Як вибрати туристичне спорядження

322

Збиратися в похід – справа непроста. Особливо для новачка. Слід розуміти, що туристичний похід передбачає перебування на природі протягом тривалого часу без звичних побутових зручностей і можливостей. Тому, збираючись, слід заздалегідь подбати про придбання речей, за допомогою яких життя на природі буде більш комфортною та безпечною.

Найголовніші предмети туристичного спорядження – це РЮКЗАК, СПАЛЬНИЙ МІШОК, КИЛИМОК, НАМЕТ, ЛІХТАРИК, ТЕРМОС і ПОСУД. Без цього скромного набору навіть одна ніч, проведена в лісі, може надовго відбити бажання повторити подібне. Придбати туристичне спорядження провідних Європейських брендів можна тут!

Який спальний мішок вибрати?

Кожен похід являє собою не тільки пересування по місцевості, але і нічліги, які становлять 35% похідного часу. В залежності від того на скільки людина добре відпочив, на стільки активно він веде себе на маршруті. Відповідно забезпечення комфортного нічлігу важлива частина підготовки до походу, в першу чергу для цього необхідно хороше спорядження, зокрема спальник.

Але спочатку — туристичний килимок, він же пінка, він же карімат

Він зазвичай підкладаються під спальник при ночівлі на нерівній поверхні (камені, коріння дерев) або вологій землі і просто для тепла. Чим товще карімат, тим більш комфортно буде на ньому спати (за умови, що він не продавлюється і не протикається гострими гілками).

Для зручності і наочності спальні мішки прийнято розрізняти за видами:

за зовнішнім виглядом:

 • кокон — спальник з капюшоном, анатомічної форми ( вузький в ногах широкий в плечах)
 • ковдра – спальник за формою нагадує прямокутник, може бути оснащений капюшоном.

по сезону використання прийнято поділяти на літні, зимові та міжсезонні:

 • Для літнього сезону підійде ковдру на синтепоні з температурним режимом +8, +5. Як правило літні спальники мають 1 – 2 шари утеплювача, кількість шарів залежить від якості утеплювача.
 • Що стосується міжсезонних спальників – вони мають 2-3 шару утеплювача, екстрім температура цих спальних мішків варіюється від -2 до -17. Найчастіше міжсезонні спальники являють собою кокони, лише деякі фірми виробляють міжсезонні ковдри.
 • Зимові спальні мішки бувають 3-х шарові або пухові. Екстрим температура таких спальників 17 – 35 – 45. Особливістю зимових походів є величезна кількість конденсату після ночівлі, якщо ви користуєтеся пуховим спальником, то у вас обов’язково повинна бути можливість його просушити, інакше через 2-3 ночівлі пух зіб’ється в грудки і спальник втратить свої властивості.

Так само спальники бувають спариваемые і не спариваемые:

Спариваемые — це спальники, блискавки яких стикуються, утворюючи, таким чином, великий кокон або ковдру, в якому можуть спати 2-3 людини. Плюси зшивок полягають у наступному: у них значно тепліше спати; якщо зшивання розрахована на 3-х чоловік, то виходить економія по вазі, на 3-х чоловік несуть 2 спарюваних спальника.

Купити спальники провідних Європейських брендів можна тут!

Важливо! Якщо ж Ви вирішили придбати такий спальний мішок, то зверніть свою увагу на позначку виробника, лівий або правий, як правило це заголовні букви L і R. Слід зауважити, що вирішивши купити спариваемые спальники потрібно вибирати спальники однієї фірми і однієї моделі. Інакше може статися так, що змійки спальників не стикуються.

Яку купити Намет ?

В нелегкій справі вибору намету вихідними посилками є кількість осіб, які можуть в наметі спати, а також їх вимоги до комфорту. Слід зазначити, що чим на більшу кількість людей розрахована намет, тим менше приходиться на одну людину. Скажімо, різниця в ширині дна між «четвіркою» і п’ятіркою» може скласти всього 30 див.

Матеріал для намету:

Поліамідні тканини (Nylon, Капрон) міцні на розрив, стійкі до стирання, але нестійкі до впливу ультрафіолету, і схильні до розтягування при намоканні, тому йдуть в основному на внутрішній намет і на підлогу.

Поліефірні тканини (Лавсан, Поліестер) – до всіх позитивних якостей можна додати стійкість до ультрафіолету, крім того вони не розтягується при намоканні. Використовується у всіх елементах намети.

Змішані тканини – якщо використовуються, то виключно для внутрішніх наметів, оскільки добре «дихають».

Розшифровка позначень на наметі:

 • Тип тканини — Nylon, Капрон, Лавсан, Поліестер (Poly)
 • Спосіб плетіння — Taffeta, Oxford.
 • Щільність плетіння – Tex (175T, 185T, 210T і т. д.) кількість поздовжніх і поперечних ниток на квадратний дюйм.
 • Товщина нитки — Den (70D, 90D, 210D тощо).
 • Водостійка просочення — PU (поліуретанова), Si (силіконова).
 • Водовідштовхувальна просочення – SW.
 • Водонепроникність мм водяного стовпа (2500; 3000; 5000 та ін.)
 • Наявність в тканини більш товстої нитки для посилення – RipStop.

Купити туристичну палатку можна тут!

Якщо Ви хочете ще й Тент, то вимоги ті ж, він повинен: Добре відводити воду, не розтягуватися при намоканні, тримати форму, не вигоряти на сонці і радувати нас веселою забарвленням довгі роки.

Який Ліхтарик взяти в похід

Ліхтарик в нічний час просто незамінна річ, хоча б навіть для того, щоб залізти в спальник в наметі і приготуватися до сну, не рахуючи вже того, щоб сходити в темний час доби в туалет. Краще всього використовувати налобний ліхтарик з резинкою для кріплення на голові. Тоді руки у Вас будуть вільні, що дуже підвищує ефективність дій на стоянці в таборі, наприклад, готувати їжу і багато іншого. Пам’ятайте головний туристичний принцип – ліхтарик повинен бути легким! Тому не варто тягнути з собою великі ліхтарі з безліччю великих батарейок, просто купіть собі якісний ліхтарик…


Все інше спорядження на Ваш вибір. Тільки пам’ятайте, Вам все це нести, тому брати в похід треба тільки найнеобхідніше!