсткості: м’які, середньої жорсткості і жорсткі:

  • М’які сноуборди самі прості в управлінні і прощають більшість помилок, тому такі моделі рекомендують вибирати новачкам.
  • Сноуборди середньої жорсткості підійдуть для райдерів зі стажем, які не просто катаються, а тренуються та вдосконалюють свою майстерність на підготовлених схилах.
  • А ось жорсткі сноуборди – це вибір професійних спортсменів і людей, які давно і впевнено катаються. З такою дошкою райдер зможе розвинути швидкість до 100 км/год, і при цьому буде відчувати себе впевнено.

Правило №4 – Прогин сноуборду

Розрізняють кілька видів прогинів:

  • V-Rocker або Rocker – зовні схожий на човен або посмішку, кому як подобається. Цей прогин популярний у початківців райдеров, оскільки прощає багато помилок і найголовніше не дає зловити кант.
  • Camber або «класичний прогин» – зовні схожий на дугу. Найчастіше такий прогин використовують на твердих дошках, щоб зробити швидкісні спуски більш впевненими.
  • Flying V або «змішаний прогин» – об’єднує в собі переваги двох попередніх прогинів і дозволяє впевнено почувати себе на будь-якій швидкості і трасі. Сьогодні саме така модель прогину дуже популярна не тільки у любителів, але і у професіоналів.
  • Flat Top – абсолютно пряма дошка, яка користується неймовірною популярністю у професійних і прогресуючих райдерів, оскільки відмінно тримає трасу навіть на дуже високих швидкостях і забезпечує зчеплення зі схилом по всій довжині канта. Відео — вибір сноуборду

… Один міф!

Існує правило, що сноуборд потрібно підбирати по підборіддю. Тобто, якщо у вертикальному положенні сноуборд дістає до підборіддя, значить, він ідеально вам підходить. Насправді – це міф і орієнтуватися потрібно на власний вагу! Чим більше вага, тим довше сноуборд – все просто.

Сподіваємося, що наші правила допоможуть вам вибрати сноуборд своєї мрії, який перетворить зимовий відпочинок не просто розвага, а в даний хобі! А купити сноуборд і екіпірування для занять сноубордингом від провідних Європейських виробників можна тут!