Як правильно приймати спортивне харчування для досягнення результату

9-30-2021

Зростання м’язової маси будується на 3 стовпах: тренуваннях, харчуванні і сні.  Якщо виключити хоча б одну ланку, то прогрес зупиниться, і спортсмен не доб’ється своїх цілей. Хочемо порекомендувати вибрати найкраще спортиане харчування на сайті  https://smartnutrition.kz/farma_anabolic_almaty/testosteron_propionat/ , тут тільки найкращі варіанти .

 Для чого потрібно спортивне харчування?

Зростання м’язів без достатнього і збалансованого харчування просто неможливий. При цьому отримати необхідну кількість мікро – і макроелементів, вживаючи їжу з супермаркетів, може тільки звичайна людина. Культурист ж витрачає набагато більше енергії, а його організм проробляє величезну роботу по відновленню після тренувань, тому стандартного набору продуктів недостатньо.

Харчові добавки дозволяють збалансувати раціон і забезпечують спортсмена всіма речовинами, необхідними для росту м’язів, зміцнення суглобів і зв’язок, спалювання жиру або поліпшення обміну речовин. Вони містять білки тваринного і рослинного походження, корисні вуглеводи, амінокислоти, вітаміни і мінерали. Все це міститься і в звичайних продуктах харчування, але в недостатньому для спортсмена обсязі.

Важливо! спортивне харчування застосовується як доповнення до звичайної їжі і не замінить повноцінного прийому їжі.

Користь і шкода спортивних добавок

Користь спортивного харчування для культуристів неоціненна. Без нього ефект від тренувань був би значно менше, а на відновлення організму йшло більше часу.

Спортпіт не є ні ліками, ні гормональними засобами, ні допінгом, з яким його плутають деякі непросвічені люди. Згідно з російським законодавством спортпіт відносять до біологічно активних добавок, які можна купувати без рецепта.

Всупереч чуткам спортивні добавки не викликають звикання і не шкодять органам травлення при правильному застосуванні. Але отруїтися можна будь-яким продуктом харчування, тому потрібно стежити за якістю і терміном придатності вживаної продукції.

При непереносимості речовин, що входять до його складу.Якщо у людини є алергія на який-небудь компонент спортивної добавки, то ризикувати не варто. Сучасний ринок спортивного харчування настільки різноманітний, що знайти аналогічний товар, що не містить алергену, досить просто.

При зловживанні.

При значному передозуванні алергічна реакція може початися і у тих, хто не має хронічної алергії. Найчастіше це відбувається при передозуванні білків або вітамінів, якщо організм не звик отримувати їх в такій кількості.

1 окрему увагу варто приділити вживання харчових добавок людям з деякими захворюваннями. Перед тим, як вибрати спортивне харчування, новачкові з деякими захворюваннями (діабет, хвороби нирок, печінки) слід проконсультуватися з лікарем. Також рекомендується відвідати фахівця підліткам і вагітним. При наявності проблем з серцево-судинною системою не варто приймати добавки, що містять кофеїн.

Важливо! при вживанні спортивного харчування потрібно дотримуватися інструкції по застосуванню і не вживати максимальні дози! тільки в такому випадку добавки будуть ефективні і не зашкодять вашому організму.

Чи потрібен спортпіт новачкам?

І для досвідчених спортсменів, і для початківців спортивне харчування буде однаково корисно, якщо виконуються дві інші умови:

Якісні та регулярні тренування.

Здоровий сон більше 8 годин в один і той же час доби.

Користь новачкам спортпіт почне приносити після першого ж вживання, але ефект буде помітний тільки через кілька тижнів або навіть місяців. Все ж для новачків рекомендується вживати спортивне харчування тільки через кілька тренувань, коли людина буде впевнений, що почав займатися фітнесом серйозно. Якщо ж тренування будуть нерегулярними, спортпіт не принесе ні шкоди, ні користі.

З чого почати новачкам?

У зв’язку з величезним вибором харчових добавок різного типу один з актуальних питань для початківців: “яке спортивне харчування вибрати?». Видів спортпіта зараз дійсно багато: протеїн, амінокислоти, гейнер, вітамінно-мінеральні комплекси, креатин, бустери тестостерону, жиросжигатели – цей список можна продовжувати дуже довго. Але краще спортивне харчування для початківців-це базові добавки, такі як протеїн, гейнер і вітаміни.

