Риносептопластика це

2-10-2021

Риносептопластика

В клініку uaps звернулася пацієнтка, яка в результаті нещасного випадку перенесла травму лицьового скелета. Також хочемо вам порекомендувати Риносептопластика, тут кращі ціни. При огляді у пацієнта було виражене викривлення зовнішньої форми носа. Також основною скаргою пацієнтки була в тому, що вона не може дихати носом, в основному вона дихає через рот.

У пацієнтки сталася деформація хрящового відділу перегородки носа. В результаті чого утворилася тиск в області спинки носа, так звана сідлоподібна деформація, а сама перегородки в хрящовому відділі склалася за типом гармошки і представляла собою форму літери с.так як у даної пацієнтки крім, проблеми, пов’язані з дихальною функцією носа, була ще проблема зі зміною зовнішньої форми носа. Цій пацієнтці було рекомендовано проведення оперативного лікування в обсязі риносептопластика. Під час септопластики перед хірургом стоїть завдання відновлення форми перегородки носа, надання її в серединне положення. А ринопластика має на меті відновлення зовнішньої частини форми носа. Операція проводиться під ендотрахеальним наркозом. Тривалість операції зазвичай становить 2,5-3 год.

Першим етапом зазвичай виконується септопластика. Суть септопластики полягає в тому, що хірург виконує невеликий розріз в області перегородки носа. Через який він за допомогою спеціальних інструментів, так званих розпаторів виділяє викривлений ділянку перегородки носа. Ці ділянки видаляються, після чого відновлюється первісна форма носа. Перегородка приймає серединне положення і не викликає утруднення дихання.

Другим етапом встановлюється так звана шина або сплінти. Після встановлення сплінтів виконується вазотомія. Операція, спрямована на те, щоб скоротити, отже, повнокровні нижньосові раковини.

Після того як дихальна функція носа відновлена, виконана септопластика, починається етап ринопластики. Сам етап ринопластики є досить трудомістким і вимагає великої концентрації лікаря. Цей етап зазвичай виконується спільно з асистентом.

При ринопластиці на початку операції після того, як проводиться (2:09 не зрозуміло), тобто повністю відділяється шкіра з підлягають м’якими тканинами від каркаса носа. Відбувається повне роз’єднання структур каркаса носа, тобто повне роз’єднання хрящової частини від кісткової. Відділення кісткової частини і подальших (2: 27 не зрозуміло) по тому якої форми хоче досягти, починає всі ці структури заново об’єднувати. Для цього використовуються спеціальні нитки і попередньо під час септопластики підготовлені ділянки власного хряща, які також реінплантуються в області дефекту. А також потрібні для підтримки, формування каркаса і формування нової форми. І після того, як хірург домігся тієї форми, якої хотів назад зіставляються м’які тканини носа на знову сформований каркас і проводиться ушивання рани. Для ушивання рани застосовуються спеціальні атравматичні голки з дуже маленькими тоненькими нитками і накладаються косметичні шви в області рани. Що в подальшому після операції покращує загоєння і процес рубцювання буває практично не вираженим.

Для того, щоб зафіксувати ту форму, яку хірург домагався, на ніс накладається спеціальна гіпсова пов’язка. В кінці операції в порожнину носа пацієнтки встановлюються тампони для того, щоб зменшити ризик кровотечі.

Дана операція пройшла нормально без ускладнень. Після операції пацієнтка протягом 10 хвилин вийшла з наркозу, відразу прийшла до тями і була переведена в загальну палату.