Жіночі джинси – виправлять будь-яку фігуру!

398

Джинси підкорили серця модників більше 150 років тому. Але, якщо раніше такі штани були предметом виключно чоловічого гардеробу, то сьогодні модниці всього світу мають у своїх колекціях кілька пар різних джинсів. Як же сталося так, що одяг робітників і золотошукачів стала еталоном сучасної жіночої моди?

Для милих дам

Перші джинси були створені Леві Страуссом в 1853 році спеціально для золотошукачів. Ми вже писали про походження джинсів, детальну історію їх розвитку ви можете прочитати тут. Ми ж хочемо приділити особливу увагу саме жіночих моделей. Аж до 1935 року джинси шили, не враховуючи особливості жіночої і чоловічої фігури. Але збільшення попиту на зручні штани серед представниць прекрасної статі змусив виробників внести зміни в модельний ряд.

Джинси Lady levi’s, розроблені для жінок, що стали вже в талії і ширше в стегнах. Пізніше жіночі джинси почали шити з більш м’якої тканини, а брючины стали більш вузькими. Жіночої моделі джинсів від levi’s був привласнений номер 701. У 1950-х роках гудзик на ширінці джинсів змінила блискавка. А в 1953 році німецькою фірмою Mustang були зшиті перші джинси для європейських жінок.

Модний переворот

У 60-ті роки XX століття стався справжній джинсовий переворот: денім почали використовувати не тільки для пошиття штанів, але також плащів, сорочок, спідниць, кепок, курток і навіть взуття. У той же час, джинси полюбилися хіпі, цінував в одязі практичність і комфорт. Представники цієї субкультури, відомі своєю тягою до прекрасного, прагнули прикрасити джинси – звідси виникла тенденція декорування штанів вишивкою, намистом і різноманітними нашивками.

В кінці 60-х жіночі джинси, розшиті стразами, вперше представив публіці дизайнер Луї Ферро. Знахідка кутюр’є була зустрінута загальним захопленням, і незабаром практично у кожного поважаючого себе модельєра у колекції з’явилися джинси. Ці штани остаточно перестали асоціюватися з робочим класом і повсякденністю.

Купити жіночі джинси провідних європейських брендів можна тут!

У 1978 році Calvin Klein запропонував більш вузький крій для жіночих джинсів, які ідеально підкреслювали лінії силуету. Такі жіночі моделі джинсів Calvin Klein Jeans стали першими, які наочно демонстрували довжину і стрункість жіночих ніг. Втім, ця «родзинка» жіночих джинсів залишається незмінною.

Дизайнерський погляд перетворив жіночі джинси до невпізнання – видозмінився фасон, декор, і навіть тканина для пошиву одягу. Денім і прострочку фарбували в різні кольори, вимочували в кислотних розчинах, різали, протирали і т. д. Експерименти Жана-Поля Готьє, Олександра Маккуїна, Карла Лагерфельда і інших іменитих кутюр’є призвели до сьогоднішнього різноманіттю фасонів коли-то «робочих» джинсів.

Цікаві факти про жіночих джинсах

  • Аж до 80-х років минулого століття дівчат у джинсах не пускали на лекції в університеті, заклади громадського харчування та кінотеатри. Сьогодні джинси також не доречні у фешенебельних ресторанах і театрах.

    Мерилін Монро джинси levi’s

  • У гардеробі середньостатистичної американки налічується мінімум 7 пар джинс.
  • Найбільші в світі джинси в довжину досягають 68 метрів, а в ширину – 35 метрів. Вага таких джинсів дорівнює трьом тоннам!
  • Якщо пов’язати між собою кілька пар джинсів, то їх можна використовувати, як трос для підняття полуторатонного фургона на висоту десять метрів
  • 26 лютого на планеті відзначають Міжнародний день Джинсів
  • Дизайнер Томмі Хильфигер подарував Брітні Спірс джинси Мерилін Монро, вартістю $75 000.
  • Мерайя Кері продала на інтернет-аукціоні свої джинси з автографом за $3030. А от джинси знаменитості Фейт Хілл купили всього за $1510.

Незважаючи на те, що сьогодні дівчата в джинсах вже не здаються чимось фантастичним, цей одяг все одно продовжує залишатися «бунтарської». Можливо, пристрасть і непохитність перших власників джинсів – американських золотошукачів – все ще продовжує наповнювати кожну пару джинсів?