Протеїн

Один з найвідоміших видів спортпіта є протеїн. Він складається з концентрованого білка і відмінно підходить для набору м’язової маси. Його використовують спортсмени всіх типів статури (від ектоморфа до ендоморфа), оскільки відновлення м’язів залежить в першу чергу саме від кількості білка.

Протеїн буває двох типів: сироватковий і казеїновий (казеїн) – відрізняються вони швидкістю засвоєння. Сироватковий приймають до, під час або після тренування, так як його засвоєння відбувається швидко. Казеїн ж засвоюється повільно, тому може дати відчуття ситості на довгий час: його приймають перед сном або на початку дня, завантаженого справами, коли не вийде повноцінно харчуватися.

1. Окремо варто виділити амінокислоти bcaa. Вони дуже близькі до протеїну, але технічно до них не відносяться, так як амінокислоти – це елементи, з яких білок складається. Bcaa містить лейцин, ізолейцин і валін, які не виробляються в організмі самостійно, а надходять тільки з їжею. Дані амінокислоти рекомендується приймати всім тренуються спортсменам, незалежно від того, худнуть вони або набирають масу.

Гейнер

Гейнери також містять велику концентрацію білків, але їх основу складають вуглеводи. Це спортивне харчування підійде для початківців чоловіків, яким важко дається набрати вагу. При недостатньо інтенсивних тренуваннях гейнер може сприяти не тільки росту м’язів, але і виробленню жиру, тому жінки його зазвичай не використовують.

Вітамінно-мінеральні комплекси

Спортивні вітамінно-мінеральні комплекси відрізняються від звичайних вмк складом і концентрацією речовин. Спортивні вмк містять речовини, спрямовані на зміцнення серцево-судинної системи, суглобів і зв’язок. Також в них часто містяться амінокислоти, в тому числі bcaa, тому перед вживанням потрібно уважно читати склад. Якщо в ньому вказані лейцин, ізолейцин і валін, то купувати bcaa окремо не потрібно.

Готові набори спортивного харчування для початківців

Неможливо однозначно відповісти, яке спортивне харчування краще для новачка, не знаючи його цілей і особливостей організму. Кожен набір спортивного харчування для початківців повинен розроблятися індивідуально, але можна виділити кілька базових комплексів, що підходять для того чи іншого типу спортсмена.

Спортивне харчування для початківця набір маси складається з bcaa, вітамінів, гейнера і, якщо гейнер містить мало білків, додатково протеїну.

Ендоморфам і мезоморфам буде достатньо bcaa, вітамінів і протеїну.

Спортсмени, які не займаються бодібілдінгом, але відчувають потребу в спортпіті, можуть приймати вітамінно-мінеральні комплекси і bcaa.

Для початківців дівчат спортивне харчування також необхідно, але до вживання жиросжигающих речовин потрібно підходити обережніше. На перших порах краще обмежитися спортивними вітамінно-мінеральними комплексами і протеїном, якщо мета фітнесу не тільки схуднення, але і зміцнення м’язів.

Важливо! який би набір спортивного харчування для новачка ви не вибрали, при покупці продукції необхідно стежити, щоб компоненти, що містяться в різних видах добавок, не повторювалися. В іншому випадку виникне передозування речовини.

Такі добавки як креатин, анаболічні комплекси, донатори оксиду азоту та інші препарати, не описані в статті, не рекомендується приймати на початку спортивного харчування, поки спортсмен не звикне до вживання стандартного набору.

Ніацин-це важливий вітамін, який надає комплексний вплив на здоров’я організму. Речовина зміцнює серцево-судинну систему, покращує роботу мозку і когнітивні функції, зміцнює і оздоровлює шкіру, волосся, інші тканини.

Фолієва кислота-вкрай корисне для жінок речовина, яке надаєВиражений вплив на безліч процесів і тканин. Вітамін b9 покращує якість сну, підвищує настрій, усуває прояви пмс.