Зимові спальні мішки

571

Засніжені ліси, гори високі, далекі північні країни. Все це викликає в серцях сміливих мандрівників романтичний настрій і спрагу пригод. Але грамотний турист продумає все до дрібниць, щоб ніщо не завадило спілкування з дивовижним світом навколо.

Чим відрізняється зимовий спальник від річного та міжсезонного? Основне його завдання витримати низькі температури, забезпечуючи збереження тепла всередині протягом 7-10 годин. Є моделі для професійних туристів, в яких комфортно спати і на крайній півночі і в горах на безіменній висоті.

Конструкція зимових спальників

Конструкція в основному зустрічається двох видів: спальник-ковдра і спальник-кокон. Вибір проводиться в залежності від власних уподобань :

  • Перший варіант сконструйований так, щоб спальний мішок легко перетворювався в елегантне ковдру. Є в таких мішках ще одне диво: дві штуки можна поєднати в двоспальне місце.
  • Кокон ж в основному може використовувати тільки один чоловік. Оснащений блискавками, липучками, а головне, капюшоном.
  • Зустрічаються і мішки-ковдри з нашитим капюшоном. Найбільш оптимальний варіант для зими – кокон, так як він прилягає до тіла і краще зберігає тепло.
  • До речі, важливо, щоб до зимових моделях присутсвовал не тільки капюшон, але і герметичні блискавки, застібки, а також проклеєні шви.

Купити спальні мішки для всіх сезонів можна в інтернет магазині SportsTerritory!

       Матеріали та особливості виготовлення зимових спальників

Внутрішній світ зимового спального мішка зазвичай складається з пуху або синтетики:

1. Пухові спальні мішки мають високу теплоізоляцію і невелика вага. Пух вибирають серйозні подорожі у високі снігові гори. Звичайно ж даний матеріал дорогий і має свої недоліки. Наприклад, пух не такий водостійкий як синтетичні матеріали, так і сохне довше.

2. Серед штучних синтетичних наповнювачів найпопулярнішими є холофайбер і синтепон. Вони і дешевше, і теплоізоляція в них на рівні натурального матеріалу, не аллергичны, правда вага такого спальника буде вище.

3.Зазвичай спальний мішок для зими утеплений чотирма і вище шарами наповнювача.

4. В залежності від того, з якого матеріалу зроблений зимовий спальник, скільки у нього застібок, який наповнювач, розмір, мішок може важити від 2 кг і вище. Зазвичай, для того, щоб «стиснути» спальник і звільнити місце в рюкзаку, до мішка покладаються стягуючі ремені або компресійний мішок.

Як вибрати спальний мішок для зими, важливі деталі

Купити спальні мішки для всіх сезонів можна в інтернет магазині SportsTerritory!

  • Спальні мішки мають свій допустимий температурний режим, зазначений на етикетках. Слід вибирати виходячи з того, куди і коли ви збирайтеся піти.
  • Краще, щоб розмір був трішки більше розмірів одягненого тіла. Мішок не повинен сильно облягати, а місце для руху всередині просто необхідно.
  • Особливу увагу і пропорціям тіла. Враховується не тільки зростання, але і інші розміри тіла.
  • Спальники для зими повинні бути з капюшоном. Так тепло краще тримається, та й готова буде добре закрита.
  • Зручніше, якщо застібка на блискавках зимового спальника буде неметалевої, але міцною.
  • Багато застібок – це добре. Треба тільки перевірити, не пропускають вони холод, тобто, чи достатньо герметичні, а так само, чи немає на них пошкоджень. Невеликий дефект може зіпсувати відпочинок.

Пропонуємо вам спальний мішок бренду Outwell Contour XL Блакитний, витримує температуру до -14 градусів, вага 2,4 кг

Догляд, необхідний для зимових спальників:

Про спальниках з натуральних і синтетичних матеріалів дбають по-різному. Спальні мішки, набиті пухом слід віднести в хімчистку. Синтетичним ж матеріалами підійде і машинне прання.

Купити спальні мішки для всіх сезонів можна в інтернет магазині SportsTerritory!