Що таке ринопластика

1-8-2021

Первинна ринопластика в г. киев націлена на естетичне ремоделювання носової піраміди. Первинна означає, що на носі пацієнта раніше не виконувалися будь-які хірургічні операції. 

Носова піраміда-це зовнішня частина носа, яка виступає над поверхнею центральної частини обличчя і тому є найбільш помітною.вона складається з кісткової і частково хрящової тканин.кісткова частина утворена з кісток носа, тканин хрящової частини перегородки носа, трикутних і бічних хрящів.

З метою правильного хірургічного планування дуже важливо провести точне передопераційне обстеження, що включає:

• морфологічне обстеження носової піраміди з відповідними знімками (отримують в ході обстеження) з метою визначення будь-яких відхилень спинки, кореня, кінчика носа.

• переднє риноскопічне обстеження та ринофіброскопічне обстеження з використанням гнучких оптоволоконних зондів для визначення відхилень носової перегородки, гіпертрофії нижніх носових раковин, аномалій пневматизації середніх носових проходів (бульозна раковина), запалення навколоносових пазух.естетичні відхилення можуть привести до погіршення носового дихання і схильності до частих синуситів.

• цільову бесіду з пацієнтом для кращого розуміння його очікувань і реальних причин хірургічного втручання.

Після завершення передопераційної оцінки рекомендується проведення безконтрастної кт лицьового скелета, яка разом з риноендоскопією дозволить дати точну оцінку будови носової перегородки, носових і навколоносових пазух.

Після першого візиту пацієнт отримає графічну картину потенційного результату після ринопластики.графічний проект має виключно віртуальний характер і дає зображення в профіль, яке допоможе пацієнтові побачити розумні очікувані результати після хірургічного втручання.

Операція проводиться під загальним наркозом.

Відкритий і закритий хірургічний метод

Існують два хірургічних підходи, вибір яких залежить від клінічного випадку і рішення, прийнятого хірургом.

• закритий метод полягає в тому, що всі розрізи виконуються всередині носа

• відкритий метод передбачає невеликий надріз в прихованій частині носової перегородки (область, яка розділяє дві ніздрі). Всупереч існуючим припущенням, цей метод більш сучасний і надійний.

Хірург моделює всю кістково-хрящову структуру носа, коригує дефекти спинки (горб, провисання, такі дефекти, як широкий або кривий ніс), кінчика (наявність бугра, повороти, виступи), кореня носа і ніздрів, надаючи носі гармонійний, природний і приємний вигляд.

З цією метою передбачена остеотомія, використовуються певні розсмоктуються шовні матеріали і, при необхідності, встановлюються хрящові трансплантати з тканин самого пацієнта (як правило, з внутрішньої сторони носа).

Корекція всіх функціональних недоліків носа

Ринопластика є надзвичайно складною і делікатною операцією, яка вимагає великого досвіду і догляду.

Неправильно вважати, що для корекції носа досить просто видалити горб або злегка підправити кінчик, щоб домогтися бездоганного естетичного результату, коли всі елементи носової перегородки гармонізують один з одним.корекція тільки одного з цих елементів тільки підкреслить раніше непомітні недоліки інших.

Хірургічна операція передбачає одночасну корекцію всіх можливих функціональних недоліків носа, наприклад, відхилення осі перегородки, гіпертрофія нижніх носових раковин, запалення навколоносових пазух.в даний час немає необхідності використовувати носові тампони, які свого часу робили післяопераційний період дратівливим і болючим процесом. У сучасній хірургії використовуються тонкі кремнієві пластинки, які вставляються між перегородкою і раковинами, тим самим запобігаючи утворенню післяопераційних спайок.пацієнт виписується на наступний ранок після операції із загальним часом госпіталізації, що становить 24. Для загоєння використовуються носові пластирі і термомеханічний фіксатор для захисту носової піраміди.

Післяопераційний курс

Рекомендується восьми-десятиденний період видужування на дому, який необхідний для зменшення ризику післяопераційних кровотеч.після операції рекомендується амбулаторне відвідування 2 рази на тиждень з метою перев’язки, контролю рубцювання і перевірки інтраназальних виділень.

На десятий день після операції знімаються носові пластирі, фіксатор і бічні пластинки, що запобігають спайки.

Повторна ринопластика

Повторна або вторинна ринопластика – це хірургічна операція, яка проводиться на оперованому раніше органі без досягнення бажаної естетичної мети.

Це дуже делікатна хірургічна процедура, ускладнена наявністю рубців в результаті попередніх хірургічних втручань, які призводять до майже повної відсутності анатомічних орієнтирів.

1 повторна ринопластика передбачає ретельний аналіз всіх скарг пацієнта і визначення ступеня можливості задоволення його очікувань поряд з ретельною передопераційною оцінкою естетичних і функціональних характеристик носа.слід пам’ятати, що в цих випадках графічний проект буде менш точним в силу більшої кількості факторів, які можуть вплинути на кінцевий результат.

Пацієнт, який вирішується на повторну ринопластику, повинен погодитися поставити під повний сумнів попередній естетичний результат.

Одним з головних завдань вторинної ринопластики є відновлення опорної структури носа, щоб повернути обсяг м’яких тканин, загублених після попереднього втручання.для досягнення цієї мети часто потрібні множинні трансплантати.

Джерело: https://uaps.in.ua/plastika-nosa-rinoplastika